Zaprojektuj swój pierwszy produkt w darmowym Strata Design 3D SE

Zaprojektuj swój pierwszy produkt w darmowym Strata Design 3D SE

Zaprojektuj swój pierwszy produkt w darmowym Strata Design 3D SE
30.07.2015 15:21, aktualizacja: 30.07.2015 17:16

W naszej bazie programów pojawiła się ciekawa nowość, kierowana do osób, które chcą zacząć przygodę z projektowaniem przedmiotów użytkowych czy reklamą. Strata Design 3D SE to program do modelowania i projektowania w trzech wymiarach, przeznaczony głównie do tworzenia modeli produktów i wizualizacji reklamowych. Można w nim stworzyć model od podstaw, nałożyć na niego tekstury i wyrenderować prezentację produktu. Ta wersja programu jest przeznaczona dla początkujących i do nauki.

Przed stworzeniem modelu produktu należy wybrać dla niego scenerię, która zastąpi studio fotograficzne. Po umieszczeniu obiektu w przestrzeni wirtualnego studia można sięgnąć po inne tła, narzędzia do modelowania światła, ustawić kilka kamer oraz zdefiniować środowisko. Poza renderami fotorealistycznymi można także tworzyć siatkowe szkice i obrazy komiksowe.

Obraz
Obraz
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Modelowanie w Design 3D SE bazuje na tradycyjnych narzędziach, jak podstawowe bryły, wielokąty, krzywe Beziera i operacje boole'owskie. Przy nakładaniu tekstur można skorzystać z wbudowanych materiałów, można dowolny zaimportowany obraz owinąć wokół obiektu trójwymiarowego, można stosować mapy wypukłości, a także generować realistyczne metale.

Strata Design 3D SE to program dostępny za darmo dla OS-a X i Windowsa do celów niekomercyjnych. Aby skorzystać z niego, należy „kupić” za 0 dolarów program Strata Design 3D SE na wybraną platformę w sklepie producenta. Darmowy klucz aktywacyjny zostanie przysłany pocztą elektroniczną na adres podany w sklepie. Sporo materiałów szkoleniowych można znaleźć na stronie Strata 3D University.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)