PlayStation Mobile Developer Program pod koniec maja wreszcie w Polsce

PlayStation Mobile Developer Program pod koniec maja wreszcie w Polsce

08.04.2014 09:58, aktualizacja: 08.04.2014 17:50

Chociaż konsole czy smartfony Sony są bez przeszkód sprzedawane u nas w kraju, nie mieliśmy dostępu chociażby do PlayStation Mobile Developer Program, w ramach którego w prosty sposób można przygotowywać gry głównie z myślą o przenośnej PS Vita. To się jednak wreszcie niebawem zmieni. 29 maja program rozciągnięty zostanie na kolejnych 12 państw, pośród których jest między innymi również Polska.

Obraz

Ucieszą się ponadto deweloperzy z Australii, Brazylii, Kolumbii, Indii, Indonezji, Malezji, Peru, Rosji, Singapuru, Szwajcarii oraz Tajlandii. Już zachęcani są oni do rzucenia okiem na odpowiedni portal, a także wymiany uwag z kolegami z USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec czy Francji, gdzie PSMDP dostępny jest już od listopada 2012 roku. Od 25 czerwca twórcy z Austrii, Indii, Szwajcarii i Polski będą mogli zaś sprzedawać swoje projekty dla PSM w PlayStation Store. Sony ma zamiar blisko z nimi współpracować.

Unity for PSM (Beta) - Angry Bots

Ogłoszono równocześnie wyjście z zamkniętej bety oraz publiczne testy Unity for PlayStation Mobile, czyli wydania znanej i coraz bardziej popularnej technologii do przygotowywania gier w wersji dedykowanej PSM. Jest ona oczywiście zoptymalizowana do pracy z Vitą, a także Vitą TV, czyli dostępną na razie wyłącznie w Japonii skrzyneczką podpinaną pod telewizor i umożliwiającą zabawę w tytuły z przenośnego PlayStation. Nie można jeszcze wydawać w PlayStation Store projektów opartych na Unity, ale to się zmieni wraz z debiutem pełnej wersji narzędzi latem.

Co ucieszy domorosłych programistów, Sony w dalszym ciągu podtrzymuje zniesienie opłaty za wydawanie dzieł na PlayStation Mobile. Deweloperzy z Europy pozostaną więc bogatsi o 80 euro, które normalnie musieliby wydać na odpowiednią licencję.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)