Żegnaj Zune, witaj Xbox Music

Żegnaj Zune, witaj Xbox Music

30.08.2012 12:34

Microsoft zrobi jutro kolejny krok w kierunku wysłania marki Zune na emeryturę. Kolejna porcja możliwości Zune Pass zostanie wyłączona 31 sierpnia. W Polsce na razie nie zrobi nam to różnicy, gdyż Zune Pass do naszego kraju nigdy nie dotarł, ale jego następca być może to zrobi.

Jutro przestanie działać odtwarzanie Mixview, usunięte zostaną listy odtwarzania na podstawie kanałów z programu Zune, nie będzie można również kupować ani odtwarzać strumieniowo muzyki przez klienta desktopowego. Aplikacje dla Zune HD również zostaną wyłączone, podobnie jak funkcje społecznościowe.

E3 2012: Xbox Music

W to miejsce przyjść ma Xbox Music — usługa zaprezentowana na tegorocznych targach E3, która ma ruszyć prawdopodobnie w dniu premiery Windowsa 8 i działać na konsolach, komputerach i telefonach z systemami Microsoftu… i nie tylko. Ma to być konkurencja jednocześnie dla sklepu iTunes, Google Music i różnych usług radiowych (Deezer, Spotify), działająca bez dodatkowych wtyczek w przeglądarce i uzbrojona w dedykowane aplikacje na różne platformy. Xbox Music ma być ponadto zintegrowany z Facebookiem, umożliwić polecanie utworów znajomym, dostarczyć narzędzia niezbędne do poznawania potencjalnie interesującej muzyki i „inteligentne radio”.

W praktyce dla Polaków usługi spod znaku Zune mogłyby zniknąć już teraz, bo nigdy nie mogliśmy z nich skorzystać. Jednak z Xbox Music może być inaczej. Na razie nie wiadomo w jakich krajach będzie dostępna, ale biorąc pod uwagę, że doczekaliśmy się otwarcia nad Wisłą iTunes i Xbox Live, może z muzycznego sklepu Microsoftu też będzie nam dane skorzystać.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)