Z Edge'a korzysta ponad 10 proc. internautów. Firefoksowi bliżej do Internet Explorera

Edge zyskuje na popularności, fot. Oskar Ziomek
Edge zyskuje na popularności, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

02.11.2020 16:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

NetMarketShare opublikował najnowsze (i ostatnie, o czym na koniec publikacji) statystyki dotyczące popularności przeglądarek internetowych. Jak się okazuje, Microsoft Edge ostatnio zyskał, bo w październiku korzystało z niego 10,22 proc. internautów, czyli o 1,38 pkt proc. więcej niż we wrześniu. Co ciekawe, od tamtego czasu zyskał także Internet Explorer.

Microsoft Edge uzyskał więc w październiku wynik równo o 3 pkt proc. wyższy niż Firefox, który z kolei jest bardziej popularny od Internet Explorera tylko o 1,65 pkt proc. Na prowadzeniu niezmiennie Google Chrome z wynikiem ponad 69 proc. i na tę chwilę raczej niezagrożoną pozycją.

Popularność przeglądarek w październiku 2020 roku, źródło: NetMarketShare.
Popularność przeglądarek w październiku 2020 roku, źródło: NetMarketShare.

Pierwsze trzy miejsca to zatem kolejno Google Chrome, Microsoft Edge oraz Mozilla Firefox, ale warto pamiętać także o pozostałych przeglądarkach w tabeli, a przynajmniej w pierwszej dziesiątce. Na 7. pozycji uplasowała się Opera z wynikiem 0,7 proc., dalej Yandex z popularnością na poziomie 0,55 proc. oraz UC Browser, z której korzysta 0,26 proc. internautów.

NetMarketShare kończy działalność

Jako ciekawostkę warto dodać, że NetMarketShare, na którego danych oparta jest niniejsza publikacja, kończy swoją działalność. Między innymi w wyniku nadchodzących zmian w przeglądarkach, mechanizmy analityczne twórców nie będą mogły poprawnie zbierać danych, a co za tym idzie – przedstawiane wartości byłyby obarczone coraz większym błędem. Zdecydowano więc, że rozsądniej będzie zakończyć działanie serwisu. W listopadzie nie pojawi się już zatem aktualizacja danych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (172)
Zobacz także