YouTube rozszerza ofertę filmów na żądanie

YouTube rozszerza ofertę filmów na żądanie

Wojciech Cybulski
23.04.2010 22:15

YouTube znacząco zwiększył ilość tytułów dostępnych w stworzonej przez siebie wypożyczalni wideo, dzięki której za niewielką opłatą można obejrzeć jeden z kilkudziesięciu dostępnych w bazie filmów. Jest to ważny krok w stronę popularyzacji usług wideo na żądanie. Obecnie jednak wypożyczalnia YouTube dostępna jest niestety wyłącznie na terenie USA.

YouTube Store pozwala na wypożyczenie wybranego filmu na okres od 24 do 72 godzin. Cena jest uzależniona od konkretnego tytułu i waha się od 0,99 do 3,99 dolarów. Wśród dostępnych w bazie filmów znalazło się wiele głośnych, hollywoodzkich produkcji (Piła, Pan życia i śmierci), japońskich anime, filmów opisujących ciekawe miejsca oraz produkcji naukowych i edukacyjnych. Choć pierwsze próby z płatnym wypożyczaniem wideo miały miejsce w styczniu, dopiero teraz YouTube zdecydował się dodać do swojego sklepu większą liczbę tytułów.

Google chwali się, że jego usługa weszła właśnie w etap intensywnego rozwoju i przy jej tworzeniu uczestniczy blisko 500 partnerów. Komentatorzy podkreślają jednak YouTube Store wkracza na dość zatłoczony rynek i przyjdzie mu konkurować z podobnymi usługami świadczonymi m.in. przez Netflix i Amazon. Wiele zależy od tego, czy firmie uda się rozszerzyć dostępność wypożyczalni na tyle, by mogli z niej korzystać użytkownicy spoza USA. W wielu krajach rynek płatnego, strumieniowego udostępniania filmów jest jeszcze dość młody i wypożyczalni Google łatwo byłoby odnieść tam sukces.

Obecnie firma nie zdradza, w jakim kierunku zamierza rozwijać YouTube Store.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)