Za 22,99 dolarów kupisz przycisk aktywujący Cortanę

Za 22,99 dolarów kupisz przycisk aktywujący Cortanę

Za 22,99 dolarów kupisz przycisk aktywujący Cortanę
23.09.2015 13:19

Cortana jest głosową asystentką Microsoftu, która jest odpowiedzią na Siri od Apple i Google Now. Dostępna jest ona na urządzeniach z Windows Phone, wraz z Windows 10 zawitała na desktopy, a Microsoft chce ją także spopularyzować na Androidzie i iOS. Właśnie pojawiło się urządzenie, które jest tylko przyciskiem aktywującym asystentkę z Redmond.

Cortana Button jest niewielkim urządzeniem przypominającym krążek hokejowy. Na górze znajduje się przycisk, który po prostu aktywuje Cortanę. Zastępuje on więc wywołanie za pomocą komendy Hey Cortana. Łączy się z urządzeniem z wykorzystaniem Bluetooth 4.0 LE i kompatybilne jest z Windows 10, a także z Windows 10 Mobile. Twórcy chwalą się zasięgiem wynoszącym około 12 metrów. Długość pracy na baterii ma wynosić nawet 2 lata.

Za urządzenie, które jest tylko przyciskiem aktywującym Cortanę musimy zapłacić 22,99 dolarów. W Polsce Cortana Button jest bezużyteczna, niestety Microsoft ogranicza dostępność swojej asystentki głosowej tylko do wybranych krajów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)