Zmiana w WhatsAppie. Dotyczy każdego użytkownika

Zmiana w WhatsAppie. Dotyczy każdego użytkownika

WhatsApp z pewną zmianą
WhatsApp z pewną zmianą
Źródło zdjęć: © Pixabay
13.03.2024 13:52

Użytkowników WhatsAppa czeka istotna zmiana. Meta chce zadbać o bezpieczeństwo osób, które korzystają z aplikacji. Tym razem jednak nie chodzi o zmiany w temacie wysyłania wiadomości, a o zdjęcia profilowe.

WhatsApp wprowadza nową opcję, która ma dodatkowo zadbać o bezpieczeństwo użytkowników. Tym razem nie chodzi o nowe zabezpieczenia związane z szyfrowaniem wiadomości czy też połączeń. Zdecydowano się na zastosowanie nowej funkcji, która powinna poprawić komfort korzystania z aplikacji. Nie wykonacie już zrzutu ekranu zdjęcia profilowego w komunikatorze.

To nie pierwszy raz, kiedy WhatsApp decyduje się na blokowanie możliwości wykonywania zrzutów ekranu. Do tej pory blokowanie dotyczyło jednorazowych wiadomości – ich odbiorcy nie mieli możliwości wykonania zrzutów ekranu podczas oglądania zdjęć i filmów jednorazowych. Teraz Meta zdecydowała się pójść z ochroną o krok dalej i zablokować możliwość wykonania zrzutu ekranu zdjęcia profilowego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zmiana w WhatsAppie. Zablokują jedną funkcję

Meta do tej pory nie ogłosiła oficjalnie wprowadzenia tej blokady. Jednakże, jak informuje redakcja serwisu Android Police, pierwsze przypadki tego sposobu działania komunikatora dało się zaobserwować już w lutym bieżącego roku. Funkcja jest zatem prawdopodobnie testowana wśród szerokiej grupy użytkowników przed właściwym wdrożeniem.

Autor tekstu w serwisie Android Police informuje, że w jego przypadku nie pojawia się komunikat o braku możliwości wykonania zrzutu ekranu. Zrzut da się wykonać, ale obraz jest pusty. Wydaje się, że domyślnie włączona jest blokada wykonywania zrzutów ekranu otwartych obrazów. Być może pojawi się możliwość zmiany tych ustawień, gdy funkcja oficjalnie trafi do pełnej wersji aplikacji. Jednocześnie rzekomo istnieje możliwość wykonania zrzutu ekranu po kliknięciu zdjęcia kontaktu z listy kontaktów.

Blokada wykonywania zrzutów ekranu nie jest rozwiązaniem idealnym – nadal istnieje możliwość wykonania zdjęcia innym urządzeniem czy też wykonanie zrzutu ekranu w wersji komunikatora na komputer lub w WhatsApp Web. Poprawę bezpieczeństwa może zapewnić ukrycie swojego zdjęcia profilowego przed wszystkimi, co można zrealizować w ustawieniach komunikatora.

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)