Zapłacisz kartą bez terminala. W 2018 wystarczy aplikacja na smartfon

Zapłacisz kartą bez terminala. W 2018 wystarczy aplikacja na smartfon

06.12.2017 17:07, aktual.: 07.12.2017 11:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas kongresu Impact w Katowicach zaprezentowany został możliwy następca terminali do przyjmowania płatności. Soft POS to nie urządzenie, ale aplikacja mobilna, która obsłuży płatności zbliżeniowe na smartfonie, bez dodatkowych akcesoriów.

Aplikację Soft POS opracowała firma Polskie ePłatności i kanadyjski Mobeewave przy współpracy z Elavonem i MasterCardem. Szczegóły działania systemu znamy od sierpnia. Soft POS ma wymagać logowania tylko od strony przyjmującego płatność. Przedsiębiorcy zamiast ubiegać się o dzierżawę terminala będą mogli korzystać ze smartfona z NFC.

Aplikacja jest praktycznie gotowa i na początku przyszłego roku zostanie uruchomiony program pilotażowy. Zaproszone do niego zostaną firmy zainteresowane obsługą płatności zbliżeniowych na swoich smartfonach. Nie muszą to być obecni klienci Polskich ePłatności. Na początku będą obsługiwane płatności do 50 zł, czyli nie wymagające podania PIN-u.

Z relacji z kongresu wiemy, że aplikacja jest bardzo prosta w użyciu. Sprzedawca musi podać kwotę, zaś kupujący przyłożyć kartę płatniczą (lub jej substytut) do „pleców” smartfonu sprzedawcy. Podobnie jak w przypadku terminali łączących się ze smartfonem, można podać adres e-mail, na który zostanie wysłane potwierdzenie płatności.

Obraz

Udostępnienie Soft POS nie oznacza jeszcze końca ery terminali płatniczych. Elavon zaprezentował właśnie nowy terminal Poynt, który może obsługiwać karty z paskiem, czipem i zbliżeniowe, płatności mobilne oraz skanować kody QR i kreskowe. Zamontowano w nim 2 ekrany dotykowe, moduł WiFi, drukarkę, można też instalować na nim dodatkowe aplikacje.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)