Zorin OS 16 otrzymał wersję Lite. System świętuje ponad milion pobrań

Zorin OS 16 otrzymał wersję Lite. System świętuje ponad milion pobrań

Zorin OS
Zorin OS
Źródło zdjęć: © Zorin
Karolina Kowasz
09.12.2021 14:53

W przeciwieństwie do Microsoftu, który wyklucza użytkowników starszych komputerów z możliwości pobrania swojego najnowszego systemu, Linux nie dyskryminuje. Twórcy Zorin OS 16 wypuścili wersję Lite na komputery z niższej półki.

Jak informują sami twórcy projektu, wersja Zorin OS Lite jest usprawniona do pracy na komputerach mających nawet 15 lat. Dzięki temu użytkownicy mogą dłużej korzystać z komputera i oszczędzić pieniądze. Co więcej, nie jest wymagany moduł TPM, którego oczekuje za to Windows 11.

Ponad milion pobrań

Sam system cieszy się zaś coraz większą popularnością, o czym poinformowali jego twórcy na swoim blogu. Niecałe 4 miesiące od wydania wersji 16, system pobrano ponad milion razy. Deweloperzy mieli również otrzymać ogrom pochwał od swoich użytkowników na całym świecie.

Zorin OS 16 Lite dostał odświeżony i dopracowany wygląd w stosunku do swojego poprzednika. Dodatkowo został wprowadzony nowy, bardziej dopracowany domyślny motyw z głównej wersji systemu, który jest bardziej przyjazny dla oczu. Co więcej, twórcy zadbali także o nowe grafiki i tapety na pulpit, aby system był jeszcze piękniejszy i bardziej zachęcający dla użytkowników.

Zorin OS 16 Lite
Zorin OS 16 Lite© Zorin

Korzystanie z systemu

Tych, którzy nadal wahają się nad przesiadką z Windowsa, może zachęcić specjalnie przygotowany poradnik dla użytkowników. Po zalogowaniu się po raz pierwszy, przewodnik poprowadzi nas przez podstawy korzystania z systemu, dostosowywania pulpitu i instalowania oprogramowania. Nie bez znaczenia jest także wbudowana baza danych, która wykrywa popularne pliki instalatora Windows i umożliwia ich zainstalowanie, a następnie korzystanie z nich na Zorinie.

System Zorin OS 16 Lite można pobrać z oficjalnej strony producenta. Tam znajdziemy też inne wersje Zorina oraz porównanie wersji Pro z wersjami Lite oraz Core.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (86)