YouTube świętuje 7 urodziny

YouTube świętuje 7 urodziny

21.05.2012 15:24

Ciężko w to uwierzyć, ale takie są fakty — YouTube świętuje dziś 7 rocznicę otwarcia. Wtedy była to niepozorna stronka stworzona przez byłych pracowników PayPala, którzy nie spodziewali się takiego wzrostu popularności serwisu.

Historia YouTube nie była usłana różami. Ponieważ każdy mógł umieścić na serwisie co mu się żywnie podobało, prawa autorskie łamane były na lewo i prawo. Na szczęście z opresji wybawił go Google, który kupił YouTube i jego 60 pracowników za 1,65 miliarda dolarów, tym samym zdobywając sobie świetną podstawę do zbudowana platformy filmowej. Google poradził sobie z naruszaniem praw autorskich i pozwolił serwisowi rozkwitnąć, jednocześnie po cichu włączając go do grona swoich usług, w tym integrując z Google+.

Jeszcze pod koniec 2006 roku na YouTube Internauci z całego świata oglądali 100 milionów klipów dziennie. A dziś? Według Infografiki Intela oglądamy 1,3 miliona filmów… w minutę! YouTube możemy oglądać na niemal każdym urządzeniu (komputer, tablet, telewizor, telefon, konsola, nawigacja…). Co więcej, serwis stał się źródłem wiedzy, muzyki, rozrywki i synonimem wideo w Internecie. Obecnie treść jest serwowana w formatach dostępnych na praktycznie każdej platformie bez limitu czasu trwania wideo, z możliwością skorzystania z licencji Creative Commons przy publikacji. Serwis wciąż miewa problemy prawne (na przykład w Niemczech), ale skala zjawiska jest zupełnie inna.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)