Zasiądź za sterami drona korzystając z gogli VR i ruchów własnych rąk

Zasiądź za sterami drona korzystając z gogli VR i ruchów własnych rąk

15.06.2015 11:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już samo latanie dronem może być świetną zabawą, ale dzięki rozwiązaniu firmy DJI sterowanie wkroczy na nowy, jeszcze lepszy poziom. Firma zaprezentowała metodę sterowania wykorzystującą gogle do wirtualnej rzeczywistości oraz gesty wykonywane w powietrzu. Obraz będziemy widzieli w goglach, a sterować dronem będziemy za pomocą rąk.

DJI, jeden z największy producentów dronów zaprezentował swój nowy produkt – drona Matrice M100. Nowy quadcopter został zaprojektowany przede wszystkim z myślą o programistach, aby mogli wypróbować sprzęt i dołączone do niego oprogramowanie. Jednymi z najciekawszych narzędzi są te umożliwiające sterowanie dronem z wykorzystaniem gogli Oculus, a także gestów wykonywanych w powietrzu, które wychwytywałby chociażby system od Leap Motion. Programiści oraz inne osoby testujące Matrice M100 będą mogli zwiększać jego możliwości. Dron został wyposażony w szereg portów, co pozwala na zamontowanie urządzeń peryferyjnych, chociażby w celu dostępu do danych lotu.

Obraz

Nowy dron jest w stanie latać przez 20 minut i może zabrać ze sobą ładunek o masie niecałego kilograma. Czas lotu można wydłużyć po zamontowaniu drugiego akumulatora, nawet do 40 minut, ale wówczas musimy liczyć się, że zmniejszymy ładowność. Jak inne drony DJI, M100 wykorzystuje system transmisji video Lightbridge, co pozwala na skorzystanie z dowolnej aparatu z HDMI lub analogowym wyjściem wideo.

Firma DJI oprócz Matrice M100 zaprezentowała także system unikania obiektów. Składa się on z niewielkiego urządzenia montowanego na dronie. Współpracuje on z nowym dronem, a także z pozostałymi dronami wyposażonymi w port USB i UART. Do lokalizowania obiektów wykorzystywane są czujniki ultradźwiękowe i kamery. Technologia rozpoznaje, gdy dron znajduje się około 20 metrów od przeszkody i zapobiega zbytniemu zbliżeniu się. DJI udostępnił również narzędzia dla programistów, które pozwalają na tworzenie aplikacji dla dronów. Może to pozwolić na ciekawe rozbudowanie funkcjonalności produktów tej firmy.

Już wyobrażaliście sobie jak latacie Matrice M100 wykonując odpowiednie gesty w powietrzu? Niestety, nie mamy dobrych wiadomości, to urządzenie nie jest tanie. Producent wycenił M100 na aż 3299 dolarów. To naprawdę sporo i niewiele osób będzie mogło sobie pozwolić na tego drona, a szkoda, bo system sterowania zapowiada się bardzo interesująco. Nie tylko Matrice M100 jest drogi, system unikania przeszkód kosztuje 999 dolarów.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)