Zmiany w Windows 10 na wiosnę: Microsoft chce, by każdy korzystał z ulepszonego skalowania

Zmiany w Windows 10 na wiosnę: Microsoft chce, by każdy korzystał z ulepszonego skalowania

Microsoft testuje nowe opcje skalowania (depositphotos)
Microsoft testuje nowe opcje skalowania (depositphotos)
Oskar Ziomek
09.11.2018 10:20

Microsoft nabiera tempa prezentując kolejne nowości, które trafią do Windowsa 10 na wiosnę, wraz z następną dużą aktualizacją funkcji. Kilka kolejnych zmian pokazano przy okazji premiery nowej kompilacji edycji 19H1 dla testerów w ramach programu Insider. Mowa o Buildzie oznaczonym numerem 18277, przy okazji którego w systemie pojawiają się nowe opcje trybu skupienia, czy zmiany w Centrum Akcji.

Do istotnych zmian należą także ulepszenia w zakresie wyświetlania treści na monitorach o wysokiej rozdzielczości. Mowa o udoskonalonym skalowaniu, które ma zapobiec problemom z rozmazanymi aplikacjami, czyli częstym zjawiskiem w Windowsie podczas uruchamiania szczególnie niektórych starszych programów. Mowa o kłopotliwym obecnie powiększaniu aplikacji do rozsądnych i czytelnych rozmiarów na monitorach z dużym zagęszczeniem pikseli, a w związku z tym z aktywnym skalowaniem.

Nowe podejście do skalowania pojawiło się w systemie po raz pierwszy jeszcze przy okazji kompilacji 17063, czyli niemal rok temu. Od tamtego czasu nowa opcja jest dostępna dla wszystkich w ustawieniach i Microsoft zachęca do jej aktywacji w przypadku uruchamiania programów, które mogą być niewyraźne. Jak się okazuje, nie każdy jednak korzystał z tej opcji chętnie i ignorował powiadomienia, toteż producent zdecydował się na zmiany.

Zaawansowane ustawienia skalowania w Windows 10: na wiosnę naprawa skalowania będzie domyślnie włączona u wszystkich – samodzielnie uruchamiało ją zbyt mało osób.
Zaawansowane ustawienia skalowania w Windows 10: na wiosnę naprawa skalowania będzie domyślnie włączona u wszystkich – samodzielnie uruchamiało ją zbyt mało osób.

W ich wyniku ulepszone skalowanie będzie domyślnie włączone. Dzięki temu użytkownicy niezainteresowani dodatkowymi ustawieniami częściej zobaczą na ekranie programy z wyraźnymi napisami, a przy okazji wyeliminowana zostanie część powiadomień, które w tym momencie byłyby już zbędne.

Zmiany w zakresie działania funkcji skalowania to jednak nie wszystko. Microsoft przygotowuje się także do innych zmian. Tutaj warto wymienić między innymi zasygnalizowane na wstępie opcje skupienia. Na wiosnę w systemie pojawi się nowa opcja, dzięki której powiadomienia będą mogły być wyciszane automatycznie zawsze wtedy, gdy dowolna aplikacja zostanie wyświetlona w trybie pełnoekranowym.

Ponadto przygotowywane są także zmiany w Centrum Akcji. Pojawi się tu czytelny suwak jasności ekranu oraz szybszy dostęp do ustawień, dzięki którym opcje Centrum Akcji będzie można edytować wprost z okienka na pulpicie, bez konieczności zagłębiania się w strukturę głównych ustawień systemowych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)