r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Epson Stylus 235W — mały, ale dzielny

Strona główna Lab InneSPRZĘT

Epson SX235W to urządzenie wielofunkcyjne, ale nie „wszystkomające”. Czy to wada? Niekoniecznie. Czego mu brakuje i czy w ogóle mu brakuje, warto się przekonać. Cena najnowszego dziecka Epsona zachęca do przyjrzenia mu się z bliska. Zatem zobaczmy, co ma, czego nie ma i czy warto zainwestować nieco ponad dwieście złotych w to czarne pudełko.

Zacznijmy więc, jak zwykle, od wyglądu i pierwszego wrażenia. Jak napisałem wyżej, pudełko jest czarne. Nie jest to szczególnie wyjątkowa sytuacja. Cieszy, że jest matowe, bardzo foremne i sprawia niezwykle pozytywne wrażenie. Większość urządzeń wielofunkcyjnych zwykle prezentuje się na biurku czy też w dowolnym innym zakamarku domu mniej więcej tak atrakcyjnie jak betonowy krawężnik. Ani toto ładne, ani ustawne, po prostu musi gdzieś stać i tyle. SX235W jest inne, to naprawdę fajne, niewielkie pudełko (39x30x14,5 cm, 4,1 kg), które można eksponować w miejscu widocznym dla ludzi. Front zawiera oczywiście panel z wszędobylskiego „piano black”, ale w tym miejscu to nie razi i nie przeszkadza w utrzymaniu czystości. W panel wkomponowane zostały z dobrym skutkiem kontrolki i przyciski. Nie znajdziemy jednak ekraniku. O konsekwencjach braku wyświetlacza napiszę dalej. Generalnie SX235W bardzo dobrze się prezentuje, do wykonania trudno mieć zastrzeżenia, wszystkim w redakcji się podobał – to naprawdę zdarza się niezmiernie rzadko...

Co w środku? Drukarka drukuje w maksymalnej rozdzielczości 5760x1440 dpi, wykorzystując 4 zbiorniki z tuszami (CMYK) w technologii DURABrite Ultra. Drukowanie odbywa się za pomocą głowicy Micro Piezo - 90 dysz czarnych i 87 kolorowych (minimalna wielkość kropli 4 pl), poza tym do dyspozycji mamy skaner o rozdzielczości 1200x2400 DPI. Drukarka według specyfikacji osiąga zawrotne prędkości druku (30 str./min. w czerni, 15 w kolorze, 72 s. fotka 10x15), oczywiście to wyniki otrzymane w trybach w zasadzie nie używanych, ale do rzeczywistości przejdziemy później. Możemy zatem drukować, skanować i kopiować, aby to robić łączymy komputer z Epsonem za pośrednictwem portu USB 2.0 lub WLAN (802.11b/g/n). Epson został wyposażony w jeden prosty podajnik pozwalający na wprowadzenie 100 arkuszy standardowego papieru bądź 20 kartek do wydruku foto. Pełna specyfikacja dostępna jest na stronie producenta.

r   e   k   l   a   m   a

Przejdźmy do działania. Wyciągamy z pudła drukarkę, wkładamy płytę CD ze sterownikami i oprogramowaniem do komputera. Instalacja jest niezwykle prosta, a co ważne, konfiguracja WLAN nie wymaga kabla USB. Sterowniki i dostarczone oprogramowanie wymaga Windows XP wzwyż lub Mac OS X 10.4.11, ewentualnie nowszego. Oprogramowanie w przypadku taniego Epsona jest o dziwo bardzo pożyteczne. Do konwertowania skanowanych dokumentów (OCR) otrzymujemy program ABBYY FineReader 9.0 Sprint (dla Mac OS X wersja 8.0). To uproszczone, ale w pełni funkcjonalne oprogramowanie, dodatkowo od ABBYY mamy do dyspozycji Screenshot Readera – zamienimy nim na tekst również obraz wyświetlany na ekranie komputera. Epson dorzuca także swoją aplikację Epson Easy Photo Print. Zwykle aplikacje otrzymywane z dobrodziejstwem inwentarza od producentów różnorakich urządzeń bardziej irytują niż do czegokolwiek się przydają, ale w tym przypadku jest inaczej. Easy Photo Print jest naprawdę prostą, wygodną i funkcjonalną aplikacją do drukowania zdjęć. Oferuje kilka ciekawych funkcji (poza wszelkimi ustawieniami trybu drukowania dotyczącymi sterownika) związanych z korekcją fotografii: opcje poprawiania jakości zdjęcia, poprawianie portretowych fotografii, jasność etc. Co ważne, program obsługuje formaty RAW (Canon, Epson, Nikon, Olympus, Pentax, Panasonic, Sony, Konica Minolta).

No dobrze, drukarka jest ładna, zwarta, wyposażona została w przyzwoity zestaw oprogramowania, pracuje w sieci bezprzewodowej, a do tego jest tania. Fajnie, ale co z wyświetlaczem? Co z koncepcją samodzielnego urządzenia zdolnego zrobić wszystko bez pomocy komputera? Nic. Epson w tym modelu z założenia z takiej użyteczności zrezygnował. Ale może to i dobrze, nie każdy musi mieć sportowy bolid i furgonetkę w jednym. To jest propozycja dla tych, którzy nie chcą wkładać pendrajwa lub karty pamięci do drukarki, mają WiFi i zamierzają zarządzać urządzeniem zdalnie. Gdyby SX235W nie był taki zwarty i niedrogi, nie trafiłoby to do mnie, ale w tym przypadku mamy coś za coś. Zwykle chcemy mieć wszystko płacąc mało, ale wiecie... Era. Jakaś logika w tym jest, bo siostrzany model — SX230 — wyposażony jest w wyświetlacz, a pozbawiony WiFi. Tam też wybierasz: albo korzystasz przez kabel albo w ogóle bez komputera... Jeśli ma być dobrze i tanio to musi być przemyślany wybór. No dobrze, ale czy jest dobrze?

Podajnik zwykle idzie na pierwszy ogień — jest jeden, do wydruków standardowych i foto. Z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że mechanizm podawania papieru działa świetnie. Nic się nie zacina, nie przekrzywia, nie ma żadnego problemu nawet gdy w podajniku czeka na swoją kolej 20 arkuszy papieru foto (a próbowaliśmy na papierze o gramaturze 260 g/m2, czyli bardzo grubym). Możliwość włożenia sporej liczby arkuszy w przypadku tego Epsona jest szczególnie istotna, ale do tego dojdziemy... Drukowanie 30 str./min. — uff. Nieźle pluje, ale zejdźmy na ziemię. Ustawiamy urządzenie na druk w trybie normalnym, czyli takim, jaki zwykle zapewne stosowalibyśmy drukując różnego rodzaju dokumenty. No to drukujemy 10 stron. Ile czasu? Stoper zatrzymuje się dwie sekundy po przekroczeniu 3 min. Cóż, faktycznie więc, przy druku dobrej jakości mamy 3,3 str./min. Temat szybkości druku w specyfikacjach poruszyłem w ostatniej recenzji HP Photosmart 5510. Informacje producenta na temat prędkości drukowania nie dają w zasadzie żadnego obrazu faktycznych możliwości, chyba że mamy do czynienia z prędkością ISO. Ten parametr sporo zmienia, ponieważ dotyczy prędkości drukowania w trybach domyślnych, a zwykle nie jest to „super fast”, „low quality” czy coś w tym rodzaju.

Na temat jakości druku tekstu się nie wypowiadam, moje oko słabości nie widzi ani w przypadku tego, ani większości innych urządzeń. Wszystko teraz dobrze drukuje tekst. Do druku foto ta zasada już jednak się nie sprawdza. Nawet kupując drogi produkt możemy zawodu nie uniknąć. Jak drukuje zdjęcia Stylus SX235W? Otóż drukuje bardzo ładnie, kolory są żywe bez podbijania. Mechanizm nie zostawia śladów na papierze. Przy dużych jednolitych powierzchniach możemy dopatrzyć się rastra, ale generalnie naprawdę nie można narzekać. Nie ma jednak róży bez kolców, zdjęcia wychodzą bardzo ładne, ale... wychodzą i wychodzą i wyjść nie mogą. Czas druku zdjęć w trybie najwyższej jakości (best foto), bo o takim mówimy, jest przeraźliwie długi. Tu niewątpliwie SX235W odstaje od konkurencji. Jedna mała fotka (10x15 cm) to naprawdę przerwa na herbatkę (ok. 4,5 min.). Zdjęcie formatu A4 to już prawdziwa przerwa obiadowa — tak, tak, mamy czas na zjedzenie schabowego — 22,5 minuty, pewnie jeszcze zupkę zdążymy... Cieszy więc, że podajnik przyjmuje sporo arkuszy bezproblemowo, można nasz fotolab zostawić drukujący na noc. Właśnie, na noc. Wreszcie ktoś zrobił drukarkę atramentową, która nie budzi sąsiadów w całym pionie. Ona nie tylko cicho drukuje, ale również cicho startuje. Naprawdę robi wrażenie.

Przydałby się jakiś bonus. Zwykle producent przygotowuje jakieś słowo-klucz, jakąś wyjątkową funkcję, jakiś bajer żeby zachęcić konsumenta, popchnąć go ostatecznie do kasy. Epson ma Epson Connect. Niestety nasz mały przedstawiciel rodziny Epsona ma tylko śladową część funkcjonalności Epson Connect. Na całość składają się: Epson iPrint (o tym za moment), Email Print (możliwość wydruku przesłanego na drukarkę maila i załączników), AirPrint (wygodny druk z iOS) i Google Cloud Print (drukowanie dokumentów z chmury Googla). W naszym modelu jest iPrint czyli możliwość drukowania z urządzeń mobilnych znajdujących się w tej samej sieci poprzez specjalną aplikację Epson iPrint. Aplikacja dostępna jest dla platform iOS oraz Android. Działa bardzo fajnie i wygląda fajnie. Możemy skanować na telefon, wydrukować stronę WWW, wydrukować dokument z chmury lub fotkę, możemy też sprawdzić poziom tuszy. Nie działa to niestety tak fajnie jak Air Print, bo nie integruje się z aplikacjami w systemie. Tak naprawdę jednak najbardziej irytuje mnie inna rzecz. Niby możemy sobie wydrukować fotkę, ale nie możemy definiować formatu papieru i jakości. Bez sensu.

Jeszcze tusze. Wodoodporne DURABrite Ultra, cztery kolory w dwóch pojemnościach — T128x (lisek na obrazku) i podwójnej pojemności T129x (jabłko). Liski kosztują 30 zł (czarny ok. 37 zł), a jabłka 45 zł (czarny 50 zł). Pierwszy kolor skończył się po wydrukowaniu „liskami” 50 zdjęć 10x15. Czarny oczywiście nie został zużyty. Zakładając, że trzeba by natychmiast wymienić wszystkie kolorowe tusze mamy koszt 90 zł. Czyli 1,8 zł za fotkę, w przypadku „jabłek” (wydajność ok. 2,5 x wyższa) cena by spadła do około 1 zł. Do tego należy doliczyć koszt papieru — ok. 0,40 zł za moim zdaniem dość dobry, nie blaknący, wysokiej gramatury. Oczywiście jeśli ktoś chce zrezygnować z DURABrite Ultra to czeka na niego morze tuszy różnej maści producentów, o różnych pojemnościach, które mogą obniżyć koszt druku nawet przeszło trzykrotnie.

Epson Stylus SX235W nie ma wszystkiego. Pozbawiono go możliwości funkcjonowania jako samodzielne, domowe centrum poligraficzne nie potrzebujące do pracy komputera. Drukuje wolno. Może się jednak podobać, wygląda bardzo dobrze, jest bardzo mały, jest bardzo cichy, drukuje ładne fotki. To świetna opcja dla każdego, kto drukuje tylko z komputera, nie lubi koszmarnych trumien zajmujących 3 biurka, nie potrzebuje dużej szybkości druku i ceni ciszę. Mimo wad i słabości da się lubić tego malucha.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
underface   14 #1 08.11.2011 19:17

wada epsonów z którymi miałem kontakt to to, że gdy skończy się żółty tusz to na czarno nic człowiek nie wydrukuje.
czy ta drukarka też ma identyczny "problem"

Cebula REDAKCJA  17 #2 08.11.2011 22:51

@underface

Niestety, brak jednego tuszu w tym przypadku również uniemożliwia drukowanie. To niestety nie tylko problem Epsona, generalnie drukarki z głowicami piezoelektrycznymi zwykle mają zabezpieczenie przed drukowaniem z pustym zasobnikiem.

sla17   7 #3 11.11.2011 09:39

A to mój sześcioletni Lexmark się po dwóch latach siadł. Kupiłem HP, też mi niedawno padł, kupiłem Canona i zobaczymy ile ten podziała :)

  #4 13.11.2011 00:00

Mam 5 letniego Lexmarka 2400 Series, do którego mały kolorowy nabój nr 1 kosztuje ponad 100 zł i trudno go kupić.
Nie chce drukować po dolaniu atramentu do naboju.
Kupił bym tego Epsona ale boję się kłopotów z głowicami.
Może ktoś się ulituje i napisze czy nie zasychają ?

  #5 22.11.2011 10:27

nie zasychaja ale sie lubia zapowietrrzyc dlatego jest po wlaczeniu sie oczyszcza najlepiej przejsc na w miare dobre zamienniki

  #6 23.11.2011 19:20

miałem Epsona SX 105 - użytkowałem pół roku i nerwy moje nie wytrzymały. Drogi tusz, tak jak to piszą poprzednicy, jeden kolor się skończył, to musiałem wymienić wszystkie.... jedna wielka masakra...kupiłem inną drukarkę, celowo nie napiszę jaką, aby nie było to uznane za reklamę i jestem zadowolony.

  #7 02.12.2011 11:22

Miałem epsona... (nadal mam schowanego w szafie). Mega drogie pojemniki z tuszem, bardzo szybko sie kończą. Od samego początku miałem z nim problemy. A to rolki, a to wałki, nie wspomnę o wymianie tuszów (takie same doświadczenia jak poprzednicy). Jednym słowem dno. Nigdy więcej Epsona. Juz wolę cokolwiek tylko nie epka. Połakomiłem się na te pojemniki. Że to takie fajne jak jeden siądzie to reszta jedzie. guzik prawda. teraz wiem że pan z Media kłamał jak najęty żeby ten szajs mi wcisnąć :( Miałem zastrzyk gotówki i kupiłem HP na działkę. Taki co to wszystko ma (faks, skaner, drukerę i robi drinki) 2500 mnie kosztował. Wszystko pięknie ładnie ale 145 zł kosztuje JEDEN tusz. A tu z reguły trzeba wszystkie na raz wymieniać. Kurcze, mażę o starym Lexmarku. wszyscy pluli na ta markę a mnie sie trafił (kiedyś) świetny model. Niestety człowiek głupi jest po szkodzie. Oddałem go siostrzeńcowi aby podrukował sobie laurki zrobione w Paint-cie w ramach zajęć w pierwszych klasach. A teraz to tylko płakać i płacić. Choć z drugiej strony to jakąś taką ogólną tendencję widzę. Wszystko niby jest dla ludzi a jak coś to sie okazuje że nie bardzo.

  #8 03.12.2011 20:30

Ja mam epsona dx3850 3 lata tusz czarny w zamienniku kosztuje 20zł na domowe potrzeby nie trzeba nic lepszego polecam wiec epsona

  #9 04.12.2011 17:04

Witam.Urządzenie wielofunkcyjne firmy Epson jest tanie, jednak producent z nadwyżką na sprzedaży tego produktu wychodzi.4 tusze,2 głowice są w cenie samego produktu.Tusze się b.szybko zużywają,głowice wysychają.....gdyby nawet producent drukarki rozdawał za darmo też by zarobił tylko pytanie jak długo ta procedura będzie trwała.....
Sama drukarka pracuje głośno,instrukcja jest nieprzejrzysta.
Straciłam dużo czasu i nerwów na uruchomienie tego sprzętu
Nie polecam.Będę grzeczna i nic więcej nie napiszę.
W wielu punktach ksero drukują z długopisów na drukarki.40 groszy za A4.......

  #10 14.01.2012 11:44

@Mikola Jeśli chodzi o dostępność Twojego to ActiveJet ma zamienniki które kosztują ok 70 zł a są one w ciągłej sprzedaży ;-)

  #11 08.02.2012 21:36

Nie bardzo to rozumiem takie komentarze. Należy się odnieść do konkretnego modelu. A nie tak ogólnie - wszystko co wiem o Epsonie, na przestrzeni 10 lat. Mam zamiar kupić drukarkę a te komentarze w ogóle nie są przydatne. Co to znaczy trzeba wyrzucić czarny jak się kolor skończy? Chyba dokupić kolor. I czarny dalej drukuje. Zamienniki wychodzą z tego co liczyłem 1 grosz/strona (czerń, SX235W).

  #12 12.02.2012 11:10

Dokładnie nie trzeba wyrzucać czarnego w przypadku jak kolory się kończą... Byłoby to delikatnie mówiąc bez sensu... Dokupuje się tylko brakujące kartidże bo co jak co faktem jest to, ze jeśli jeden z kolorów się skończył np Magenta to nawet jeśli chciałbyś drukować tylko w czarnym kolorze to drukarka będzie komunikowała brak tego koloru i nie będzie drukować...

  #13 15.04.2012 12:36

Podobno bardzo łatwo jest połączyć to urządzenie z routerem? Jak to wygląda w przypadku szyfrowania WPA2?

  #14 04.05.2012 22:58

WItam ,nie działają mi zamienne tusze do EPSON SX235W

  #15 12.06.2012 17:43

proponuję zakupić tusze z naszej firmy ACTIVEJET

  #16 20.06.2012 15:54

Sx115 - jeśli ktoś ma problem z zamiennikami!!! Po drugiej,czy trzeciej wymianie ActiveJet Epson nie rozpoznaje pojemnika!!! Kupiłem z chipami samoresetujące się (należy wymienić zgodnie z instrukcją komplet). Napełniam strzykawką, zrobiłem to około do 100 razy a drukarka śmiga. Polecam

  #17 05.07.2012 01:21

Gratulacje dla autora artykułu. Świetny lekki i zabawny styl.
Co do komentarzy pod artykułem to zgadzam się z wpisem użytkownika Łukasz Kraków, ogólne oceny marki nas w ty miejscu nie interesują, zależy nam na opinii o danym konkretnym produkcie.
Jeśli natomiast idzie o samą drukarkę Epson SX235W to bardzo poważnie zastanawiam się nad jej zakupem.

  #18 04.08.2012 19:58

Witam. Mam pytanie,mam tę właśnie drukarkę ale robiłam format komputera i nie mogę teraz znaleźć płyty CD do jej instalacji i stoi bezużyteczna :-( co mogę w taki wypadku zrobić ? Pomóżcie bo jestem z drukarki bardzo zadowolona.

  #19 20.08.2012 11:50

Witam , kupiłam niedawno tą drukarkę. Przez jakiś miesiąc działała bez zarzutu lecz gdy skończył mi się tusze kupiłam zamienniki. Niestety urządzenie przestało nie tylko drukować ale także skanować. Nie wiem jak sobie z tym teraz poradzić. Zakupiłam oryginalne tusze z tej firmy lecz problem ten sam. Wie może ktoś jak naprawić chodź by tylko skaner ?

  #20 05.09.2012 19:28

Ten model Epsona mam od ok. 4 miesięcy. Właśnie jestem po pierwszej wymianie tuszu, padło na czarny. Kupiłem zamiennik Active Jeta za 25 zł, więc myślę że cena bardzo przyzwoita.

Zaletą dla mnie jest to, że nie trzeba kupować od razu trzech kolorów, tylko w razie konieczności wystarczy wymienić ten, który się skończył. Pod względem kosztów eksploatacji to duży plus.

Co do użytku i jakości, jestem bardzo zadowolony. Epson świetnie działa w sieci (dziecinnie prosta instalacja), tak jak piszą w teście jest cichy i wydaje się być solidnie wykonany.

Jak na domowe potrzeby w zupełności mi wystarcza. Moim zdaniem w tej cenie trudno znaleźć coś lepszego. Nie miałem nadzwyczajnych wymagań. Urządzenie miało drukować, skanować, kopiować, być tanie w utrzymaniu i działać w sieci. Wszystko jest tak, jak być powinno. Fotek nie drukowałem i drukować nie będę, bo w moim odczuciu się to po prostu nie opłaca. Od tego są laboratoria fotograficzne, a nie drukarki za dwie i pół stówki.

P.S. Nieco obawiałem się tego wyboru, byłem bardziej nastawiony na urządzenie laserowe mono. Teraz już wiem, że nie mam czego żałować. Epson naprawdę daje radę. Szczerze polecam.

przemol96   5 #21 14.09.2012 23:40

Sprzęt kupiony ;) zobaczymy jak się spisze przez prawdopodobnie bardzo długi okres użytkowania ;p Po jednym dniu wrażenia pozytywne.

  #22 24.09.2012 14:45

epson stylus sx235w, kupiłam zamienniki drukarka nie działa, jak były oryginalne to przez miesiąc bez zarzutów potem skaner, drukowanie na zmianę szwankowało ;/ ogóle bawienie się włącz i wyłącz xD teraz nie wiem co robić? ma ktoś pomysł? czy udać się z gwarancją jak najszybciej do sklepu ?

  #23 01.10.2012 19:57

Kupilem stilus sx235w i juz po 10 dniaach KAPUTT -wysiadł zasilacz.Drukarka stała się nagle meblem za 205 zł bo tyle kosztowała na Electro.Drukowała piekne zdjecia,kopiowała ,skanowała i nagle zamilkła podczas włączenia zasilania-co robić?? czy ma kto na to radę??

  #24 07.10.2012 21:49

Mam tego epsona od 3 miesięcy, jedyna wada to wolne drukowanie. Tusz tani jak barszcz, ja osobiście zakupiłem pojemniki samo resetujące (każdy mieści 20ml tuszu) + 200 ml tuszu każdego koloru za jedyne 100 zł oczywiście na allegro.

Lewy745   1 #25 09.10.2012 14:49

Witam, posiadam w/w Epsona. Fakt minusem jest niemożliwość drukowania kiedy skończy się jeden z tuszy, innym minusem jest to że pojemniki z tuszem są zwyczajnie bardzo małe i często się kończą
(nie rozumiem tylko wypowiedzi że jak skończy się jeden to trzeba wymienić wszystkie, przecież wystarczy wymienić dany kolor i drukować dalej, dlatego MIAŁEM w zapasie po kilka pojemników z każdym kolorem)

Od kilkunastu tygodni jestem posiadaczem CISS, miałem malutki problem przy podłączeniu (drukarka nie widziała pojemników) ale już jest w porządku. Elegancko drukuje, nie mam problemów z pustymi pojemnikami bo wystarczy zrestartować czip i drukować dalej. Dolewanie tuszu też nie wychodzi drogo więc jestem zadowolony.

  #26 15.10.2012 22:41

Witam,
mam problem ze sterownikami do tej drukarki, skaner działa a drukarka ni w ząb, może powinnam coś zmienić w ustawieniach na kompie??? pomocy

  #27 06.11.2012 20:07

mam to urządzenie od tygodnia i tak:mała i ma wi-fi - to mnie przekonało do zakupu.konfiguracja nie była dla mnie prosta,ściągałam ze strony sterowniki bo nie mam cd-romu.1pół godziny z infolinią Epson i zrobiłam to - dla laika nie jest to takie oczywiste.potem nie chciało łączyć wi-fi.pani powiedziała że jesli mam router to nie zadziała bo hasło i nic nie zrobię.już chciałam oddawać do sklepu bo po co mi z wi-fi które nie działa,lecz nagle jakimś cudem mi się to zrobiło - niestety ale z kablem na początku.działało.Nastene uruchomienie nic nie działało - ani na kablu ani wi-fi.godzina z przerwami na infolinii przyniosła taki efekt,że wygrałam wszystko do cna,bo pokazywało mi 2drukarki-1sieć 2kabel,wgrałam ponownie driver i działa.teraz przechodzę do skanowania bo coś nie łączy znowu,za zdjęcia na razie się nie biorę bo nie mam czasu.Ogólnie to instrukcja powinna być bardziej szczegółowa a nie tylko krótki przewodnik.papier mi się przekrzywia i nie lubi jak jest dużo,wyskakuje komunikat że włożono za dużo papieru.mogłaby być nie z tak trzeszczącego plastiku- jak przekładam to mam wrażenie że się rozleci.to na razie tyle wrażeń

  #28 20.11.2012 20:30

Witam mam problem z tą drukarką. Kupiłam ją tydzień temu na allegro i nie chcę się skonfigurowac z moim małym laptopem (netbookiem) ani żadnym innym stacjonarnym w akademiku. Wyskakuje błąd 43. I do tego wyrzuciłam pudełko bo nie miałam go gdzie trzymac. Powiedzcie co mam teraz robic ??? Moze ktoś mi pomoże. Mówili mi żebym odesłała ale nie chcą przyjąc bez pudełka. Pomocy :((

  #29 09.01.2013 19:08

jak sprawdzić poziom tuszy?

  #30 20.01.2013 15:50

Zawiodłem się, i to bardzo ! Masakra. XXI w. a tu takie chały produkują. Od początku użytkowania już były problemy (nie najlepszej jakości wydruki zdjęć, przekłamania w wydruku ) przede wszystkim wręcz bardzo szybkie zużycie tuszu po kilkunastu wydrukach A4. Po zużyciu się jednego zbiorniczka maszyna staje w połowie wydruku i koniec. Mało tego po wydrukowaniu 25-ciu kartek A4 maszyna informuje, że zużył się pojemniczek z tuszem niebieskim (pozostałe pojemniczki - połowa) po wymianie pojemniczka "niebieskiego" informuje, że powinno wymienic się "żółty" stoi nie drukuje, po wymianie "żółtego" dalej stoi, nie drukuje i informuje, że trzeba wymienic " czerwony" itd. W sumie wydrukowanie jednej kartki A4 kosztowało mnie ok. 5-ciu zł.

  #31 21.01.2013 18:02

Niezadowolony to mało powiedziane. Dzisiaj sprzedawca zrobił mi wykład i jednoznacznie stwierdził, że wszystko jest w porządku, że tak ma być, i że to producenci owych urządzeń za to ponoszą winę zmuszając użytkowników do takich wydatków a nie innych. Nadmienił, że gdy będę chciał reklamowac i nabyc inny model to tylko stracę gdyż do innych drukarek niema zamienników tuszy, są tylko oryginały, które o wiele więcej kosztują. Tak to jest z produktami Made in China.

  #32 21.01.2013 19:02

Jednym słowem jeśli w zbiorniczku np. zostaje połowa tuszu (tak jest w moim przypadku) to standard " po prostu należy pojemniczek za następne 32 zl. wymienić " To, że wydruk na jednej kartce A4 kosztuje 5 zł. to też nic. Dla mnie to, po prostu żenada, oszustwo, naciąganie, skandal w stylu Made in china !

  #33 11.02.2013 19:06

Produkt może polecany bo nowy ale my jako użytkownicy nie jesteśmy z niej zadowoleni. Pracuje dobrze na kablu natomiast WiFi ma dużo do życzenia. Po kilku godzinach udało nam się jakoś zainstalować drukarkę w WiFi, natomiast w komputerze Mac zapomnij o używaniu drukarki. Sterowniki po prostu nie działają. Po miesiącu pracy musiałem zakupić nowy router Edimax i już teraz drukarka w ogóle nie działa na tym routerze. Po prostu producent nie zadbał o łatwość nawiązywania połączenia WiFi. Mogę dodać, że nie jestem nowicjuszem w sprzęcie komputerowym bo pracuję na komputerach od 20 lat i jestem informatykiem. Mogę dodać, że drukarka przestaje pracować jak jeden z 4 tuszy się skończy. Ogólnie, raczej nie polecam drukarki.

  #34 21.03.2013 14:23

ja się pokusiłem na tego Epsona pierwsze co mi się stało to papier się zacioł po jego wyjeciu przestała drukować !!! oddałem na serwis oddali mi drukarkę i teraz nie drukuje poprawnie koloru robiłem kilkakrotnie czyszczenie dysz aż skończył się tusz kupiłem zamienniki na szybko i tu znowu problem dalej nie ustąpił dziś ją wysyłam na serwis zobaczymy co wymyślą mam nadzieje ze oddaja sprawna bez kolejnych wad

  #35 20.04.2013 14:05

Mam problem z drukarką epson stylus sx230. Na początku wszystko ładnie drukowało, ale w pewnym momencie zabrakło czarnego tuszu to go wymieniłam. Niestety teraz drukarka w ogóle nie chce mi drukować. Daję drukuj i wyskakuje mi ,,zapisz jako" więc zapisuje i klikam ok i nic. Pokazuje się pulpit. O co chodzi? Pomóżcie.

  #36 21.04.2013 12:28

coz sa zamienniki..ale kolor blekitny z jakiegos powodu jest likwidowany..

  #37 05.05.2013 13:53

Jedno wielkie dziadostwo zgadzam się z opinią o naciąganiu klientów , ten model powinni wycofac ze sprzedaży , po skończeniu czarnego tuszu przestała drukowac po zakupie orginalnego pojemnika przestała rozpoznawać tusze pomimo ze wszystkie są orginalne reset oprogramowania nic nie daje , nadaje się do śmieci

Emigrant Sebastian   8 #38 29.01.2014 18:02

Miałem dwa epsony kombajny, oba wypieprzyłem na śmietnik. Pierwszego wymienili mi 2x w sklepie, drugiego wyciepłem po dniu testowania. Od tamtej pory mam w domu tylko canon już chyba trzeci.

  #39 20.03.2014 22:38

Mam od trzech lat Epson SX235W i nie żałuję. Tuż po skończeniu kartridży startowych założyłem tzw. wieczne kartridże ( z samoresetującymi się chipami) z Ebaya i atramentami, koniecznie pigmentowymi, Jet-Tec, też z Ebaya. Maszynka działa bez zająknięcia. Na koszty też nie narzekam. Strzykawka, igiełka, butla tuszu i gotowe :) Pozdrawiam.

walgav   14 #40 20.06.2015 10:14

fajne :P

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.