Zegarki dość mocne, by uruchomić Windows 95

Zegarki dość mocne, by uruchomić Windows 95

Zegarki dość mocne, by uruchomić Windows 95
06.10.2014 15:58

We wnętrzu nowych smartwatchy możemy znaleźć naprawdę wydajne podzespoły. Okazuje się, że pozwalają one nie tyko na uruchomienie prostych aplikacji, ale także na emulowanie starszych systemów operacyjnych, które jeszcze około 20 lat temu działały na komputerach osobistych.

Samsung Gear Live jest pierwszym smart-zegarkiem południowokoreańskiej firmy z systemem Android Wear. Został on wyposażony w dwurdzeniowy procesor Snapdragon 400 1,2 GHz , 512 MB RAM oraz 4 GB pamięci wewnętrznej. Podobną wydajność oferują smartfony z niskiej i średniej półki cenowej. Bardziej zaawansowani użytkownicy wiedzą, że takie podzespoły pozwalają na znacznie więcej niż uruchomienie takich aplikacji jak Facebook, czy Instagram. W związku z tym również możliwości Samsunga Gear Live nie powinny kończyć się tylko na pomiarze pulsu, czy pobieraniu informacji o aktualnej temperaturze na zewnątrz.

Windows 95 on Android Wear

Jeden z użytkowników postanowił wykorzystać smart-zegarek koreańskiej firmy do emulowania desktopowego systemu operacyjnego sprzed 19 lat. Z wykorzystaniem emulatora aDosBox uruchomił on na Gear Live Windows 95. Niestety ze względu na ograniczenia emulatora system nie działał zbyt wydajnie i pojawiały się komunikaty o braku odpowiedniej ilości pamięci. Możliwe, że już niedługo ten problem zostanie rozwiązany i Windows 95 na inteligentnym zegarku będzie działał sprawniej niż na komputerach w dniu swojej premiery.

Oczywiście korzystanie z tego systemu operacyjnego Microsoftu na niewielkim wyświetlaczu zegarka jest niewygodne, a też sama możliwość uruchomienia Windows 95 dla większości osób nie ma większego sensu. Jednak filmik przedstawiający emulowanie desktopowego systemu operacyjnego, bardzo dobrze pokazuje jaką mocą obliczeniową dysponują obecne, nawet niewielkie urządzenia. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy do czego tak naprawdę zdolny jest ich smartfon, tablet, czy nawet smart-zegarek.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)