Zielony ekran śmierci będzie straszył testerów Windowsa 10

Zielony ekran śmierci będzie straszył testerów Windowsa 10

Zielony ekran śmierci będzie straszył testerów Windowsa 10
29.12.2016 11:52

Jednym z najbardziej kojarzących się z Windowsem ekranów jest niesławny BSOD, czyli Blue Screen of Death. Niebieski ekran śmierci zmienił się w ostatnich wydaniach systemu, zaczął wyświetlać mniej informacji, a jego głównym elementem stała się smutna emotikona, pojawił się nawet kod QR do zeskanowania. Niesławny ekran zgodnie z tradycją nadal posiadał niebieskie tło, ale dla niektórych się to zmieni. W testowych wersjach Windowsa BSOD został już zastąpiony przez GSOD, Green Screen of Death.

Przed świętami usłyszeliśmy informację, że następną testową kompilację Windows 10 zobaczymy po Nowym Roku. Jednak mimo tych zapewnień, do Sieci wyciekła kolejna wersja – Build 14997. Mimo wcześniejszych podejrzeń, Microsoft jeszcze przed wydaniem Creators Update, nie skupił się wyłącznie na udoskonalaniu już zaimplementowanych funkcji, ale wprowadził także kilka nowości.

Nowe funkcje w Windows 10, ze względu na duże grono uczestników programu Windows Insider, odkrywane są bardzo sprawnie. Matthijs Hoekstra z Microsoftu był więc zaskoczony, że informacja o jednej z większych zmian, nadal nie pojawiła się w Internecie. Postanowił więc pomóc testerom, na swoim Twitterze umieścił podpowiedź – Zielony!

Obraz

W kilka godzin po umieszczeniu tweeta, zagadkę udało się rozwiązać użytkownikowi @Chris123NT. Okazało się, że BSOD w wersji dla Insiderów będzie teraz GSOD-em. Tło znienawidzonego ekranu w testowych kompilacjach Windows 10 przybierze kolor zielony. Użytkownicy finalnych wersji nadal będą mogli spotkać się z niebieskim tłem.

Zmiana może pomóc przede wszystkim pomocy technicznej Microsoftu. Pracownicy będą mogli szybko ustalić, czy użytkownik korzysta ze stabilnej edycji Windowsa 10, czy ma zainstalowaną testową wersję.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (137)