Zatrzymana dyrektor Huawei miała przy sobie sprzęt marki Apple

Zatrzymana dyrektor Huawei miała przy sobie sprzęt marki Apple24.03.2019 15:37
Zatrzymana dyrektor Huawei miała przy sobie sprzęt marki Apple

Zatrzymana w grudniu 2018 roku na polecenie Amerykanów dyrektor finansowa Huawei, Meng Wanzhou, jest wielką fanką Apple. A przynajmniej tak wynika z ujawnionych właśnie dokumentów sądowych, w których znajduje się lista znalezionych przy Meng rzeczy.

W bagażu dyrektor, obok służbowego Huawei Mate 20 RS Porsche Design, znalazły się m.in.: komputer MacBook Air, tablet iPad Pro i smartfon iPhone 7 Plus.

Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że Huawei intensywnie walczy z pracownikami korzystającymi ze sprzętu konkurencji. W styczniu dwójkę pracowników, odpowiedzialnych za wysłanie noworocznych życzeń z iPhone'a, ukarano obniżeniem pensji i degradacją. Choć wykorzystali sprzęt Apple tylko po to, aby obejść lokalne ograniczenia internetu.

Co więcej, aktualnie firma z Shenzhen mocno promuje własne laptopy z linii Matebook. Są to naprawdę udane komputery i tym bardziej dziwi, że dyrektor woli sprzęt konkurencji.

Zachodnie media podśmiewają się, wytykając Meng brak sympatii wobec Windowsa.

Aresztowanie Meng Wanzhou

Przypomnijmy, Meng Wanzhou została zatrzymana w grudniu 2018 roku w Kanadzie na polecenie służb amerykańskich. USA zarzuca dyrektor finansowej Huawei udział w procederze łamania sankcji handlowych przeciwko Iranowi. Postępowanie w tej sprawie pozostaje otwarte.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (68)