Z nowym GeForce Experience zagrasz w trybie co-op z kolegami przez Internet

Z nowym GeForce Experience zagrasz w trybie co-op z kolegami przez Internet16.09.2015 12:50
Z nowym GeForce Experience zagrasz w trybie co-op z kolegami przez Internet

NVIDIA przygotowuje kolejny powód, dla którego powinniśmy sięzdecydować raczej na GeForce w swoim pececie, niż grafikękonkurencji. Nowa wersja oprogramowania GeForce Experience,udostępniona właśnie graczom do testów, wprowadza mechanizmkooperacji, dzięki któremu zaprosimy kolegów do naszej lokalnejgry, nawet jeśli mieszkają daleko od nas.

Oznaczona numerem 2.6 wersja GeForce Experience zostałaudostępniona jako „early access” beta – cokolwiek by to miałoznaczyć. Podejrzewamy, że ktoś w marketingu Nvidii po prostuzapatrzył się w popularność programu Early Access, wczesnegodostępu do gier na platformie Steam i wpadł na pomysł zastosowaniatej samej nazwy.

Nowy mechanizm współdzielenia ma pozwolić na wygodny dostęp dopaneli nagrywania rozgrywki i udostępniania przez Twitcha, a takżewgrywania do YouTube, z podstawowymi opcjami edycyjnymi. Dostępnajest też galeria, w której możemy przeglądać ostatnio nagraneklipy i wgrywać je bezpośrednio do serwisu wideo. To miły dodatek,ale oczywiście nic niezwykłego.

350142682766862273

Naprawdę za to interesująco zapowiada się mechanizm GameStreamCo-op. Pozwala on na strumieniowanie większości zgodnych z DX9+,działających w pełnoekranowym trybie gier przez Internet donaszych znajomych i wspólne z nimi granie, tak jakby siedzieli nafotelu obok. NVIDIA sugeruje, że w ten sposób można sobie pomagaćw przejściu trudnego poziomu, grać w trybach co-op, czy też poprostu zorganizować pokaz ciekawej gry.

Wymogi sprzętowe, w szczególności te dotyczące przepustowościsieci, sprawią, że taka zabawa nie będzie dla każdego. Nadawcastrumienia gry musi posiadać komputer z kartą co najmniej GTX 650(dla laptopów – GTX 660M) lub nowszą, podłączony do siecinajlepiej przez Ethernet lub działający w paśmie 5 GHz router802.11n, oraz przepustowością w górę, do Internetu, na poziomie 7Mb/s. Odbiorca powinien dysponować łączem internetowym oprzepustowości min. 7 Mb/s w dół. Pozostałe parametry są dośćstandardowe: procesor co najmniej i3-2100, 4 GB RAM, system Windows7, 8 lub 10.

U odbiorcy gra będzie odtwarzana przez przeglądarkę Chrome(stworzono w tym celu specjalną wtyczkę), w wersji co najmniej 44,co istotne nie musi mieć on GPU Nvidii, zadziałać to ma nawet nazintegrowanej grafice Intela. Jeśli chodzi o jakość grafiki, to tanie oszałamia, ustalono ją na sztywno na 720p w 30 FPS. W przypadkugier rozgrywanych np. na ekranie telewizora nie jest to jednak jakaśtragedia, a przecież pomysł Nvidii wzbogaci rozgrywkę o tryb co-opdla wszystkich tych, którzy nie mają w domu z kim pograć ramię wramię.

Więcej informacji znajdziecie na forachGeForce.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)