Założyciel Facebooka: ludzie nie chcą prywatności

Założyciel Facebooka: ludzie nie chcą prywatności

Wojciech Cybulski
12.01.2010 12:43

Wręczanie tegorocznych nagród Crunchies Awards stało się okazją do przeprowadzenia interesującego wywiadu z Markiem Zuckerburgiem, twórcą i obecnym dyrektorem generalnym serwisu Facebook. W swojej wypowiedzi CEO Facebooka wyraził dość kontrowersyjną opinię, że obecnie ludzie nie pragną już zachowania prywatności, gdyż jej utrzymywanie przestało być uważane za normę społeczną.

Ludzie dostali naprawdę wygodne narzędzie do wymiany informacji i mogą się nimi dzielić w otwarty sposób, udostępniając własne treści dużej liczbie osób. Sądzę, że normy społeczne dotyczące prywatności mocno ewoluowały. Pierwsze zapowiedzi zmian pojawiły się już 5 - 6 lat temu, wraz z ogromną popularyzacją blogów - powiedział CEO Facebooka. Wypowiedź twórcy jednego z największych serwisów społecznościowych można odbierać jako komentarz do zmian, jakie Facebook wprowadził w swojej polityce prywatności, starając się wymusić na użytkownikach publiczne udostępnienie jak największej ilości danych. Warto dodać, że działania administratorów nie budzą powszechnego entuzjazmu wśród użytkowników serwisu, co dobrze widać na przykładzie głośnego protestu, do jakiego doszło po kontrowersyjnej zmianie regulaminu Facebooka na początku minionego roku.

Przeciwnicy zmian w polityce prywatności serwisu są zdania, że ostatnie działania Facebooka są próbą oszukania użytkowników i nakłonienia ich do rezygnacji z własnej prywatności. Domagają się także przeprowadzenia dochodzenia przed Federalną Komisją Handlu, która miałaby ocenić, czy działania administratorów nie naruszają prawa.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)