ZoneAlarm Free Antivirus + Firewall — nowe rozwiązanie twórców zapory sieciowej

ZoneAlarm Free Antivirus + Firewall — nowe rozwiązanie twórców zapory sieciowej

02.08.2012 11:15

Do naszej bazy programów trafiła kolejna ciekawa pozycja, która ma zapewnić użytkownikom bezpieczeństwo w sieci i ochronę przed wirusami jednocześnie. Twórcy znanego od lat ZoneAlarm wydali pakiet zawierający wspomnianą zaporę sieciową, program antywirusowy i kilka innych narzędzi — ZoneAlarm Free Antivirus + Firewall.

Program nie jest szczególnie łasy na zasoby systemowe i w dodatku jest szybki i niezwykle prosty w obsłudze. Wbudowany moduł antywirusowy wykrywa, blokuje i błyskawicznie usuwa wirusy, aplikacje szpiegowskie, konie trojańskie, robaki, boty i rootkity. Oprócz tego zapobiega infekcji wirusa na poziomie jądra systemu oraz posiada możliwość przeprowadzenia dokładnej analizy behawioralnej w celu wykrycia różnych szkodników na komputerze.

Na szczególną uwagę zasługują dwie wbudowane zapory ogniowe — Advanced Firewall oraz Two-Way Firewall. Pierwsza z nich monitoruje wszystkie aplikacje instalowane na dysku twardym i zatrzymuje wszystkie ataki i infekcje, które zostaną pominięte przez wbudowaną ochronę antywirusową. Druga zapora zapewnia skuteczną ochronę systemu przed atakami z zewnątrz i zwiększa bezpieczeństwo podczas korzystania z Internetu, a dzięki włączonej funkcji Stealth Mode, stajemy się niewidzialni dla hakerów.

ZoneAlarm Free Antivirus + Firewall został wyposażony także w moduł Anti-Phising, który chroni przed fałszywymi wiadomości otrzymywanymi drogą elektroniczną. Poza tym pakiet ZoneAlarm zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo podczas pobierania różnych plików i programów z internetu. W razie wykrycia zagrożenia, informuje o tym użytkownika.

Pakiet ZoneAlarm Free Antivirus + Firewall można pobrać z naszego portalu za darmo. Zainteresowani instalacją samej zapory sieciowej mogą pobrać również samego ZoneAlarm.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)