Zdjęcia Google poprawią Twoje filmy, od razu na smartfonie

Zdjęcia Google poprawią Twoje filmy, od razu na smartfonie

Zdjęcia Google poprawią Twoje filmy, od razu na smartfonie
13.04.2017 14:15

Aplikacja Zdjęcia Google wyrasta na multimedialny kombajn dla fotografów i filmowców. W nadchodzącej wersji 2.13 aplikacji znalazła się między innymi możliwość stabilizacji obrazu w już nagranych filmach.

Stabilizacja obrazu na nagraniach filmowych była zapowiadana od dłuższego czasu przez osoby, które zajmują się „zaglądaniem do środka” aplikacji. Funkcja ta jest banalnie prosta – wystarczy w aplikacji Zdjęcia Google otworzyć zapisany film w trybie edycji i włączyć stabilizację. Efekt można podejrzeć od razu i nie trzeba go zapisywać. Stabilizacja w aplikacji działa na kolejnych klatkach i nie powinna trwać długo (zależy to oczywiście od rozdzielczości i długości filmu).

350198552137590721

Algorytmy znajdują charakterystyczne punkty, umieszczają je w stałych punktach kadru, przycinają zbędne fragmenty obrazu lub trochę go rozciągają by dać wrażenie, że najważniejszy obiekt jest wciąż w tym samym miejscu. Efekty możecie zobaczyć na poniższym filmie, nagranym podczas spaceru. Widać wyraźnie, że chodnik blisko osoby idącej nieco faluje, ale widoczne w oddali drzewa są wciąż w tym samym miejscu. Poza zmianą kadru da się zauważyć także delikatną zmianę kolorystyki, prawdopodobnie będącą efektem ubocznym przeróbki.

Stabilizacja nagrania z Google Photos

Poza stabilizacją obrazu na filmach, co z pewnością przyda się nagrywającym „z ręki” albo w ruchu, w nowej wersji Zdjęć Google znalazła się też nowość niepokojąca. Zmiany wskazują na powrót do zapomnianej platformy spłecznościowej Google+. Nic jeszcze nie zostało uruchomione, ale w aplikacji znaleziono kod odpowiedzialny za ściąganie danych bezpośrednio z aplikacji Google+. Miejmy nadzieję, że Google nie zepsuje dobrej aplikacji próbując na siłę integrować ją ze społecznościówką.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Przy okazji warto też zajrzeć do zaawansowanych kontrolek edycji koloru przy poprawianiu zdjęć. Od kilku wersji znajduje się tam suwak „Głęboki błękit”, który świetnie uwydatnia wodę i niebo. Idealne rozwiązanie do wiosennych zdjęć, zrobionych w plenerze.

Aplikacja Zdjęcia Google powinna zostać zaktualizowana automatycznie. Jeśli jednak nie macie jej na swoich telefonach, znajdziecie ją w naszej bazie programów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)