Za 100 dolarów nawet kilkunastoletnie auto połączysz ze smartfonem

Za 100 dolarów nawet kilkunastoletnie auto połączysz ze smartfonem

Za 100 dolarów nawet kilkunastoletnie auto połączysz ze smartfonem
21.05.2015 00:15, aktualizacja: 25.05.2015 14:02

Firmy motoryzacyjne w nowych samochodach coraz częściej stawiają na łączność z innymi urządzeniami. Po połączeniu auta ze smartfonem najczęściej zyskujemy dostęp do podstawowych funkcji, możemy chociażby włączyć klimatyzację. Dodatkowo możemy odczytać informacje o samym pojeździe. Mogłoby się wydawać, że użytkownicy starszych pojazdów o możliwości odczytania danych na smartfonie mogą pomarzyć. Jednak za sprawą adaptera Automatic może się to zmienić.

Automatic to niewielkie urządzenie pozwalające połączyć nasz samochód ze smartfonem. Ten mały adapter wpinamy do gniazda OBD II, które jest obowiązkowym standardem w samochodach sprzedawanych po 1 stycznia 2001 na terenie Unii Europejskiej. Pozwala to uzyskać dostęp do dokładniejszych danych naszego pojazdu, które możemy odczytywać za pomocą odpowiedniej aplikacji dostępnej na iOS i Androida. Zaletą jest niewielka cena, która wynosi 99 dolarów, a także współpraca z większością samochodów.

Obraz

Twórcy po dwóch latach od premiery adaptera wprowadzili do sprzedaży jego drugą generację, a także uruchomili Automatic App Galery – sklep z aplikacjami dla ich urządzenia. Obecnie znajduje się w nim ponad 20 aplikacji. Wśród nich znajdziemy te przeznaczone dla biznesu. Pozwalają one między innymi na łatwe zbieranie i zarządzenie danymi dotyczącymi kosztów przejazdu czy automatyczne tworzenie faktur. Wśród ciekawych aplikacji warto wymienić jeszcze aplikację współpracującą ze smartwatchem Pebble. Zapamiętuje ona miejsce w którym zostawiliśmy samochód, a więc dzięki niej nigdy więcej nie zmarnujemy czasu na poszukiwanie naszego auta. Znajdziemy jeszcze aplikację pozwalającą sprawdzić ile faktycznie czasu spędzamy na prowadzeniu samochodu czy aplikację ułatwiającą obliczenie kosztów carpoolingu. Oczywiście nie są to wszystkie pozycje, a tylko część z nich. Pełną listę znajdziecie na stronie Automatic App Galery.

Obraz

Wraz z wprowadzeniem nowej galerii z aplikacjami, wystartowała także platforma dla programistów, pozwalająca na tworzenie aplikacji, które mają jeszcze bardziej zwiększyć funkcjonalność adaptera Automatic. Obecnie większość aplikacji jest kompatybilnych z pierwszą generacją urządzenia, ale nowe narządzenia umożliwiają korzystanie z rozwiązań zastosowanych wyłącznie w drugiej generacji sprzętu. Wśród nich znajdziemy możliwość wysłania danych do dwóch aplikacji jednocześnie, a także wbudowany moduł GPS. W związku z tym możemy spodziewać się, że niebawem większość aplikacji będzie kompatybilna wyłącznie z nowszym modelem.

Automatic jest bardzo ciekawym urządzeniem. Pozwala na połączenie samochodu ze smartfonem, dając nam dostęp do naprawdę wielu informacji, a dodatkowo może zwiększyć komfort używania pojazdu. Warto zauważyć, że za sprawą nowych aplikacji możliwości tego niewielkiego sprzętu ciągle rosną. Co cieszy, cena jest naprawdę niska, urządzenie kosztuje 100 dolarów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)