Zerwij się ze smyczy Messengera. Jak odczytać wiadomość bez wiedzy nadawcy?

Zerwij się ze smyczy Messengera. Jak odczytać wiadomość bez wiedzy nadawcy?

Jak odczytać wiadomość na Messengerze bez wiedzy nadawcy?
Jak odczytać wiadomość na Messengerze bez wiedzy nadawcy?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
18.02.2023 20:54, aktualizacja: 19.02.2023 08:55

Odczytanie wiadomości z Messengera to prosta czynność, która nie odbywa się bez konsekwencji. Nadawca zostaje o tym poinformowany znacznikiem w postaci naszego awatara. Trudno więc udawać, że to aplikacja jest powodem naszej niesłowności i braku zaangażowania. Jak odzyskać kontrolę nad konwersacją w Messengerze i czytać wiadomości bez wiedzy nadawcy?

Jak przygotować Messengera do odczytywania wiadomości bez wiedzy nadawcy?

Sposobów na odczytywanie wiadomości w Messengerze bez powiadomienia jest kilka, ale najskuteczniejszym z nich jest funkcja ograniczania kontaktu. Żeby ją uruchomić, należy wyświetlić konwersację z trudnym korespondentem i wybrać opcje w prawym górnym rogu ekranu.

Skrót do zarządzania konwersacją w aplikacji Messenger. Widok użytkownika z ograniczonym dostępem.
Skrót do zarządzania konwersacją w aplikacji Messenger. Widok użytkownika z ograniczonym dostępem.© Licencjodawca | Katarzyna Rutkowska

Następnie przesuwamy w dół i wybieramy polecenie ogranicz.

Funkcja ogranicz w ustawieniach aplikacji Messenger
Funkcja ogranicz w ustawieniach aplikacji Messenger© Licencjodawca | Katarzyna Rutkowska

Jak działa ograniczenie kontaktu w Messengerze?

Ograniczenie spowoduje, że nasz kontakt nie będzie wiedział co porabiamy w aplikacji. Nie będzie mógł ustalić, czy używamy Messengera, jesteśmy online i czy czytamy jakiekolwiek wiadomości. Pozostaniemy na jego liście kontaktów wraz z historią korespondencji, ale niczym martwy znajomy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W naszej aplikacji Messenger ograniczony kontakt będzie prezentowany uczciwiej. Komunikator potraktuje go jako niepożądany spam i nie będzie wyświetlał:

  • powiadomień o wiadomościach,
  • informacji o dostępności,
  • historii korespondencji.

Tę ostatnią kwestię możemy jednak sprawdzić, wyszukując w aplikacji nazwę ograniczonego kontaktu. W ten sposób zobaczymy, co nadawca napisał i możemy na to zareagować wtedy, kiedy uznamy za stosowne.

Korespondencja w aplikacji Messenger z kontaktem ograniczonym
Korespondencja w aplikacji Messenger z kontaktem ograniczonym© Licencjodawca | Katarzyna Rutkowska

Wystarczy usunąć ograniczenie i odpisać.

Jakie wady ma funkcja ograniczenia kontaktu?

Ograniczenie kontaktu możemy nałożyć na pojedynczych korespondentów. Tej funkcji nie znajdziemy w konwersacjach grupowych. Decydując się na nią, trzeba dobrze analizować swoje wirtualne kontakty. Ograniczenie działa jak niewidoczna blokada, ale jeśli nasz korespondent też interesuje się pytaniami z ostatniego kolokwium, może nas złapać w bardziej publicznej przestrzeni.

Utrudnieniem jest także fakt, że Messenger nie da nam znać o oczekujących wiadomościach. Musimy wyszukać je ręcznie i pamiętać o zdjęciu blokady, jeśli jej funkcje nie są już potrzebne.

Jak jeszcze możemy odczytać wiadomości bez wiedzy nadawcy?

Alternatywą, która może nam pomóc w odczytywaniu wiadomości po kryjomu, jest także funkcja powiadomień. Messenger na urządzeniach mobilnych, komunikuje nam pojawianie się wiadomości w postaci widżetu, który nie wymaga otwierania aplikacji. Wystarczy go rozsunąć i odczytać bez potwierdzania tego faktu. Nie zawsze jednak zobaczymy cały komunikat, a działając w pośpiechu łatwo oznaczyć potwierdzenie odczytania.

Pewne opóźnienie w przesłaniu potwierdzenia, gwarantuje nam także odcięcie się od świata. Po otrzymaniu wiadomości możemy ją odczytać w trybie samolotowym lub przejść do Messengera, uprzednio dezaktywując połączenie Wi-Fi oraz dane mobilne. Jest to jednak skuteczne w bardzo ograniczonym wymiarze. Przywrócenie połączenia z siecią spowoduje, że nadawca zobaczy swoje wiadomości jako odczytane.

Katarzyna Rutkowska, dziennikarka dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)