Zobacz jak Opera Coast spisuje się w akcji

Zobacz jak Opera Coast spisuje się w akcji

Zobacz jak Opera Coast spisuje się w akcji
25.04.2014 13:52, aktualizacja: 25.04.2014 14:06

Odwiedziliśmy z kamerą siedzibę Opery we Wrocławiu, gdzie product manager Maciej Kocemba zaprezentował nam, jak w akcji sprawuje się przeglądarka Opera Coast w wersji dla iPhone'a.

W grudniu zeszłego roku Opera zademonstrowała ciekawą przeglądarkę Coast, w wersji wyłącznie na iPada. Wczoraj w App Store zadebiutowała także wersja dla iPhone'a. Zobaczcie więc, jak Opera Coast sprawuje się na mniejszym ekranie:

Naszym zdaniem przeniesienie Coast na iPhone'a zostało zrobione bardzo starannie. Zwarty interfejs nie traci nic na prostocie, a dzięki synchronizacji danych przez usługę iCloud, pozwala na przechodzenie między iPadem a iPhonem. Godne uznania jest rygorystyczne przestrzeganie ergonomii podczas projektowania interfejsu – projektanci Opery najwyraźniej rozumieją, jak działa ludzka dłoń, jak trzyma się telefon i jaki jest zasięg kciuka.

Pierwotnie Opera sugerowała, że Coast ma być tylko produktem na tablety, niedostępnym na smartfonach Apple'a ze względu na kompletnie odmienną specyfikę używania iPhone'a, charakteryzującą się pospiechem i spontanicznością. Widać, że w końcu firma zrozumiała, że wiele osób korzysta z iPhone'a też w bardziej relaksujących okolicznościach i chętnie skorzysta z przeglądarki, która przede wszystkim stawia na wygodę użycia.

Wersja na iPada we wrześniu, wersja na iPhone'a w kwietniu - pytanie więc, co dalej? Naturalną drogą rozwoju byłoby wydanie Coast dla Androida i być może Windows Phone. Podczas dzisiejszej wizyty we wrocławskiej siedzibie Opery próbowaliśmy pociągnąć nieco za język naszych rozmówców, niestety poza sferę spekulacji wyjść się jeszcze nie udało. Czas pokaże więc, czy Coast będzie dla Opery czymś więcej niż tylko ciekawym projektem pobocznym.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)