Zmiany w silniku wyszukiwania Google

Zmiany w silniku wyszukiwania Google

Wojciech Cybulski
25.02.2011 20:19

Google zaktualizował algorytm swojej wyszukiwarki internetowej - dzięki zmianom strony o niskiej jakości merytorycznej będą otrzymywały teraz dużo niższą pozycję w rankingu, niż obecnie.

Zmiany wprowadzone przez Google mają na celu eliminację spamu z wyników wyszukiwania. Chodzi tutaj o sytuację, gdy serwis generujący treści otrzymuje niższą pozycję w rankingu od stron, które te treści powielają. Od teraz silnik Google będzie analizował strony internetowe także pod kątem jakości, obniżając pozycję serwisów, które masowo powielają treści od konkurencji. Ponadto wyszukiwarka ma lepiej wykrywać serwisy wypełnione treściami o wątpliwej przydatności, które są często wykorzystywane przez osoby zajmujące się pozycjonowaniem stron internetowych. Zmiany w silniku Google są na tyle poważne, że wpływają na wyniki ponad 10% zapytań.

Obecnie nowy silnik działa już w angielskojęzycznej wersji wyszukiwarki. Google zapowiedział równocześnie, że w najbliższym czasie zmiany algorytmu trafią także do regionalnych wersji wyszukiwarki.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)