Z czym na Mundial? Czyli przegląd mobilnych aplikacji każdego kibica

Z czym na Mundial? Czyli przegląd mobilnych aplikacji każdego kibica

Z czym na Mundial? Czyli przegląd mobilnych aplikacji każdego kibica
Redakcja
12.06.2014 13:24, aktualizacja: 12.06.2014 13:47

Największe piłkarskie święto świata rozpocznie się lada chwila. Mundial, bo o nim mowa, będzie po raz drugi rozgrywany na brazylijskich boiskach. Szczęśliwców, którzy będą mieli przyjemność rozkoszować się futbolem w rytmie samby, nie jest wielu. Nie znaczy to jednak, że widzowie przed telewizorami stoją na straconej pozycji. Wręcz przeciwnie, firmy produkujące oprogramowanie zatroszczyły się, aby kibice mogli przeżywać swoje święto jak najlepiej. Postanowiliśmy (my, czyli Tomek Kondrat (eagleeyetom) i Paweł Piskurewicz, czyli Szaweł) przygotować dla Was przegląd aplikacji, które mogą przydać się każdemu kibicowi. Aby jak najlepiej wczuć się w klimat Mundialu prezentujemy Wam oficjalną piosenkę.

Pitbull ft. Jennifer Lopez & Claudia Leitte - We Are One (Ole Ola) [Official Video]

Wróćmy do tematu. Smartfony i tablety są potężnymi narzędziami w rękach każdego kibica. W kilka sekund możliwe jest sprawdzenie wyników, strzelców, sytuacji kadrowej oraz najświeższych informacji z obozów 32 drużyn uczestniczących w Mundialu. Niestety w Brazylii nie zobaczymy Polaków (no chyba że kibiców), jednak impreza zapowiada się znakomicie.

Niestety znakomita większość aplikacji prezentuje informacje po angielsku, część z nich jednak podaje fanom futbolu informacje po polsku. Programów do śledzenia Mundialu jest naprawdę mnóstwo i wysypują się one jak przysłowiowe grzyby po deszczu. Przedstawiliśmy więc tylko kilka pozycji, które według nas godne są uwagi.

FIFA

Osoby władające w stopniu dostatecznym językiem angielskim powinny sięgnąć po oficjalną aplikację FIFA. Organizacja ta przygotowała aplikację z prawdziwego zdarzenia, która dostarczy wszelkich informacji niezbędnych kibicowi. Owo kompendium zawiera informacje na temat grup, terminarz gier oraz informacje na temat każdej uczestniczącej drużyny. Główną zaletą programu jest ogromna ilość materiałów, zarówno w formie tekstu, jak i galerii zdjęć oraz filmów, które umilą czas spędzony przed telewizorem. Używając aplikacji FIFA dowiemy się tego, co prawdziwy kibic powinien wiedzieć o największej piłkarskiej imprezie na świecie. Nie tylko o zawodnikach, ale też o miejscach, gdzie rozgrywane będą poszczególne mecze. Aplikacja oferuje również możliwość szybkiego ustawiania przypomnień (wiele kategorii takich jak gole, kartki itp) oraz dodawania spotkań do kalendarza.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Android: Link

iOS: Link

FotMob — World Cup 2014 Brazil

Alternatywą dla aplikacji FIFA jest FotMob. Mimo dość nieoficjalnego charakteru, program sprawdza się znakomicie i nie pozwoli, aby komukolwiek umknęła choćby pojedyncza wiadomość na temat Mundialu. Aplikacja w przejrzysty sposób zaprezentuje wyniki spotkań oraz terminarz i tabelę. Oprócz standardowych informacji, kibice będą mogli poczytać o miastach – gospodarzach oraz zaznajomić się z wiadomościami okołomundialowymi. Dużym plusem jest możliwość przeglądania kadr zespołów oraz statystyk dotyczących bramek i kartek. Aplikacja będzie przydatna również po mundialu, gdyż za jej pomocą można śledzić rozgrywki większości światowych lig oraz śledzić swoje ulubione drużyny. FotMob wyposażono również w widżet z aktualnościami z Mistrzostw.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Android: Link

OneFootball Brasil

Bardzo ciekawą propozycją do śledzenia Mundialu jest OneFootball Brasil, aplikacja współtworzona przez Volkswagena. Aplikacja jako jedna z nielicznych prezentuje dane w języku polskim. Możliwe jest zatem przeczytanie wiadomości oraz felietonów w naszej mowie ojczystej. Każdy zawodnik posiada kartę informacji z podanym wzrostem, wagą oraz wiekiem. Twórcy aplikacji zadbali również, żeby dodać zakładkę z kontem Twitter zawodnika, o ile takowe posiada. Bardzo ciekawa opcja, która pozwoli na kontaktowanie się ze swoimi idolami. OneFootball Brasil jest zdecydowanie jedną z najlepszych, o ile nie najlepszą aplikacją do śledzenia Mistrzostw Świata dostępną na urządzenia mobilne.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Android: Link

iOS: Link

Windows Phone: Link

Jalvasco Mistrzostwa Świata 2014

Aplikacja w mniejszym stopniu „profesjonalna” niż dwie poprzednie. Nie oznacza to jednak, że Jalvasco jest programem gorszym. Wręcz przeciwnie. Korzystając z tej aplikacji, każdy entuzjasta piłki kopanej przeczyta najnowsze informacje dotyczące mundialu w 2014, 2018, a nawet 2022 roku. Twórcy programu zadbali także o możliwości konfiguracyjne i tak wszystkie interesujące kibiców fakty dostępne są w formie zakładek. Mimo dość ubogiej szaty graficznej, aplikacja doskonale spełnia swoją rolę.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Android: Link

WORLD CUP 2014

Kolejną aplikacją przydatną dla kibiców jest WORLD CUP 2014. Program prezentuje zdecydowanie najgorszą szatę graficzną spośród wszystkich aplikacji mundialowych. Słaba szata graficzna nie oznacza jednak, że kibice nie znajdą w aplikacji czegoś interesującego. Oprócz standardowych aktualności oraz wyników twórcy zadbali o to, aby młodsi kibice mogli zapoznać się z historią Mistrzostw Świata. Dużym plusem programu jest polska wersja językowa.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Android: Link

SofaScore

Gdy nie zależy nam na przeglądzie kadr zespołów ani rozkoszowaniu się historią rozgrywek, ciekawą propozycją jest SofaScore. Aplikacja pozwala na śledzenie kilku reprezentacji w tym samym czasie i informuje o wynikach, strzelcach oraz składach. Dostępna jest także drabinka mistrzostw, ogromna baza statystyk oraz taktyki zespołów. Twórcy wyszli z założenia, że aplikacja musi być prosta i informować tylko o najważniejszych wydarzeniach mistrzostw. Ciekawostką jest możliwość umilenia sobie czasu strzelając i broniąc rzuty karne w internetowej mini – gierce.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Android: Link

iOS: Link

Windows Phone: Link

TVP Stream

Tę aplikację docenią głównie użytkownicy T-Mobile choć nie tylko. Z jej poziomu będą mogli śledzić wszystkie mecze, jak zapewniają autorzy w jakości HD i bez liczenia transferu danych. Już teraz są tam dostępne również materiały dodatkowe. Pozostali za pomocą TVP Strem mogą obejrzeć na żywo ceremonię otwarcia, magazyn piłkarski Co jest grane oraz mecze półfinałowe i finał rozgrywek.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Android: Link

iOS: Link

Windows Phone: Link

Sport

Aplikacja z serii bing od Microsoftu również doczekała się aktualizacji związanej z mundialem. W liście obserwowanych dyscyplin należy odnaleźć Word Cup 2014, a odpowiednia kategoria zostanie dodana do listy dyscyplin. Poza zestawem standardowych informacji oferuje dostęp do archiwalnych danych z roku 2010. Zarówno poszczególne drużyny jak i kategorie możemy przypiąć jako kafelek do ekranu start.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Windows Phone: Link

Aby nie pominąć żadnego meczu, warto dodać cały terminarz rozgrywek do swojego kalendarza. Niezależnie z jakich usług korzystacie zazwyczaj wystarczy jeden link, odsyłający nas do gotowego kalendarza. Tych jest sporo, jeżeli nie chcecie szukać sami, polecamy przygotowany przez Sky Sports.

webcal://www1.skysports.com/calendars/football/fixtures/competitions/worldcup

Jak go dodać?

Obraz

Kalendarz Googla: Inne Kalendarze - > dodaj wg adresów URL

Kalendarz Outlook wersja www: Importuj -> Subskrypcja

Standardowo Google i bing przygotowały swoje wyszukiwarki do trwającej imprezy. Odpowiednio formułując zapytanie otrzymamy specjalnie dopasowaną odpowiedź.

Obraz
Obraz

W każdym ze sklepów z aplikacjami znaleźć można mnóstwo programów, gier i tapet z motywem Mundialu. Oprócz święta piłki, jest to także święto handlu, gdyż wszystko, co związane z mistrzostwami, lepiej się sprzedaje. Miejmy jednak nadzieję, że futbol się obroni i brazylijskie mistrzostwa staną się zapamiętanymi na długo. Tymczasem zapraszamy wszystkich przed ekrany telewizorów... oraz smartfonów, aby jak najlepiej przeżywać piłkarskie emocje. Życzymy wszystkim rozkoszowania się bramkami, asystami, bramkarskimi robinsonadami oraz wielu nieprzespanych nocy ;-).

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)