r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google nie chce blokowania reklam na Androidzie, usuwa wszystkie blokery z Google Play

Strona główna Aktualności

Zapowiedź likwidacji Czytnika Google nie wystarczyła – gigant z Mountain View, aby udowodnić to, jak bardzo kocha swoich użytkowników, wziął się za likwidację szkodliwego, niebezpiecznego oprogramowania, które wcześniej jakimś cudem trafiło do jego sklepu z aplikacjami na Androida.

Zaczęło się w lutym, od znaczącego utrudnienia instalacji popularnego AdBlock Plusa na urządzeniach z najnowszymi wersjami Androida (4.1.2 i 4.2.2). Wówczas to, w imię bezpieczeństwa użytkowników, uniemożliwiono aplikacjom modyfikację ustawień serwera proxy, co sprawiło, że teraz chętni do korzystania z AdBlocka muszą przejść wieloetapowy proces konfiguracji blokera reklam. Protesty na niewiele się zdały – użytkownikom utrudniono korzystanie z AdBlock Plusa nie tylko na Androidzie, ale też ukryto go skutecznie w Chrome Web Store.

Teraz Google uznało, że nie ma już co sięgać po półśrodki i rozpoczęło otwartą wojnę z narzędziami blokującymi reklamy na Androidzie. Twórcy takich aplikacji, w tym AdBlock Plusa, AdFree i AdBlockera, otrzymali powiadomienia, że naruszają one punkt 4.4 porozumienia dystrybucji oprogramowania przez Play Store. Punkt ten mówi co następuje:

Działania zabronione. Programista zgadza się nie podejmować żadnych działań związanych z usługą Market (w tym w zakresie tworzenia i dystrybucji Produktów), które utrudniają lub zakłócają działanie, powodują uszkodzenia bądź umożliwiają uzyskanie nieuprawnionego dostępu do urządzeń, serwerów, sieci lub innych obiektów i usług należących do jakiegokolwiek podmiotu, w tym między innymi użytkowników systemu Android, firmy Google i dowolnego operatora sieci komórkowej. Informacji o klientach uzyskanych za pomocą usługi Market nie wolno wykorzystywać w celu sprzedaży lub rozpowszechniania Produktów poza usługą Market.

Nie sposób zaprzeczyć, że działanie blokerów reklam faktycznie narusza postanowienia tego punktu. Zakłócają one działania usług świadczonych przez strony trzecie – sieci reklamowe, w tym Google'a i jego AdSense. Dlatego mimo że w wysłanym przez zespół Google Play e-mailu znalazło się twierdzenie, że aplikacje mogłyby zostać przywrócone, jeśli przygotowane zostaną ich nowe wersje, zgodne z regulaminem, to raczej trudno sobie wyobrazić, by do mogło do tego dojść: nowe wersje musiałyby po prostu nie blokować reklam.

I tak powinniśmy się dziwić, że antyreklamowe aplikacje wyeliminowano z Google Play dopiero teraz – uderzały one przecież bezpośrednio w model biznesowy Google'a. Choć np. współtwórca AdBlock Plusa, Till Faida próbował się tłumaczyć, że jego aplikacja nie blokuje automatycznie wszystkich reklam, a jedynie daje użytkownikom wybór co do tego, czy chcą blokować reklamy, czy je oglądać, to jasne jest, że według Google'a użytkownicy Androida takiego wyboru mieć nie powinni.

Na szczęście użytkownicy Androida nie muszą (jeszcze) żyć na łasce decydentów z Google Play. Po umożliwieniu instalowania oprogramowania spoza oficjalnego sklepu z aplikacjami, mogą zainstalować sklep z wolnymi aplikacjami na swoje urządzenia – F-Droid. Znaleźć tam już można aplikację AdAway, której autor nawołuje użytkowników do przełączenia się na wolną alternatywę.

Teraz zostaje jedynie czekać, aż Google uniemożliwi w kolejnych wersjach Androida instalowanie aplikacji spoza swojego sklepu. Względna otwartość Androida była przecież ewenementem na rynku urządzeń mobilnych – ani iOS, ani Windows Phone nie pozwalały na takie zabawy (bez złamania zabezpieczeń producenckich). Być może więc gigant dochodzi do przekonania, że zbyt wiele wolności nikomu nie służy.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
buttie   2 #1 14.03.2013 12:31

Akurat ta decyzja jest całkiem racjonalna. Zawsze mnie dziwiło dlaczego Google pozwala na dystrybucję przez własny sklep aplikacji działających na szkodę innych developerów.

dakwoz   3 #2 14.03.2013 12:35

Przecież to było od początku wiadomo, że G tak robi i tak ma.
Najlepszym tego przykładem jest zintegrowanie Flash'a z Chrome.
ZU nie będę wiedzieć jak to wyłączyć...

  #3 14.03.2013 12:36

Model biznesowy ? Od kiedy celowe oszustwo zaliczamy do modelu biznesowego ? Zagrywka bardzo popularna w ostatnich czasach - wyjść do ludzi z ofertą, której oczekują, a później, po zdobyciu pewnego udziału w rynku, powoli odbierać wszystko to, dzięki czemu owa popularność została zdobyta. Cóż, dzisiejsza informacja jeszcze dobitniej utwierdziła mnie w przekonaniu, że dokonałem słusznego na tą chwilę wyboru (Symbian Belle). Szczerze liczę też na FirefoxOS i SailfishOS. System od Canonicala, jakikolwiek by nie był, skończy tak samo jak mobilne Windowsy czy teraz powoli Android. Czyli odbieranie funkcjonalności, upraszczanie, sterowanie ludźmi niczym lalkami.

Pablo55   6 #4 14.03.2013 12:48

"Teraz zostaje jedynie czekać, aż Google uniemożliwi w kolejnych wersjach Androida instalowanie aplikacji spoza swojego sklepu."
Myślę, że Google nie jest takie głupie, by zmieniać całkowicie filozofię systemu z otwartego na zamknięty. W najgorszym razie opcja zostanie troszkę lepiej schowana, ale nadal dostępna. Adblockery wyleciały ze sklepu, bo niestety faktycznie naruszały ten punkt regulaminu. Jednak opcja ich instalacji nadal jest i Google nie może tego zabronić.

  #5 14.03.2013 12:49

Gdyby Google nie zarabiało na reklamach to w ogóle nie byłoby Androida.
Mi te reklamy nie przeszkadzają, w ogóle nie zwracam na nie uwagi, ale dzięki nim Google ma kasę żeby ulepszać Androida i sprzedawać po kosztach np. Nexusa 7.

  #6 14.03.2013 12:55

Ja tam nie używam wogule Androidów i innych niepotrzebnych wybnalazków, stara nokia n70 doskonale spełnia swoje zadanie,
mogą mi skoczyć, najlepiej unikać wszelkich usług googla, oraz generalnie im większa firma tym bardziej unikać.
Ze swoich stron już dawno usunąłem googlowe statystyki, zastąpiłem je Piwikiem, równie dobry a czasem nawet lepszy.
Windowsa nie używam, bo mi microsoft wciska jakiś kit w postaci udziwnionych funkcjonalności ktorych nikt nie chce i nie potrzebuje (np interface w win8) i kto wie co jeszcze tam nawkładali.

Moja przeglądarka to Firefox, najlepsza i najbardziej otwarta ze wszystkich na rynku (z tych popularnych), nie robią sobie jej w postaci takich blokad, a można go dowolnie dostosować za pomocą wtyczek których jest mnóstwo.

Mogą sobie wmawiać co chcą, że są tacy przyjaźni użytkownikowi, że to dla jego dobra, a jak przychodzi co do czego to zawsze wychodzą rogi i wiadomo że chodzi tylko o kasę.

Każda korporacja zrobi absolutnie wszystko dla kasy , tak długo jak jest to w granicach prawa, a jak coś nie jest to będzie naciskać na polityków
żeby prawo zmienić na ich korzyść, stosując do tego lobbystów i kasę której ma mnóstwo.
Jak ktoś nie wierzy i będzie twierdził że głupoty gadam to proszę wejść tu
http://di.com.pl/news/47527,0,Skandal_kopiuj-wklej_w_Parlamencie_Europejskim_czy...
a potem tu: lobbyplag.eu
wszystko czarno na białym, konkretne teksty przepchnięte przez korporacje.

Im większa firma tym większa szansa że się obudzimy z "ręką w nocniku", zwłaszcza jeżeli się od niej w jakiś sposób uzaleznimy.

kuba144   5 #7 14.03.2013 12:55

Dla mnie to paranoja, że to tak długo leżało w sklepie. Równie dobrze mogłaby by być aplikacja, która pozwalałaby na ściąganie piratów.

look997   5 #8 14.03.2013 13:02

Jeśli mniej osób będzie miało dostęp do AdBlock-a to dobrze, bo większość będzie oglądać reklamy,dzięki czemu model bezpłatności się utrzyma a mała część zainteresowanych "pasożytów" będzie rzekomo legalnie korzystać z darmowych aplikacji i bez reklam.

Soren   6 #9 14.03.2013 13:16

Mimo wszystko uważam to za + i nawet popieram wyłączenie możliwości instalacji aplikacji spoza sklepu.

Piractwo zostałoby mocno ukrócone, wpływy do developerów by się zwiększyły a aplikacje byłyby jeszcze lepsze.

Przynajmniej dla mnie wydać kilka złotych na aplikację bez reklam to nie problem.

przemo_li   11 #10 14.03.2013 13:18

Teraz przydało by się aby Google zaczą testować prądożerność aplikacji. Bo te z reklamami mają problemy (gdy np. reklamodawca uzna, że nasz telefon nigdy nie powinnien przejść w stan niższego poboru mocy...)

  #11 14.03.2013 13:24

i git :) niech wchodza dalej w buty M$ i Apla

Na horyzoncie pojawia sie OS Mozilli i next smartfon zakupiony prze zemnie będzie właśnie z tym OSem.

Na PC nie uległem modzie na Chrome - ciągle używam Firefoxa na którym Adblock miewa się świetnie (5 zestawów filtrów :) )

darian   5 #12 14.03.2013 13:31

dla mnie to wystarczający powód aby nie korzystać z Androida..

gigor   1 #13 14.03.2013 13:33

Zawsze zostają inne przeglądarki, czy musi być chrome?

Pablo55   6 #14 14.03.2013 13:38

"dla mnie to wystarczający powód aby nie korzystać z Androida.."
I do czego pójdziesz? iOS? Jeszcze gorsze więzienie, WP? To samo. Windows Mobile? Brak wsparcia. Maemo? Fakt, fajny system, ale jest w zasadzie na jednym urządzeniu, Meego? Też ciekawy system, ale uśmiercony na starcie. Ubuntu Phone musi najpierw wyjść, obecna wersja alpha jest właściwie nieużywalna.
"Piractwo zostałoby mocno ukrócone"
Czy ja wiem. iOS też ma masę piratów. Każdy mój znajomy, którego znam i ma sprzęt Apple piraci na potęgę (nie jest to może powód do dumy, no ale cóż...). Tylko ja jestem takim wyjątkiem od reguły.

dzikiwiepsz   11 #15 14.03.2013 13:38

@Soren
a co ma piractwo do instalowania aplikacji z poza oficjalnego sklepu, uczciwi ludzie nie piracą ale i też nie kupią niczego jak kasy nie mają.

  #16 14.03.2013 13:40

Po to właśnie nowe telefony z Andkiem mają tyle ramu :) Żeby pomieścić te wszystkie reklamy. Od tego zaczynają już palce i oczy boleć. Co app to więcej reklam. Najpierw było całkiem OK, 1/6 ekranu, potem coraz więcej, coraz więcej, teraz reklamy nawet wsadzają swoja usługę w system, żeby odpalać się w najmniej dogodnym momencie, mimo że app do którego zopstały "dołączone" wcale nie jest uruchomiony, a tylko zainstalowany. PARANOJA. I nie tłumaczcie się "biedaczki" że dzięki temu jest tanio, albo nawet za darmo, bo to zabija całą przyjemność i użyteczność korzystania z Androida i jego appsów. Nie mówiąc już o zamulaniu samego systemu, bo w tym to Andek przoduje. "Dobra reklama nie jest zła", ale te są przede wszystkim niesamowicie nachalne i zasobożerne.

Long live AdBlock.
Viva la root.

  #17 14.03.2013 13:47

@Pablo55
"I do czego pójdziesz?"

Używam starej nokii N70 i perfekcyjnie spełnia swoje zadanie.
Bez tych nowości naprawde da się żyć, jak sie dobrze zastanowisz to nie jest Ci to naprawde potrzebne

Inventer89   5 #18 14.03.2013 14:01

"według Google'a użytkownicy Androida takiego wyboru mieć nie powinni." Ach ta "otwartość" systemu.

nitro2012   10 #19 14.03.2013 14:07

przecież będzie można ściągnąć z forum które testują app z androida

Zulowski   8 #20 14.03.2013 14:18

I tak właśnie narodzi się alternatywny "Sklep" z oprogramowaniem na androida (bo przecież te programy można sobie kabelkiem wrzucić :))

  #21 14.03.2013 14:20

Czyli przeglądarki internetowe też powinny zostać w Markecie zabronione, bo przecież ich wyłączenie skutkuje uniemożliwieniem serwowania nam treści (i reklam!).

  #22 14.03.2013 14:48

Zaawansowany użytkownik zawsze sobie poradzi mimo producentów co wiedzą lepiej. Japko wie lepiej a i tak ich system da się złamać i zrobić z tego coś w miarę do użytku. Decyzja Googla jest idiotyczna, choć zmniejszy ilość blokad. Ten co chce to sobie sam to ściągnie i zainstaluje. A zasypywanie ludzi reklamami to chamstwo, a z tym da się walczyć choć będzie trudniej. Ja na miejscu googla bym wprowadził abonament na używanie marketu - np 5 USD miesięcznie. Nie dużo dla użytkownika, ale pobierać tyle od milionów użytkowników to już coś!

Pablo55   6 #23 14.03.2013 14:55

"Używam starej nokii N70 i perfekcyjnie spełnia swoje zadanie.
Bez tych nowości naprawde da się żyć, jak sie dobrze zastanowisz to nie jest Ci to naprawde potrzebne"
Dobrze. U ciebie starcza Nokia N70, ale to nie znaczy, że u wszystkich tak jest. Do tego ten tekst o nie byciu naprawdę potrzebnym. Gdyby wszyscy tak myśleli to do dzisiaj siedzielibyśmy w jaskiniach. U mnie smartfon stanowi pewne uzupełnienie i od paru lat nie wyobrażam sobie powrotu na zwykły telefon.
""według Google'a użytkownicy Androida takiego wyboru mieć nie powinni." Ach ta "otwartość" systemu."
Reklamy to jedno z głównych sposobów zarabiania przez Google. Poza tym ktoś zabrania ci używać AdBlocka? Nie. Musisz tylko zainstalować spoza sklepu. Nadal NIKT nie daje ci takiej wolności (pomijam tu Maemo itp.) poza Google'm. Jeśli Google wpadłoby na pomysł zamykania systemu to już widzę ten rage na każdym forum tematycznym.
"Czyli przeglądarki internetowe też powinny zostać w Markecie zabronione, bo przecież ich wyłączenie skutkuje uniemożliwieniem serwowania nam treści (i reklam!)."
Tekst miesiąca. Nie wiem nawet jak tę bzdurę skomentować.

Łukasz Tkacz   19 #24 14.03.2013 14:58

Głupie rozwiązanie.
Sam używam AdAway, ale nie po to aby blokować reklamy w aplikacjach, bo jak one występują a aplikacja jest dobra to wolę zapłacić za wersje bez reklam. Chodzi o przeglądanie www - komputerze typu desktop/laptop to nie problem, ale na telefonie jedzie i po baterii i po pakiecie internetowym.

Kolejny minus dla Google dzisiaj.

  #25 14.03.2013 15:35

@Pablo55
Nie wiem jak jest akurat w Twoim przypadku, ale wiem że w ogromnej wiekszości, tzw smartfony są używane głównie do przeglądania netu, pisania na "fejsie", "twitterze", grania gierki, czy ogladania youtuba i naprawde mało jest zastosowań profesjonalnych ewentualnie poprostu pożytecznych.
Krótko mówiąc te urządzenia służą jako zapychacz/zdjadacz czasu, a jeszcze krócej służą do prokrastynacji i tyle.
Zatem nic pożytecznego, tylko w pewnym sensie robienie sobie z mózgu papki.

  #26 14.03.2013 16:06

trzeba po prostu używać Firefoxa, tam Adblock jest od zawsze i zawsze będzie...

mam3ok0   4 #27 14.03.2013 16:59

Nie wiem, dlaczego jeszcze nie ma tego na 1 stronie DP, ale Andy Rubin, twórca Androida i szef wydziału odpowiedzialnego za rozwój platformy, przestanie się nim zajmować. Ciekawe w którą stronę pójdzie teraz polityka firmy...

michalzxc   4 #28 14.03.2013 17:05

Google tylko sobie zaszkodzi - Trzeba pamiętać, że by użyć aplikacji do blokowania reklam, trzeba mieć zroot'owany telefon. Mimo to wielu z tych użytkowników nie instalowało innych "marketów" i google mógł zarabiać na sprzedaży aplikacji tym użytkownikom. Teraz wystarczy, że jeden na 5 zaawansowanych użytkowników przesiądzie się na inny sklep i googlowi może wyrosnąć realna konkurencja.

przemek1234   7 #29 14.03.2013 17:10

I bardzo dobrze! Blokowanie reklam to okradanie deweloperów! Wykorzystywanie efektów ich pracy bezwynagradzania jej! Jak komuś przeszkadzają reklamy, można je wyłączyć za pewną opłatą na rzecz twórców.

  #30 14.03.2013 17:23

Tak czytam wasze komentarze to jedno proste słowo mi sie nasuwa ....GIMBAZA !!!! Do roboty ! A docenicie każdy wydany grosz. Nie ma co się dalej rozpisywać bo to do Was nie dotrze bo mamusia nakarmi i pupke podetrze.

KrzysztofT   2 #31 14.03.2013 18:00

Na Androidzie nieopłacalna jest sprzedaż płatnych aplikacji - kupione zostanie kilka sztuk na krzyż w porównaniu z ilością korzystających z niej. Jedynym powodem dla którego jeszcze opłaca się robić aplikacje na Androida są reklamy. Moim zdaniem dobrze zrobili, że nie pozwalają ich blokować - jak masz aplikacje za darmo, to możesz chociaż obejrzeć te kilka reklam.

Shaki81 MODERATOR BLOGA  37 #32 14.03.2013 18:28

Patrząc oczami Google posunięcie jak najbardziej dobre. Zastanawia mnie dlaczego Google pozwalało od początku na umieszczanie takich aplikacji w swoim sklepie.
A czy to się podoba użytkownikom - to już inna sprawa i jak widać Google wcale się tym nie przejmuje. Cóż biznes jest biznes.

Man in the middle 2013   4 #33 14.03.2013 18:33

Cóż. Mozilla, do roboty!

piterk2006   9 #34 14.03.2013 19:02

Ludzie, którzy chcą zainstalować ad-away lub mają zainstalowane i pragną mieć dalsze aktualizacje: oto rozwiązanie:
http://code.google.com/p/ad-away/
Ściągacie apkę FDroid - odpowiednich google play - i tam są takie aplikacje jak adaway. Wielce zaszkodzili cwaniaki :D Ciemny internet jest wieczny ;)

djfire   4 #35 14.03.2013 19:35

Nie wiem co to za afera z blokowaniem reklam przez jakieś tam aplikacje z Google Play. Mam wyłączony pakiet transmisji danych w telefonie, a WiFi włączam jak chcę skorzystać z internetu i jakoś żadna reklama w grach mi się nie włącza.
Jak zawsze szum o byle g... byle tylko było głośno o kimś.

kamil_w   10 #36 14.03.2013 20:46

@djfire

Wkurzają mnie tacy ludzie jak ty. "Mnie to nie dotyczy więc mam to gdzieś". Nie jesteś pępkiem świata, a świat nie kończy się na WiFi i grach. To, że coś nie dotyczy ciebie nie znaczy, że jest to bez znaczenia.

  #37 14.03.2013 20:48

Psy szczekaja a karawana (google)jedzie dalej... To ich sklep I moga robic co chca, my mozemy sie zgodzic lub isc gdzie indziej.

przemek1234   7 #38 14.03.2013 20:55

@kamil_w:
O właśnie! Użytkownik nie jest pępkiem świata i programiście też coś się należy, a w tym wypadku tym czymś są wpływy z reklam.

Sam tworzę aplikacje na Androida i twierdzę, że ci co blokują reklamy w nich mnie okradają.

michalzxc   4 #39 14.03.2013 21:02

@przemek1234
Jak najbardziej masz prawo twierdzić, jak tylko Ci się podoba:)

  #40 14.03.2013 21:26

Wolność jest dobra jak szkodzi innym, ale nie nam !!! ;)

xomo_pl   18 #41 14.03.2013 21:50

Google miało prawo usunąć t programy; prawdę mówiąc, nie powinny się one w ogóle znaleźć w GPlay.
Uważam, że G powinno po prostu dodać do chrome'a na androidzie bloker reklam (niechcianej zawartości), który działałby tylko w przeglądarce a nie na wszystkich aplikacjach: wtedy wszyscy byliby happy.
O ile blokowania reklam w aplikacjach nie popieram to nie da się przeglądać internetu od kilku lat bez blokera reklam- ilość migającego, wyskakującego, wykonanego we flashu materiału reklamowego doprowadza do szału... Jeśli na portalu/ stronie x są reklamy statyczne to wyłączam bloker ale jeśli są flashowe/animowane to nie ma zmiłuj...

co do możliwych w przyszłości ograniczeń wolności na andku: G raczej tego nie zrobi bo dzięki tej wolności i całkowitego "róbcie co chcecie" zdobyli rynek i ta wolność trzyma ludzi przy androidzie. A nawet gdyby to nowe androidy ma promil ludzkości i zanim coś się w tym zmieni to lata upłyną...

Autor edytował komentarz.
  #42 14.03.2013 22:37

Osoby, któe popierają inicjatywę blokowania możliwości instalowania aplikacji spoza marketu, czy też są przeciwne AdBlocker'om, to najczęściej developerzy. Mam dla was złą wiadomość: dziękuje na kolanach za XDA, które robi z wami, co chce! Co z tego, że w następnych edycjach Androida będą blokady na pewne czynności użytkownika (niedozwolone wg. Google), jak za parę dni i/lub tygodni, chłopacy z XDA zrobią z "tym" porządek. Wasz lament i płacz nic nie wskóra. Pozdrawiam!

  #43 14.03.2013 22:40

~przemek1234, kto Cię niby okrada? Chcesz zarobić? To "wyprodukuj" coś sensownego, a nie kolejną aplikację do pierdzenia i pobieraj opłaty za jej kupno.

przemek1234   7 #44 15.03.2013 09:03

@XDA-DEV:
Najeżdżasz na deweloperów, a bez nich twój smartfon byłby zwykłym telefonem.

  #45 15.03.2013 09:04

Decycja Google, to najlepszy dowód, że różne AdBloki nie mają znikomego znaczenia, a to znów dowód na to, że świadomość informatyczna społeczeństw na świecie rośnie.

przemek1234   7 #46 15.03.2013 09:04

@XDA-DEV:
Gdybym pobierał opłaty, to z kolei 2% tych co by jej używali kupiło by aplikację (nawet mocno rozbudowaną).

  #47 15.03.2013 09:30

@przemek1234
Nikt Cię nie zmusza do robienia aplikacji dla Androida. Zwłaszcza, że nie robisz żadnych aplikacji OpenSource, tylko jak hiena szukasz kasy a to na reklamach, a to na sprzedaży softu, więc nikomu ich nie będzie brakować.
Trzeba było zostać grabarzem, zaden "klient" by Ci nie uciekł.

SebaThunder   4 #48 15.03.2013 18:46

przemek1234@ idiota. Mam adblocka, cookemonster i noscript i możesz mi naskoczyć ha. i mam gdzieś że nie zarabiasz na reklamach.

  #49 15.03.2013 19:33

~przemek1234, ok 50% aplikacji na moim smartfonie stanowią te, które są pisane bądź przeze mnie lub kolegów z XDA, którzy traktują to zajęcie jako pasję. Nie krzyczę z nimi, że należą nam się z tego tytułu profity. Swoje aplikacje udostępniamy za darmo i cieszymy się z pozytywnych opinii z ich użytkowania. Polecam ściągnąć aplikację F-Droid i zobaczyć, że za darmo można zrobić coś sensownego. Pozdrawiam

  #50 15.03.2013 22:40

zamiast chroma można używać firefoxa lub opery.
gorzej z androidem.

  #51 16.03.2013 09:02

Jak android to tylko bez reklam, jest kilka skutecznych metod na blokowanie wystarczy trochę poszukać polecam a to że ktoś nie zarobi z reklam to jego problem może niech naklei sobie na gołą d*** treść reklamy i biega po centrum miasta - zainteresowanie gwarantowane he he

tskr   4 #52 18.03.2013 01:37

Symtomatyczne, że agencja reklamowa Google nie zajmuje się usuwaniem ze swojego sklepu złośliwego oprogramowania tylko adblockerów.

  #53 23.03.2013 18:08

Po co google miało by uniemożliwić aplikacji z innych źródeł? By używać adblockerów i tak potrzebny jest root, a jak mamy roota to se mogą blokować co chcą, nas to nie dotyczy;]

  #54 09.11.2013 23:12

@AndroidReklamy (niezalogowany): Workbench, Symbian i.... Android, ups. Linux był wcześniej. Pierwsze dwa zabiła polityka firm a Linux był od kiedy pamiętam (pomijając Basica).

  #55 22.12.2013 04:08

@przemek1234: Spoko - podaj mi swój adres to będę Ci wysyłał rachunki za pakiety net. W abonamencie mam 50Mb za free, później mnie naliczają. Niestety, ale Twoje kochane reklamy zabierają mi niemal połowę tego pakietu, tym samym okradają mnie bo muszę płacić za coś, czego nie potrzebuję, a to chyba nie jest do końca legalne???

  #56 09.06.2014 21:54

Typowo amerykanska nachalnosc,pojete przez nich prawo wyboru demokratycznego wlasnie utwierdza mnie w ich imerialistycznych dazeniach do podporzadkowania sobie calego swuata,fuj!

  #57 08.11.2014 00:25

A precz z tymi cholernymi reklamami wszedzie ich pełno ja je blokuje i blokowac bede bo są bardzo iruyujące i na pc jak i androidzie je tepie precz z reklamami niech znikna na zawsze google kąbinuje nad uniemozliwieniem instalacji z poza marketu haha i co mu to da bedzie jakies obejscie lub nieaktualizowac systemu haha

  #58 08.11.2014 13:31

Reklamy są zbędne nikomu nie potrzabne ja na pc je blokuje jak i androidzie bo są bardzo irytujące i blokowac będe a google niech nie kąbinuje bo nic mu z tego nie wyjdzie
Zawsze jakies sposoby są lub jojawią sie nowe by wytępic te zenujace reklamy
Te w tv tez mogł by ktos zrobic jakic specjalny dekoder z blokowaniem reklam dlatego ja oglądam iple bo tam mozna blokowac na szczescie reklamy

  #59 08.11.2014 13:54

@dzikiwiepsz: ja jak chcem platną apke to pozostaje mi chomikuj lub inne zrudło bo na g.play jest skopana metoda platnosci kartą kredytową a sms juz nie to pirace niemam wyjscia przez ta niedogodnosc i blokuje reklamy tez i w aplikacjach

  #60 06.12.2014 19:42

@XDA-DEV (niezalogowany):
A teraz napisz z czego się utrzymujesz.
Jeśli jesteś programistą, to po prostu okradasz swoich kolegów po fachu.
Mam nadzieję, że w twoim zawadzie znajdą się ludzie którzy będą korzystać z twoich usług za darmo, a ty ujrzysz widmo głodu. Wtedy zmienisz zdanie.

  #61 14.02.2015 11:43

@AndroidReklamy (niezalogowany): Nie przeszkadzają mi pod warunkiem wyświetlania na własny koszt. Wolę zapłacić za system niż wieczne reklamy. Jest to zwykłe mydlenie oczu. Zalewają nas reklamy!

  #62 14.02.2015 16:07

Każdy ma prawo wyboru! Jeśli będą na siłę wciskać reklamy to ludzie będą się bronić. Jeśli ktoś pisze że darmowe to darmowe. W innych przypadkach powinien poinformować o reklamach. Znajdzie się cwaniak który sprawę z nimi wygra i do tego co zarobi na reklamie sporo dopłaci. Kwestia czasu. Mnie nikt za oglądanie reklam nie płaci więc nie zgadzam się na nie. Programów nie instaluję. Jeśli muszę wolę zapłacić i mam święty spokój.

  #63 29.05.2015 19:01

Ja je blokuje nadal mam androida v4.1.2 i adbloka urzywam i niemam reklam w telefonie
A w darmowych apkach tez niemam rklam tam swoje robi lp i niemam wogule tego zbednego zyfu reklamowego

  #64 13.06.2015 20:37

A gogle nie musi chciec blokowania reklam mnie nie zmusi do ogladania ich a blokowac będę blokuje reklamy na pc i androidzie i jestem zadowolony niewidzsc zadnych reklam

  #65 20.01.2016 12:49

@Soren: Gościu ile ty masz lat? Ideolog się znalazł:)

  #66 28.07.2016 17:28

Cóż ... He he , Adblocker właśnie zablokował mi możliwość komentowania :) ...
... nie mniej jednak chyba znalazłem sposób ;)
Nie wiedzieć czemu , autor nie podpisał się ? - sam artykuł bardzo podbudowuje mnie moralnie .
Nie chodzi mi wyłącznie o reklamy a o całą "googlową" instytucję ;

Cóż , kupując tablet z zainstalowanym androidem , teoretycznie jestem skazany na podawanie wszystkich swoich danych osobowych , nr. telefonu , pozycji GPS , konta mail , tu i ówdzie innych specyfikacji mojej osoby . (Czy nikt nie doszukał się konfliktu z ustawą o danych osobowych? ) ;

To , że od 26 lipca wszystkie nasze dane osobowe wyciekły do PRYWATNYCH FIRM razem z naszymi numerami telefonu i ustawą która nakazuje NAM podawanie swoich dan, rozumiem jako poparcie rządu dla sławnej ACTA bis "pana" ex-ministra "w ryj" Boniego .

Zastanówmy się - do bazy danych PRYWATNEGO OPERATORA który ma nasz numer telefonu w garści trafiają tez nasze dane ... W TYM DANE Z BANKU W KTÓRYM TRZYMAMY KASĘ !!!
Zgodnie z najnowszym vademecum Bin Ladena oraz z poradnikiem młodego terrorysty*
(ustawa antyterrorystyczna*)
nie powinniśmy jak barany dawać całkowitego dostępu komuś kto tego bardzo chce ; mimo tego , że maluje i opisuje swe czynności jako "pro publico bono" ... pamiętajmy , że to "oni" (ci którzy BARDZO chcą naszych danych) tak to opisują ; ale NAM nie pozostawiają wolnej woli .

Analogicznie jest w googlowym play'u ... jeśli nawet użyjesz funkcji zamknięcia (wymazania) powiązania konta e-mail z androidem , to google będzie upominało się o jakikolwiek adres pod rygorem nie uruchomienia np. Skype czy innych funkcji ........ i właśnie W TYM MOMENCIE postanowiłem poszukać alternatywy typu linlux czy innego systemu który szanuje moją (teoretyczną) anonimowość w sieci .

Patrząc na to co się dzieje ostatnimi czasy nasuwa się pytanie rodem z koszmaru :
Będą chcieli nas chipować ? ... na chama ?
... a to co się dzieje obecnie jest tylko wstępem by delikatnie przejść całą procedurę (by przyzwyczaić ludzi) .

Nie odpisujcie - jestem na tej stronie trochę przez przypadek .

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.