YouTube w tle na Androidzie: jak słuchać muzyki, nie patrząc na klipy

YouTube w tle na Androidzie: jak słuchać muzyki, nie patrząc na klipy

YouTube w tle na Androidzie: jak słuchać muzyki, nie patrząc na klipy
09.05.2017 17:06

YouTube to niewyczerpane źródło darmowej muzyki, której można słuchać zawsze i wszędzie… o ile aplikacja jest na pierwszym planie i ekran smartfonu jest ciągle włączony. Oficjalnie Google nie pozwala na inne odtwarzanie, ale można te ograniczenia łatwo obejść.

Firefox

To prawdopodobnie najprostsze rozwiązanie problemu, które zadziała na Androidzie i iOS-ie. Można przeglądać YouTube'a w mobilnym Firefoksie. Jednak by nie zatrzymywał odtwarzania po przejściu w tło lub wyłączeniu ekranu, trzeba włączyć „Tryb stacjonarny”, czyli odpowiednik widoku desktopowego strony w Chromie. Przy odtwarzaniu YouTube'a w ten sposób można spokojnie wyłączyć ekran albo przejść do innej karty, nadal słuchając muzyki. Kontrolki odtwarzania pojawią się w obszarze powiadomień.

Obraz

Nawiasem mówiąc, wygląda na to, że w Chromie możliwość odtwarzania YouTube'a w tle, w trybie desktopowym, została wyłączona.

OGYouTube dla wymagających

Bardziej wymagającym użytkownikom polecamy alternatywną aplikację do obsługi YouTube'a – OGYouTube. Aplikacja nie wymaga uprawnień roota i można z niej skorzystać na każdym telefonie z Androidem 4.0 lub nowszym.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Aplikacja praktycznie nie różni się od tego, co znajdziemy w domyślnej wersji YouTube'a dla Androida, ale pod widokiem filmu znajdziemy przycisk pozwalający przełączyć się na odtwarzanie w tle. Można więc wykorzystać ją do słuchania muzyki w tle i z wyłączonym ekranem – wtedy można sterować odtwarzaniem z obszaru powiadomień. Można też po prostu wyłączyć ekran, kiedy aplikacja jest aktywna. Przejście do innej aplikacji w czasie odtwarzania, ale bez celowego włączania odtwarzania w tle, zadziała jak w klasycznej aplikacji YouTube i wstrzyma odtwarzanie.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Poza możliwością odtwarzania filmów w tle, OGYouTube pozwala zapisywać je na urządzeniu, przy czym można wybrać jakość pobierania. Poza aplikacją do obsługi YouTube'a można skorzystać także z menedżera pobierania. Można też oglądać film w pływającym okienku, które będzie widoczne nad dowolną aplikacją i które można umieścić w dowolnym miejscu ekranu. To bardzo praktyczne rozwiązanie, jeśli chcemy robić dwie rzeczy jednocześnie na urządzeniu z większym ekranem.

OGYouTube to aplikacja nieoficjalna i nie znajdziemy jej w sklepie Play, ale możecie ją pobrać z naszej bazy. Aplikacja ta nie wymaga wielu dodatkowych uprawnień i jeśli nie chcemy logować się na konto w YouTube i pobierać filmów, nie musi mieć dostępu do naszych danych na smartfonie. Do działania wymaga tylko microG, instalowanego jako osobna aplikacja. Można też skorzystać z wersji OGYouTube przygotowanej do pracy na zrootowanym Androidzie albo z Xposed Framework.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (93)