Do drukowanego magazynu "The New Yorker" trafiło zdjęcie wykonane smartfonem Huawei Mate 20 Pro. Co interesujące, jego autorem jest Tomasz Lazar, polski fotograf wielokrotnie nagradzany nie tylko w kraju, ale i na świecie, laureat między innymi nagrody World Press Photo.

bEUjtfyt

Zdjęcie przedstawia mężczyznę stojącego za "chmurą" utworzoną z kropelek wody w tężniach solankowych w Konstancinie-Jeziornie. - Chwyciłem telefon i uwieczniłem to zjawisko. To jest właśnie urok fotografii mobilnej – dobry fotograficzny smartfon ma tę przewagę nad tradycyjnym sprzętem, że wystarczy wyjąć go z kieszeni i można uwiecznić ulotną chwilę w profesjonalnej jakości – tłumaczy sytuację Tomasz Lazar. Publikacja pojawiła się także w wersji elektronicznej.

Jak się okazuje, zdjęcie nie zostało zrobione z myślą o publikacji w magazynie. Fotografia trafiła z początku wyłącznie na prywatne profile społecznościowe artysty i dopiero tam zostało zauważone przez redaktorów magazynu. Ostatecznie zdjęcie pojawiło się w druku jako całostronicowa ilustracja artykułu. - Huawei Mate 20 Pro, którym zrobiłem to zdjęcie, zapewnia tak wysoką jakość fotografii, że nadaje się ona do druku – mówi artysta.

bEUjtfyv

Smartfony Huawei coraz częściej w profesjonalnych zastosowaniach

Opisywany wyżej przypadek zdjęcia w magazynie "The New Yorker" to tylko kolejny przykład na to, że dzisiejsze smartfony coraz bardziej nadają się do zastosowań, które jeszcze nie tak dawno temu były zarezerwowane tylko dla profesjonalnych urządzeń. Wcześniej mogliśmy bowiem czytać między innymi o sesji okładkowej, którą wykonał inny znany polski fotograf – Marcin Tyszka – posługując się także smartfonem Huawei, w tym przypadku P30 Pro.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (17)
bEUjtfzr