Żappka Pay. Wkrótce w sklepach sieci Żabka zapłacisz przez aplikację

Żappka Pay. Wkrótce w sklepach sieci Żabka zapłacisz przez aplikację20.05.2020 15:36
Aplikacja Żabka wkrótce otrzyma nową funkcję /Fot. Żabka
Aplikacja Żabka wkrótce otrzyma nową funkcję /Fot. Żabka

Żappka, czyli aplikacja dla klientów sklepów Żabka, otrzymuje nową funkcję. Umożliwi płatności w placówkach sieci za pomocą systemu Żappka Pay. Usługa najpierw pojawi się w wersji testowej i będzie stanowić część aplikacji Żappka.

Własne płatności w aplikacji Żappka pojawią się w ciągu dwóch tygodni - mówi wiceprezes zarządu Żabki, Tomasz Blicharski, podczas podczas EECOnline - Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Już wkrótce pierwsi klienci będą mogli przetestować nową usługę. Jak informuje Blicharski, nad rozwojem Żappka Pay pracuje dziesięcioosobowy zespół.

Płatności mobilne w sklepach sieci Żappka zapowiadano już w ubiegłym miesiącu. Teraz oficjalnie otrzymaliśmy potwierdzenie. Aktualnie z usługi click&collect, umożliwiającej wybór produktów poprzez aplikację i odebranie ich w wybranym sklepie, korzystać można w 300 sklepach sieci Żabka. Trzeba jednak zamówienie opłacić na miejscu, a to właśnie ma zmienić Żappka Pay.

Żappka Pay – to kolejny etap rozwoju usługi click&collect

Nowa usługa posłuży do opłacania zamówień z poziomu aplikacji mobilnej. Wdrożenie usługi nieprzypadkowo zostało przyśpieszone właśnie teraz. W związku z epidemią COVID-19 wiele firm inwestuje w podobne rozwiązania. Niedawno InPost rozpoczął wdrażanie usługi "Lodówkomaty", a delikatesy Allegro zaliczyły ogromny wzrost transakcji.

Żabka podąża śladami konkurencji. Od niedawna we wszystkich sklepach sieci Lidl, można już płacić za pośrednictwem usługi Lidl Pay. Jej uruchomienie zajęło blisko rok od ujawnienia pierwszych informacji. Płatność Lidl Pay odbywa się za pośrednictwem smartfona i nie wymaga NFC. Pieniądze zostają pobrane z karty płatniczej podanej w aplikacji.

Aplikację Żappka na Androida oraz iOS można znaleźć w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)