Zmiana w OLX. Użytkownicy dostają w tej sprawie maile

Smartfon, ekran telefonu
Smartfon, ekran telefonu
Źródło zdjęć: © Pixabay

07.05.2024 10:50

OLX wprowadza zmianę w systemie opinii. Użytkownicy serwisu otrzymują wiadomości, w których informowani są o zmianach zachodzących w działaniu rzeczonego systemu. Niebawem oceny przestaną działać, ale tylko tymczasowo.

OLX zmienia system ocen. Użytkownicy serwisu otrzymują wiadomości e-mail, w których mogą przeczytać, że 13 maja 2024 r. serwis przestanie wysyłać prośby o oceny. Jest to początek etapu istotnych zmian, które mają zostać wprowadzone w działaniu OLX.

W mailach, które otrzymujemy, rozpisany jest cały harmonogram zmian. Po zaprzestaniu wysyłania próśb o oceny, 21 maja zostanie wyłączony system zbierania ocen. 27 maja natomiast OLX przestanie wyświetlać oceny zebrane za pomocą aktualnego systemu. Nowy system zostanie udostępniony 3 czerwca 2024 r.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Oceny na OLX tylko za rzeczywiste zakupy

OLX informuje, że oceny będą mogli wystawiać tylko kupujący, którzy dokonają zakupu z funkcją "Przesyłka OLX" i otrzymają zamówiony przedmiot. Ma to zapewnić, że system ocen będzie bazować na rzeczywistych zakupach. "Brak zakupu, brak oceny" – czytamy w informacji.

Oceny na OLX będą wystawiane w skali od 1 do 5 gwiazdek. Wprowadzone zostaną także tagi, które umożliwią podanie dodatkowych informacji na temat opisu przedmiotu, opakowania, komunikacji i innych aspektów. Ocena sprzedającego będzie liczona jako średnia wszystkich otrzymanych przez niego ocen.

W OLX mają pojawić się też nowe zakładki. "Wystawione oceny" pozwolą sprawdzić, czy i jak oceniliśmy sprzedających w przeszłości. Nowa zakładka "Sprzedający do oceny" pozwoli na sprawdzenie, którzy sprzedający wciąż czekają na ocenę.

Nowy system ocen OLX

Wprowadzany na OLX system ocen ma ułatwić kupującym pozyskiwanie informacji na temat sprzedających. Odpowiednio wysoka średnia ocen będzie sugerować, że mamy do czynienia z osobą uczciwą i rzetelną. W ten sposób serwis nieco przybliży się do konkurencyjnych serwisów sprzedażowych, takich jak na przykład Allegro.

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)