Zbliża się koniec Photoshopa CS6, a przynajmniej pracy z Camera Raw [Aktualizacja]

Strona głównaZbliża się koniec Photoshopa CS6, a przynajmniej pracy z Camera Raw [Aktualizacja]
29.07.2015 14:16
Zbliża się koniec Photoshopa CS6, a przynajmniej pracy z Camera Raw [Aktualizacja]

Koniec Photoshopa CS6 zbliża się nieuchronnie. Firma Adobe powiadomiła, że nie będzie już wydawać dla tej wersji programu wtyczki Camera Raw, która umożliwia wywoływanie RAW-ów z aparatów cyfrowych w Photoshopie.

bEKMqqER

Wersja 9.1.1, czyli najbliższe wydanie modułu, będzie ostatnim, który działa z Photoshopem CS6. To zwiastun nieuchronnego końca „pudełkowego” Photoshopa, który straci wygodny sposób otwierania plików RAW z nowych aparatów fotograficznych i zapewne już pod koniec roku pojawią się na rynku produkty, których nie otworzy.

Camera Raw 9.1
Camera Raw 9.1

Dodatek będzie wciąż rozwijany, ale nowsze niż 9.1.1 wersje będą dostępne już tylko dla programów z Creative Cloud. Adobe zachęca do przesiadki na subskrypcję i zakup planu dla fotografów, w którym znajduje się na bieżąco aktualizowany Photoshop CC i Lightroom CC.

bEKMqqET

Adobe nie zostawia jednak użytkowników starszych programów na lodzie – z pomocą przyjdzie im narzędzie Adobe DNG Converter, dostępne dla Windowsa i OS X 10.7 i nowszych.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Z jego pomocą można przekonwertować pliki RAW z ponad 350 aparatów fotograficznych do uniwersalnego, otwartego formatu DNG, czyli „cyfrowego negatywu”. Praca z nim jest identyczna jak z RAW-ami, a konwerter może zadbać o kompatybilność nawet z pierwszą wersją Lightrooma i Photoshopem CS2.

Aktualizacja, 30.07.2015:

bEKMqqEZ

Camera Raw 9.1.1 i DNG Converter 9.1.1 zostały już wydane.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEKMqqFP