Zmiany w Sklepie Windowsa 10: niektóre aktualizacje będą szybciej dostępne

Sklep Windowsa 10 z depositphotos
Sklep Windowsa 10 z depositphotos
Oskar Ziomek

02.07.2018 22:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na blogu Windowsa pojawiła się niedawno dobra wiadomość dla wszystkich programistów rozwijających swoje aplikacje UWP i siłą rzeczy udostępniających je w Sklepie Windowsa 10. Microsoft postanowił uprościć proces aktualizacji aplikacji, dzięki czemu najmniejsze zmiany w opisach, zrzuty ekranu, zmiany cen, wyprzedaże czy filmy promocyjne będzie można od teraz aktualizować z mniejszym opóźnieniem ze strony Microsoftu.

Zmiany w tym zakresie mają być odpowiedzią na liczne prośby użytkowników. Od teraz wprowadzane przez programistów modyfikacje w opisach aplikacji mają być widoczne w podglądach w mniej niż godzinę, co stanowi duży postęp względem dotychczasowych maksymalnie trzech dni roboczych. Jak słusznie zauważa Microsoft, taka zmiana pomoże szybciej reagować na potrzeby rynku, na przykład poprzez zmienianie na bieżąco cen aplikacji czy kontrolowanie akcji promocyjnych.

Tak jak jednak wspomniano już na początku, krótszy czas publikacji będzie dotyczył wyłącznie tych najmniejszych zmian. Mowa o sytuacjach, w których nie jest modyfikowana sama paczka z aplikacją, a jedynie dodatkowe informacje na temat sprzedaży, czyli na przykład wymienione zrzuty ekranów czy informacje o sposobach płatności.

Jeśli jednak programista zmodyfikuje przy okazji samą aplikację i jej paczka zostanie odświeżona, całość będzie musiała przejść dokładnie taką samą drogę jak dotychczas. A ponieważ tutaj mowa jest między innymi o procesie certyfikacji, w tym przypadku nadal czas oczekiwania może wynieść nawet do trzech dni roboczych. Microsoft przypomina również, że programiści chcący dokładniej kontrolować czas publikacji swojej aplikacji w sklepie (czy też zmian w opisie lub cenach) mogą wciąż korzystać z harmonogramu zmian.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)