Za 22,99 dolarów kupisz przycisk aktywujący Cortanę

Za 22,99 dolarów kupisz przycisk aktywujący Cortanę23.09.2015 13:19
Za 22,99 dolarów kupisz przycisk aktywujący Cortanę

Cortana jest głosową asystentką Microsoftu, która jest odpowiedzią na Siri od Apple i Google Now. Dostępna jest ona na urządzeniach z Windows Phone, wraz z Windows 10 zawitała na desktopy, a Microsoft chce ją także spopularyzować na Androidzie i iOS. Właśnie pojawiło się urządzenie, które jest tylko przyciskiem aktywującym asystentkę z Redmond.

Cortana Button jest niewielkim urządzeniem przypominającym krążek hokejowy. Na górze znajduje się przycisk, który po prostu aktywuje Cortanę. Zastępuje on więc wywołanie za pomocą komendy Hey Cortana. Łączy się z urządzeniem z wykorzystaniem Bluetooth 4.0 LE i kompatybilne jest z Windows 10, a także z Windows 10 Mobile. Twórcy chwalą się zasięgiem wynoszącym około 12 metrów. Długość pracy na baterii ma wynosić nawet 2 lata.

Za urządzenie, które jest tylko przyciskiem aktywującym Cortanę musimy zapłacić 22,99 dolarów. W Polsce Cortana Button jest bezużyteczna, niestety Microsoft ogranicza dostępność swojej asystentki głosowej tylko do wybranych krajów.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)