YouTube z darowiznami dla niezależnych twórców. Polacy muszą jeszcze poczekać

YouTube z darowiznami dla niezależnych twórców. Polacy muszą jeszcze poczekać
02.09.2014 22:28
YouTube z darowiznami dla niezależnych twórców. Polacy muszą jeszcze poczekać
Tomek Kondrat
Tomek Kondrat

Niezależni autorzy filmików na YouTube otrzymali nowe narzędzie, które pozwolą w lepszy sposób monetyzować ich pracę. Google – właściciel portalu – postanowił umożliwić twórcom otrzymywanie małych datków, które pomogą im w rozwoju artystycznej działalności. Jest to kolejna forma wspomagania artystów, którzy często „wybijają się” dzięki filmom wgranym do sieci. Usługa jest dostępna w kilku krajach, wśród których brakuje Polski.

Podczas oglądania materiałów, których twórcy decydują się na przyjmowanie dotacji, pojawia się ikona namawiająca do złożenia datków. Owa ikona pojawia się w lewym górnym rogu wyświetlanego filmu. Po najechaniu na ikonę rozwijany jest komunikat z odpowiednią informacją dotycząca wsparcia konkretnego kanału.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
350111931908319169

Kliknięcie ikony otwiera okienko z informacją o wsparciu użytkownika. Kwota przelewu jest dowolna i zależy od intencji wspierającego. Kanały akceptujące dotacje są w odpowiedni sposób oznaczone. YouTube nie dodaje jednak funkcji wsparcia bezinteresownie. Od każdej transakcji pobierana jest nieduża opłata za obsługę transakcji. W Stanach Zjednoczonych jest to 5% transakcji oraz 21 centów. W Japonii kwota wynosi 5% oraz 22 jeny. Transakcje są przetwarzane poprzez usługę Google Wallet.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Na chwilę obecną wsparcia można dokonać na terenie Australii, Japonii, Meksyku oraz USA. Google planuje dodać wsparcie dla innych państw w nadchodzących miesiącach. Wsparcia będzie można dokonać za pośrednictwem wersji dla PC oraz Androida. Twórcy YouTube'a pracuje również nad dodaniem wsparcia dla innych platform.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)