Zobacz jakie nowe funkcje pojawią się w WatchOS 7.4

Zobacz jakie nowe funkcje pojawią się w WatchOS 7.4

fot. Pixabay
fot. Pixabay
Karolina Kowasz
15.03.2021 13:31

Kolejna aktualizacja WatchOS, systemu przeznaczonego na zegarki Apple Watch, wprowadzi dwie nowe możliwości, które powinny zainteresować użytkowników tych urządzeń. Dzięki nowym opcjom, m.in. łatwiej będzie można odblokować iPhone’a mając maskę na twarzy.

O nowościach, jakie przyniesie aktualizacja systemu donosi portal cnet. Jak możemy się dowiedzieć z artykułu, jedną z nowych funkcji jakie się pojawią, będzie opcja odblokowywania smartfona za pomocą Apple Watcha. Funkcja szczególnie przyda się w sytuacjach, gdy użytkownik urządzenia będzie miał na twarzy maskę ochronną. Za pomocą zegarka będzie mógł on dokonać uwierzytelnienia Face ID bez konieczności jej ściągania. Wystarczy, że po ustawieniu wcześniej odpowiedniej funkcji w opcjach systemu, przesunie on palcem w górę na zegarku, a telefon automatycznie się odblokuje.

Inną nowością, o jakiej donosi cnet, ma być możliwość udostępniania treningów z Apple Watch na dowolnym urządzeniu lub telewizorze obsługującym AirPlay 2. Użytkownik będzie mógł wybrać trening w aplikacji Fitness Plus, a następnie, za pomocą funkcji klonowania ekranu, wyświetlić go na innym urządzeniu. Dotychczas usługa była dostępna tylko na urządzeniach od Apple. Z pewnością więc ta opcja spodoba się wszystkim fanom zdrowego trybu życia i ułatwi ćwiczenia wielu użytkownikom.

Poza wspomnianymi udogodnieniami, aktualizacja ma przynieść kilka znanych już funkcji dla Apple Watcha. Mowa chociażby o nowych emoji czy opcji zmiany domyślnej muzyki. Póki co jednak WatchOS 7.4 znajduje się w wersji beta.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)