Zbliża się koniec Photoshopa CS6, a przynajmniej pracy z Camera Raw [Aktualizacja]

Zbliża się koniec Photoshopa CS6, a przynajmniej pracy z Camera Raw [Aktualizacja]

Zbliża się koniec Photoshopa CS6, a przynajmniej pracy z Camera Raw [Aktualizacja]
29.07.2015 14:16, aktualizacja: 30.07.2015 11:01

Koniec Photoshopa CS6 zbliża się nieuchronnie. Firma Adobe powiadomiła, że nie będzie już wydawać dla tej wersji programu wtyczki Camera Raw, która umożliwia wywoływanie RAW-ów z aparatów cyfrowych w Photoshopie.

Wersja 9.1.1, czyli najbliższe wydanie modułu, będzie ostatnim, który działa z Photoshopem CS6. To zwiastun nieuchronnego końca „pudełkowego” Photoshopa, który straci wygodny sposób otwierania plików RAW z nowych aparatów fotograficznych i zapewne już pod koniec roku pojawią się na rynku produkty, których nie otworzy.

Camera Raw 9.1
Camera Raw 9.1

Dodatek będzie wciąż rozwijany, ale nowsze niż 9.1.1 wersje będą dostępne już tylko dla programów z Creative Cloud. Adobe zachęca do przesiadki na subskrypcję i zakup planu dla fotografów, w którym znajduje się na bieżąco aktualizowany Photoshop CC i Lightroom CC.

Adobe nie zostawia jednak użytkowników starszych programów na lodzie – z pomocą przyjdzie im narzędzie Adobe DNG Converter, dostępne dla Windowsa i OS X 10.7 i nowszych.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Z jego pomocą można przekonwertować pliki RAW z ponad 350 aparatów fotograficznych do uniwersalnego, otwartego formatu DNG, czyli „cyfrowego negatywu”. Praca z nim jest identyczna jak z RAW-ami, a konwerter może zadbać o kompatybilność nawet z pierwszą wersją Lightrooma i Photoshopem CS2.

Aktualizacja, 30.07.2015:

Camera Raw 9.1.1 i DNG Converter 9.1.1 zostały już wydane.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)