10 pytań do firmy Neptis tworzącej projekty Yanosik i Yanosik Autostop

Ze względu na powiązania z firmą Neptis, pomyślałem że użytkownicy portalu mogą skorzystać z możliwości zadania pytań tejże firmie.

Od razu zaznaczam, że wpis ma charakter jednorazowy, napisany za zgodą użytkownika @djDziadek. Nie zamierzam nikomu podkradać serii :)

Dwa zdania o firmie

Neptis S.A. jest producentem, dostawcą i operatorem rozwiązań z obszaru monitoringu pojazdów GPS, nawigacji samochodowej, systemów raportowania pracy pracowników mobilnych pod postacią projektów Flotis oraz FlotisMobile.

Powyższe projekty skierowane są głównie do firm, dlatego dla Was na pewno ciekawsza jest możliwość zadania pytań dotyczących projektów Yanosik oraz Yanosik Autostop.

Yanosik

Yanosik to system dla kierowców, dzięki któremu w prosty sposób mogą oni informować się wzajemnie o sytuacji na drodze. Kierowca jest w stanie zgłosić takie zdarzenia jak kontrola drogowa, fotoradar czy wypadek. Trafiające do systemu informacje o zdarzeniach są sprawdzane przez szereg algorytmów oraz dodatkowo również przez samych użytkowników, którzy potwierdzają lub odwołują zdarzenia.

W przypadku aplikacji mobilnej dodatkowo otrzymujemy nawigację z aktualizowaną online mapą. Trasy w nawigacji wyznaczane są w oparciu o bieżące dane - natężeniu ruchu na drodze (life traffic). Dane te pozyskiwane są z aplikacji i urządzeń Yanosik, z którymi użytkownicy przemieszczają się po całej Polsce.

Wokół Yanosika skupia się duża społeczność użytkowników. W ciągu miesiąca z systemu korzysta ponad 500 tysięcy unikatowych użytkowników, którzy pokonują ok. 160 mln kilometrów miesięcznie. Sama aplikacja została pobrana już ponad 1,5 miliona razy. Dzięki temu znalazła się w ścisłej czołówce polskich aplikacji, którym udało się przekroczyć ten próg.

Yanosik GT

Od niedawna dostępne dla użytkowników jest nowe dedykowane urządzenie – Yanosik GT. Zostało ono wyposażone w kolorowy, czytelny wyświetlacz. Pokazywane są na nim m. in. zgłoszenia w formie graficznej, prędkość z jaką jedzie kierowca oraz liczba użytkowników online. Yanosik GT posiada podświetlaną i wygodną w użytkowaniu klawiaturę.

Yanosik Autostop

Kilka tygodni temu swoją premierę miała aplikacja Yanosik Autostop. Jej działanie opiera się na bezpośredniej interakcji z aplikacją Yanosik, która informuje dodatkowo o autostopowiczach zalogowanych w Yanosiku Autostop.

O aplikacji możecie przeczytać na DP lub obejrzeć wywiad z Targów Mobilnych przeprowadzony przez portal.

Pytania, zasady

Na pytania dotyczące Yanosika czekam do 27.04. Postaram się zdobyć odpowiedzi na 20 pierwszych pytań, które pojawią się w komentarzach. Wybrani przez firmę użytkownicy otrzymają gadżety związane z Yanosikiem.

Pozdrawiam

Edit:
Aby otrzymać nagrody należy zadać pytanie jako zarejestrowany użytkownik.