Zdalny pulpit w Chrome, nie tylko z Windowsa

Zdalny pulpit w Chrome, nie tylko z Windowsa

30.05.2012 15:21, aktualizacja: 05.06.2012 12:25

Najprostszą metodą zapewnienia zdalnego dostępu do komputera z Windowsem jest protokół Remote Desktop Protocol, z którego korzysta na przykład Remote Desktop Connection. Klient podobny do tego powstał również dla Chrome OS, co oznacza, że można go używać również z poziomu przeglądarki Chrome na innych platformach.

Chrome Remote Desktop pozwala połączyć się z komputerem z systemem Windows, również szyfrowanym kanałem. To jednak nie wszystko, najnowsza wersja testowa aplikacji idzie o krok dalej i pozwala łączyć się również z innymi systemami. Po zalogowaniu z poziomu przeglądarki Chrome z zainstalowaną wtyczką możliwe jest łączenie się z wszystkimi innymi komputerami, które zostały udostępnione i są w danej chwili podłączone do Internetu. Prawo do podłączenia się do danego komputera daje 12-cyfrowy kod, który generuje rozszerzenie, osobno dla każdej maszyny. Daje to zupełnie nowe możliwości pracy z aplikacjami i plikami na innych komputerach, nie tylko z poziomu Chromebooka.

Rozszerzenie jest na razie w fazie beta. Aby przetestować Chrome Remote Desktop, wystarczy pobrać aplikację z Chrome Web Store. Uwagi i problemy można zgłaszać w na grupie dyskusyjnej Chrome Remote Desktop Beta.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)