Zadanie rekrutacyjne do CBA. Ciekawa zagadka dla szukających pracy

Zadanie rekrutacyjne do CBA. Ciekawa zagadka dla szukających pracy

CBA Centralne Biuro Antykorupcyjne
CBA Centralne Biuro Antykorupcyjne
Źródło zdjęć: © Materiały WP | Adobe
Karolina Kowasz
01.08.2021 10:24

Dla fanów informatyki śledczej mamy ciekawostkę na niedzielne popołudnie. Centralne Biuro Antykorupcyjne umieściło na swoim serwerze plik z zadaniem rekrutacyjnym, którego rozwiązanie pozwala na wzięcie udziału w rekrutacji do Biura Teleinformatyki.

Plik pojawił się na serwerze już w czerwcu, jednak wszystko wskazuje na to, że póki co CBA nie otrzymało prawidłowego rozwiązania lub takowe nie zostało znalezione. Umieszczony na serwerze plik pobiera się jako archiwum zip i ma rozmiar około 500 KB. 

Po jego rozpakowaniu okazuje się, że w środku znalazł się plik jpg o podejrzanie dużym rozmiarze. Patrząc jednak po poprzednich zadaniach, które CBA publikowało na swojej stronie, łatwo zgadnąć, że plik w rzeczywistości jest kolejnym archiwum, skrywającym w sobie dalsze zadanie. Jego rozpakowanie jest jednak niemożliwe bez znalezienia hasła.

Zadanie rekrutacyjne do CBA
Zadanie rekrutacyjne do CBA

Dalsze wskazówki z naszej strony nie miałyby większego sensu. Dla fanów zagadek mogłyby być zbyt dużymi podpowiedziami, zaś osoby, które chciałyby faktycznie zrekrutować się do CBA, powinny samodzielnie wpaść na trop. co dalej można zrobić z udostępnionym archiwum.

Archiwum możecie pobrać ze strony CBA. Niezależnie od tego, czy rozwiązujecie zagadkę rozrywkowo czy też myślicie o karierze zawodowej w CBA, trzymamy kciuki za rozwiązanie zadania!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (112)