Za mało RAM w Xiaomi Mi5? Za 170 zł wymienisz kość pamięci na 6 GB

Za mało RAM w Xiaomi Mi5? Za 170 zł wymienisz kość pamięci na 6 GB

Za mało RAM w Xiaomi Mi5? Za 170 zł wymienisz kość pamięci na 6 GB
07.07.2016 12:53

Topowa odmiana Xiaomi Mi5 sprzedawana jest z 4 GB RAM. Taka ilość pamięci operacyjnej powinna wystarczyć każdemu użytkownikowi. Okazuje się, że jednak znajdą się i tacy, którzy chcieliby więcej RAM. To właśnie dla nich przygotowana została oferta, w ramach której wymienią wbudowaną kość na 6 GB.

Smartfony posiadają coraz więcej pamięci operacyjnej, wykorzystywana jest ona przez coraz bardziej rozbudowane nakładki na Androida i coraz bardziej wymagające aplikacje. Tak dużemu zapotrzebowaniu winna jest także optymalizacja (a raczej jej brak), co sprawiło, że standardem na 2016 rok w droższych modelach stało się 4 GB RAM. Niektórzy producenci oferują już nawet urządzenia z 6 GB RAM i jak najbardziej znajdują się osoby będące w stanie to wykorzystać, albo i tacy, którzy myślą, że tyle potrzebują.

Obraz

Wybrane sklepy z Chin zaczęły oferować wymianę kości pamięci w smartfonie w celu zwiększenia pamięci operacyjnej. Tak, możemy wymienić RAM niemal jak w komputerze, mimo że wielu twierdziło, że rozbudowa smartfonu nie jest możliwa. Kojarzycie modułową konstrikcję Project Ara? Możemy w nim dołożyć pojemniejszy akumulator, lepszy głośnik czy więcej pamięci na dane. Natomiast według oficjalnego komunikatu, nie było możliwości zwiększenia ilości RAM.

W Chinach chyba nie istnieje stwierdzenie, że coś jest niemożliwe. Oferowana jest tam możliwość wymiany kości pamięci w Xiaomi Mi5. Po zapłaceniu około 170 złotych, wbudowane 3 lub 4 GB RAM zostanie wymienione na 6 GB. W tym celu wykorzystany zostanie czip Samsunga, 1866 MHz LPDDR4 dual channel. Sklep z tą ofertą daje 180 dni gwarancji, a potwierdzeniem, że Mi5 działa po wymianie mają być dołączone zrzuty ekranu. Warto zauważyć, że w 170 zł wliczona jest cena kości oraz całego procesu wymiany, użytkownik nic nie musi robić.

Obraz

Oczywiście pozostaje kwestia gwarancji producenta, w końcu mocno ingerujemy w urządzenie. Druga sprawa to działanie Xiaomi Mi5 po wymianie na 6 GB RAM. Musimy poczekać na pierwsze opinie klientów, jak chociażby wygląda stabilność działania i czy faktycznie, te dodatkowe 2 GB warte są 170 zł.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)