Z nowym BlueStacks aplikacje mobilne na Macu działają lepiej niż na Androidzie

Z nowym BlueStacks aplikacje mobilne na Macu działają lepiej niż na Androidzie

01.07.2015 16:17, aktual.: 18.09.2018 21:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

BlueStacks to dobrze znany, darmowy emulator Androida, który pozwala uruchamiać aplikacje i gry znane z telefonów na komputerze. Dzięki temu można z nich korzystać komfortowo, mając pod ręką klawiaturę i myszkę, a przed sobą duży ekran.

Program był już dostępny na Makach. W roku 2012 dostępna była wersja alfa emulatora, która zawierała 17 popularnych wtedy aplikacji oraz Androida Ice Cream Sandwich. Aplikacje były uruchamiane zupełnie jakby były programami dla OS X i można było przypiąć je do Docka. Działały też przyzwoicie – lepiej niż na tanich telefonach.

BlueStacks for Mac is Here

Przez ten czas firma odpowiedzialna za program pracowała między innymi nad jego optymalizacją i przystosowaniem go do systemu OS X, ze wszystkimi dobrodziejstwami. Wydana dziś stabilna wersja 0.9.21 programu BlueStacks jest dopracowana i zapewnia płynność działania aplikacji, także na Makach z ekranami Retina. Gesty wielodotykowe na gładziku są interpretowane i aplikacje zachowują się, jakby gesty były wykonywane na ekranie dotykowym. Ponadto aplikacje mogą korzystać z głośników, mikrofonu, kamerki i sensorów oświetlenia.

BlueStacks jest w stanie uruchamiać aplikacje skompilowane zarówno dla architektury x86, jak i ARM, poradzi sobie także z aplikacjami dla Android TV. Ponadto jest w stanie przekazywać pliki między Makiem i aplikacjami z Androida. Co ważne, aplikacje można pobierać z Google Play bez żadnych problemów, o ile zalogujemy się na konto Google.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Potem można spokojnie cieszyć się grami i aplikacjami w oknie lub na pełnym ekranie. Przed wieloma z nich BlueStacks pokaże listę wykorzystywanych przy sterowaniu klawiszy i warto zadbać o to, by gra wykorzystywała ten sam system. Z niektórymi mogą jednak być problemy.

Obraz
Obraz

BlueStacks App Player dla Maków dostępny jest na stronie producenta zupełnie za darmo. W archiwum znajduje się instalator emulatora.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)