Za trzy dni Nokia przeistoczy się w Microsoft Mobile

Za trzy dni Nokia przeistoczy się w Microsoft Mobile

Za trzy dni Nokia przeistoczy się w Microsoft Mobile
22.04.2014 20:31

Początek września ubiegłego roku upłynął pod znakiem przejęcia działu mobilnego Nokii przez Microsoft. Najnowsze oficjalne doniesienia z Redmond oraz od Finów doprecyzowują szczegóły transakcji.

Obraz

Wiemy już, że finalizacja zakupu planowana jest na 25 kwietnia. Dodatkowo dział urządzeń i usług zostanie przemianowany z Nokia Corporation/Nokia Oyj na Microsoft Mobile Oy. Nowa marka będzie oficjalną nazwą i obowiązywać będzie także przy rozliczeniach skarbowych. Dodatkowo wiemy już, że zarządzanie domeną nokia.com i opiekę nad powiązanymi mediami społecznościowymi zostanie przekazana Microsoftowi przynajmniej na rok. Kolejna informacja to przygarnięcie pod skrzydła Microsoftu pracowników z biura technologicznego Nokii w Finlandii oraz osób pracujących w Chinach. Skorygowano także ustalenia odnośnie przejęcia fabryk Nokii w Korei. Nowe zapisy jasno określają, iż Microsoft nie przejmie wymienionych zakładów.

25 kwietnia zakończy się historia Nokii. Dział mobilny zostanie przemianowany na Microsoft Mobile i rozpocznie się ścisła współpraca, mająca na celu dogonienie konkurencji w postaci Androida i iOS na urządzenia mobilne. Skutki tego przejęcia użytkownicy Windows Phone odczują już niedługo. Flagowa nawigacja HERE Drive + zostanie udostępniona za darmo dla wszystkich użytkowników Windows Phone 8.1, bez względu na producenta urządzenia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (90)