Zatrzymana dyrektor Huawei miała przy sobie sprzęt marki Apple

Zatrzymana dyrektor Huawei miała przy sobie sprzęt marki Apple

Zatrzymana dyrektor Huawei miała przy sobie sprzęt marki Apple
Piotr Urbaniak
24.03.2019 15:37, aktualizacja: 24.03.2019 17:18

Zatrzymana w grudniu 2018 roku na polecenie Amerykanów dyrektor finansowa Huawei, Meng Wanzhou, jest wielką fanką Apple. A przynajmniej tak wynika z ujawnionych właśnie dokumentów sądowych, w których znajduje się lista znalezionych przy Meng rzeczy.

W bagażu dyrektor, obok służbowego Huawei Mate 20 RS Porsche Design, znalazły się m.in.: komputer MacBook Air, tablet iPad Pro i smartfon iPhone 7 Plus.

Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że Huawei intensywnie walczy z pracownikami korzystającymi ze sprzętu konkurencji. W styczniu dwójkę pracowników, odpowiedzialnych za wysłanie noworocznych życzeń z iPhone'a, ukarano obniżeniem pensji i degradacją. Choć wykorzystali sprzęt Apple tylko po to, aby obejść lokalne ograniczenia internetu.

Co więcej, aktualnie firma z Shenzhen mocno promuje własne laptopy z linii Matebook. Są to naprawdę udane komputery i tym bardziej dziwi, że dyrektor woli sprzęt konkurencji.

Zachodnie media podśmiewają się, wytykając Meng brak sympatii wobec Windowsa.

Aresztowanie Meng Wanzhou

Przypomnijmy, Meng Wanzhou została zatrzymana w grudniu 2018 roku w Kanadzie na polecenie służb amerykańskich. USA zarzuca dyrektor finansowej Huawei udział w procederze łamania sankcji handlowych przeciwko Iranowi. Postępowanie w tej sprawie pozostaje otwarte.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (68)