Znamy coraz więcej szczegółów o nowej opasce sportowej Samsunga

Znamy coraz więcej szczegółów o nowej opasce sportowej Samsunga
Łukasz Maślanka

18.01.2016 17:55, aktual.: 19.01.2016 09:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Samsung szykuje nową smart opaskę dla sportowców. Urządzenie obecnie znane jest pod roboczą nazwą “Triathlon” i ma być przeznaczone dla bardziej zaawansowanych amatorów aktywności fizycznej.

Kilka miesięcy temu Samsung zapowiedział, że pracuje nad urządzeniem ubieralnym o kodowej nazwie SM-R150. Ma być ono bardziej zaawansowane od produktów dostępnych już na rynku. Opaska SM-R150 zmierzy kroki i inne aktywności fizyczne, ma być również wodoodporna, oferując możliwość pomiaru aktywności także pod wodą. Jak widać na udostępnionych fotografiach, zarówno wygląd urządzenia, jak i charakterystyczna obsługa za pomocą pierścienia, nawiązuje do świetnego smartwatcha Samsung Gear 2.

Fot. tizencafe.net
Fot. tizencafe.net

Nie zabraknie też powszechnie stosowanej w urządzeniach tego typu możliwości pomiaru tętna, a ciekawostką będzie możliwość przypięcia urządzenia, za pomocą specjalnego akcesorium, do klatki piersiowej. Na Samsungu Triathlon zainstalowany zostanie system operacyjny Tizen.

Fot. tizencafe.net
Fot. tizencafe.net

Dużym atutem opaski Triathlon ma być zastosowanie w niej nowości Samsunga, jakim jest tzw. Bio Procesor. Dzięki niemu, za pomocą urządzenia podczas treningu będzie można mierzyć wiele, niedostępnych dotychczas w tej klasie urządzeń, parametrów ciała, np. wykresy elektrokardiogramu obrazujące pracę serca.

Bio Procesor ma też oferować wyniki analiz ciała w czasie rzeczywistym, dostarczane bezpośrednio przez urządzenie ubieralne, na przykład smart opaskę Triathlon. W ten sposób zniknie konieczność przetwarzania ich np. za pomocą aplikacji na smartfonie. Wszystko ma trafiać do rąk użytkownika od razu po włączeniu odpowiedniej funkcji, np. związanej z pomiarami pracy serca. Dzięki temu, urządzenia ubieralne z procesorem Bio mają dostarczać bardziej precyzyjne wyniki treningów i analiz ich wpływu na organizm ćwiczącego. Tak przynajmniej zapowiada Samsung, zachwalając swój nowy procesor.

Czy te deklaracje znajdą pokrycie w rzeczywistości? Jak zwykle, czas pokaże. Z jednej strony im większa dokładność danych podawanych przez smart zegarki i opaski sportowe, tym lepiej dla użytkownika. Z drugiej strony, procesor Bio od Samsunga ma sięgać po bardzo wrażliwe dane o zdrowiu człowieka. Dlatego zasadne jest pytanie, czy warto otwierać przed sprzętem elektronicznym tak szeroki dostęp do informacji o własnym zdrowiu i stanie organizmu.

Urządzenia z Bio Procesorami od Samsunga mają pojawić się w sprzedaży najwcześniej w pierwszym kwartale 2016 roku. W ciągu najbliższych miesięcy możemy więc spodziewać się także premiery opaski Triathlon.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)