r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Rząd chce nałożyć nowy podatek na sklepy internetowe w Polsce

Strona główna AktualnościBIZNES

Idą trudne czasy dla polskich e-sklepów? Rząd planuje nałożyć na nie nowy podatek od obrotów. To może sprawić, że w sklepach internetowych będzie drożej.

O szykowanych zmianach w prawie podatkowym dla e-sklepów napisała „Rzeczpospolita”. Według dziennika, w rządzie trwają już prace nad nowymi przepisami, na mocy których sklepy internetowe będą musiały płacić podatek od obrotów. Nie wiadomo jeszcze, kiedy miałyby wejść one w życie. Prawdopodobnie stanie się tak w pierwszym kwartale 2016 roku. Szacuje się, że w 2016 roku budżet państwa dzięki nowemu podatkowi zarobi ok. 2 miliardy złotych.

Początkowo podatek od obrotu miał być nałożony tylko na tradycyjne sklepy. Rząd zdecydował jednak, że będzie on dotyczył także e-sklepów, czyli tych działających w Internecie. Przez to czeka je twardy orzech do zgryzienia. Obecnie jedną z ich największych zalet są niskie ceny, dzięki którym są konkurencyjne nie tylko wobec tradycyjnych sklepów w Polsce, ale też wobec e-sklepów z zagranicy. Ten atut mogą jednak stracić, gdy zostaną obłożone nowym podatkiem. Będą musiały bowiem albo obniżyć koszty działalności, albo podnieść ceny sprzedawanych towarów. Biorąc pod uwagę, że koszty handlu w Internecie są niższe od tradycyjnego i często nie ma z czego ciąć (a jeśli już, to np. poprzez zwolnienia pracowników), a marże nie należą do wysokich, to najbardziej logiczną konsekwencją nowego podatku dla e-sklepów mogą być właśnie podwyżki cen, które zbliżą je do tych znanych z tradycyjnych sklepów.

r   e   k   l   a   m   a

Nic więc dziwnego, że – jak podaje „Rzeczpospolita” – duże sieci handlowe w Polsce popierają plany rządu premier Beaty Szydło. Gra idzie bowiem o dużą stawkę. Szacuje się, że w 2016 roku Polacy na zakupy w Internecie przeznaczą ok. 45 miliardów złotych. Właściciele tradycyjnych sklepów liczą, że dzięki mniejszej konkurencyjności handlu online przypadnie im choćby kawałek tego tortu.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
Canaletto   11 #1 11.01.2016 10:49

Typowa polityczna uczciwość. Ludzie głosowali za podatkiem od hipermarketów, a po kieszeni najbardziej dostanie się najmniejszym.

lukasz_em   6 #2 11.01.2016 10:52

@Canaletto: Podatek od hipermarketów też ma być wprowadzony. To zresztą ładnie się spina. Podatkiem oberwą e-sklepy, podniosą ceny, ludzie będą szukali alternatywy w marketach, więc im też nie ubędzie. Cyniczne do bólu.

  #3 11.01.2016 10:54

@Canaletto: Cóż, najlepiej jakby istniał tylko jeden podatek (obrotowy) dla wszystkich, bez rozdrabniania się na wielkość powierzchni. Ewentualnie z ulgą (jak kwota wolna od podatku) na racjonalnym poziomie. Ale to wszystko zamiast CIT czy innych aktualnie istniejących.

PaPuX   6 #4 11.01.2016 10:58

@Canaletto: Po kieszeni dostanie się wszystkim po równo a nie tylko najmniejszym. Im mniejsze obroty masz tym mniej zapłacisz podatku. Więc ci najmniejsi najmniej stracą.
Jako właściciel stacjonarnego sklepu popieram równe traktowanie.(choć wolałbym nic nie płacić)

Autor edytował komentarz.
SystemZ   5 #5 11.01.2016 10:59

A końcowo i tak za to wszystko zapłaci konsument

cul8er   4 #6 11.01.2016 11:06

A obiecali podatków nie podnosić to dali nowe.
1. Nowy podatek na sklepy
2. Obowiązkowy podatek na TV dla wszystkich. Nie masz, nie oglądasz ale zapłacić i tak musisz.
Ku..a 500 zł się ludziom zachciało...

  #7 11.01.2016 11:06

Hahahaha, w tym kraju żyje się nam coraz lepiej :D Może przy przyszłych wyborach więcej osób pomyśli aby jednak iść do urrny

adam01   5 #8 11.01.2016 11:08

A ha, czyli nie wystarczy już 23% podatku VAT od sprzedaży, nie wystarczy 18% podatku dochodowego, nie wystarczy także że trzeba oddawać ponad 1200zł co miesiąc do ZUSu. Teraz dodadzą jeszcze nowy podatek. No suuper. Upadek tego kraju jest tylko kwestią czasu. Co jakiś czas dochodzi do wojen, a historia pokazuje że pokój nigdy nie był darowany na zawsze. Wkrótce dojdzie do rewolty takiej jak za czasów Lecha Wałęsy. Zauważcie że ciągle dochodzą tylko nowe podatki. "Małych" podatków jest coraz więcej, tak żeby przeciętny Kowalski nie zorientował się, że grubo ponad połowa z jego zarobionych pieniędzy trafia do budżetu państwa zamiast do jego portfela. Taka sytuacja nie może trwać wiecznie. Kiedyś ludzie powiedzą dość i wyjdą na ulice.

Autor edytował komentarz.
Sizzar   4 #9 11.01.2016 11:09

@PaPuX: Jako konsument wolałbym płacić mniej za dobra które kupuje. Wydaje się jednak że aby sfinansować rozdmuchane obietnice nowego rządu ten zagląda do naszych kieszeni coraz głębiej, no bo przecież górnikom nie zabierze bo ci wyjdą na ulicę.

  #10 11.01.2016 11:12

Jakiż to ból! Jaka katastrofa! Jakaż hańba!

Przez 8 lat rządów koalicji PO-PSL, armia urzędników powiększyła się o ok. 60 tysięcy osób. Proces biurokratyzacji Polski zaszedł już tak daleko, że nawet pracownicy sektora publicznego zaczęli dostrzegać, że stanowi on nadmierne obciążenie budżetu naszego państwa.

Potrzebne są bowiem nie tylko cięcia w budżecie wynagrodzeń, ale także znacząca redukcja liczby samych urzędników. Według oficjalnych danych ich liczba wynosi aktualnie ok. 700 tys. osób. Rzeczywistość może być jednak o wiele bardziej zatrważająca. Jak podał 12 maja b.r. portal wp.pl - "podana przez GUS liczba urzędników to oczywiście nie wszyscy zatrudnieni w sektorze publicznym. Szacuje się, że pracuje w nim ponad 3 mln osób, czyli 20 proc. ogółu Polaków posiadających pracę. Każdego roku na obsługę sektora publicznego wydawane jest ponad 80 mld złotych z budżetu".

Ni mniej ni więcej całe to zamieszanie obrazuje jedną rzecz - że nowej władzy bardzo ciężko będzie przebić urzędniczy beton, zastygły przez lata hegemonii Platformy i "ludowców". Pytanie tylko, czy PiS w ogóle planował cokolwiek w tym zakresie zmienić, bo w kampanii wyborczej nie było o tym nic słychać. Niewykluczone zatem, że 60 tys. "szwagrów" członków PO i PSL zastąpią pociotkowie polityków z PiS-u.

Tobi74   4 #11 11.01.2016 11:12

w efekcie końcowym podatek i tak zapłaci kupujący :(

staszekw   6 #12 11.01.2016 11:16

@PaPuX: "Jak wszyscy to wszyscy, i babcia też"

staszekw   6 #13 11.01.2016 11:23

@Sizzar: Każdy chciałby płacić jak najmniej, ale jak dokręcą za bardzo śrubę, to górnicy będą najmniejszym zmartwieniem.

  #14 11.01.2016 11:26

@staszekw: Już widzę te tłumy na ulicach. Syf, wyzysk, kumoterstwo, dziadostwo jest od 26 lat i jakoś nie widzę tych tłumów na ulicach. Zejdź na ziemię.

kowgli   6 #15 11.01.2016 11:30

Jakkolwiek jestem generalnie przeciwny wprowadzaniu dodatkowych podatków, to w tym wypadku jedyną zaletą jaką widzę w podatku od obrotów, jest to, że sklepy będą musiały podnieść marże. Część sklepów jedzie na tak niskich marżach, że pewnie nie pokryją nawet tego podatku.
Obniżanie marż praktycznie do zera, to moim zdaniem forma psucia rynku i eliminowania wszystkich prócz wielkich graczy, ewentualnie ograniczanie się do dziadowania i cięcia kosztów na czym tylko się da.
Innymi słowy musi być drożej, przede wszystkim tam gdzie zaangażowana jest ludzka praca, żeby wzrosły pensje i "żyło się lepiej".

Generalnie uważam, że ceny produktów zeszły często poniżej jakiegoś rozsądnego minimum. Mam tu na myśli wszelkie tablety za 200zł, koszulki za 5zł, kilo kurczaka za 8zł itp. Odbywa się to kosztem wyzyskiwania praktycznie każdego na drodze od kopalni/fermy do konsumenta. Moim zdaniem nie tędy droga. Nie wspominając o zaśmiecaniu środowiska, rabunkowym wykorzystywaniu zasobów, czy niepotrzebnym cierpieniu zwierząt hodowlanych.

Autor edytował komentarz.
vanthall   5 #16 11.01.2016 11:31

"Właściciele tradycyjnych sklepów liczą, że dzięki mniejszej konkurencyjności handlu online przypadnie im choćby kawałek tego tortu."

Nie ma na co liczyć. Na głupotę ludzi nie ma lekarstwa (no chyba, że ciężka praca). W moim sklepie mam bardzo niskie ceny w stosunku do wysokiej jakości produktów. Oczywiście zdarzają się konsumenci, którzy upatrzyli coś i przychodzą do mojego sklepu jak do "miejskiej macalni", a potem kupują przez internet. Najzabawniejsze jest to, że przychodzą się pochwalić swoją głupotą: "Bo zaoszczędziłam 5zł", a przepłaciła pani 30zł za przesyłkę o czasie dostawy itd. nie wspominając.

Teraz właściciele e-sklepów jak pomyślą to zarejestrują swoją działalność zagranicą i tyle, a ceny pozostaną takie same.

WODZU   14 #17 11.01.2016 11:31

No cóż, stała polityka wszystkich polskich rządów. Jeśli jeden ma lepiej, a drugi gorzej, to nie róbmy tak, aby ten, który ma gorzej, miał lepiej, tylko zróbmy tak, aby obaj mieli jednakowo źle.

Dimatheus   19 #18 11.01.2016 11:34

Hej,

Jeszcze tylko czekać, aż zaczną powietrze opodatkowywać...

Pozdrawiam,
Dimatheus

  #19 11.01.2016 11:36

Ale powietrze już jest opodatkowane - tzw. opłata klimatyczna.

  #20 11.01.2016 11:36

Smutna wiadomość. Elektronika jest już i tak droga przez kurs dolara, teraz nowe podatki i jeszcze całkiem możliwe, iż w tym roku ten haracz na ZAiKS. Jak w takiej sytuacji mają sprzedawać się piecyki... Ech sam co prawda raczej staram się kupować obecnie w stacjonarnych ale mimo wszystko osłabienie konkurencji nie wpłynie dobrze na ceny.

  #21 11.01.2016 11:42

Ten rok będzie rekordowy jeśli chodzi o wydatki na nasze władze. Pensje, nagrody i odprawy m.in. dla Ewy Kopacz, Bronisława Komorowskiego, całej świty podległych im urzędników oraz wszystkich posłów i senatorów będą kosztowały polskiego podatnika aż 851,2 mln zł. To o ponad 57 mln zł więcej niż w roku 2014.

Najwięcej zapłacimy za funkcjonowanie Sejmu i Senatu. Na ten cel pójdzie aż 558,5 mln zł. Za wydatki generowane przez kancelarię prezydenta zapłacimy 167,6 mln zł. Utrzymanie kancelarii premier Kopacz będzie z kolei kosztowało 125,1 mln zł. Zdecydowana większość z tych pieniędzy zostanie wydana na wynagrodzenia, premie i odprawy. Nie ma się co dziwić, jeśli sobie uświadomimy że wynagrodzenie przeciętnego posła to ok. 10 tys. zł miesięcznie, przeciętny pracownik kancelarii prezydenta zarabia średnio 9,205 zł, zaś przeciętny pracownik kancelarii premiera otrzymuje co miesiąc 7,768 zł.

Za wszystko płacą Polacy w podatkach i obowiązkowych daninach. Dlatego powstają nowe... "daniny". By władzy żyło się lepiej...

kopczyk   3 #22 11.01.2016 11:44

...i niech mi ktoś jeszcze powie, że to jest partia prawicowa.

Piotrek2255   10 #23 11.01.2016 11:45

@Dimatheus: Już jest opodatkowane ( ?° ?? ?°)

drobok   13 #24 11.01.2016 11:46

@Dimatheus: przecież już je opodatkowują, o ile jest wystarczająco czyste ...

lukasz_em   6 #25 11.01.2016 11:48

@vanthall: Ludzka kretywność nie zna granic, te terytorialne w dzisiejszej Europie (oby jak najdłużej!) też nie znaczą wiele. I mam nadzieję, że tak właśnie postąpią właściciele e-sklepów, czyli zarejestrują biznesy zagranicą, tam płacąc podatki. Chytry dwa razy traci, ta prawda obiegowa może znowu się sprawdzić.

drobok   13 #26 11.01.2016 11:48

Chińczycy będą mieli lepsze obroty - już teraz mają taniej, przesyłka prawie darmowa, jak różnica wzrośnie jeszcze bardziej to ludzie po prostu przestaną kupować w polsce kosztem czasu dostawy - życie ;)

pcmasterrace   8 #27 11.01.2016 11:50

#dobrazmiana, pisowskie bydło.

kowgli   6 #28 11.01.2016 11:50

@kopczyk: A kiedykolwiek byli pod względem gospodarczym? Przecież to socjaliści. Nacjonalizacja przemysłu, czy 500zł na dziecko nie brzmi specjalnie kapitalistycznie.
To nie jest partia kapitalistów jak republikanie w USA, tylko populistyczni narodowi socjaliści. Zawsze tak było...

józef47   6 #29 11.01.2016 11:54

Ja pamiętam jak to pewien pan z jedynie słusznej partii podniósł cenę cukru o 50 groszy albo 1.50 jakie było larum,cała Polska stanęła i strajki a dziś? dźwigają jak chcą i kiedy chcą a najlepiej nocą.Jakoś nie ma obrońców tych reguł? Powiem krótko na temat rządu nie będę się wypowiadał bo nasuwają się tylko odpowiednie słowa.Wszędzie tylko podatki i podwyżki, dla emerytów również podwyżka zwana rewaloryzacją mam dostać 7.50,- Nie bardzo wiem na co mam to przeznaczyć!

  #30 11.01.2016 11:55

"Będą musiały bowiem albo obniżyć koszty działalności, albo podnieść ceny sprzedawanych towarów."

Albo po prostu przenieść się na Cypr lub do UK.

  #31 11.01.2016 12:01

Nie ma to jak pomysły kogoś kto nie umie obsłużyć kalkulatora. Nie może być wpływu z podatku obrotowego 2 mld, skoro zakłada się, że Polacy na całe zakupy przez internet przeznaczą 45 mld. Jak to w przypadku Populistów i Socjalistów, liczby nigdy nie pasują do siebie, a podstawy matematyki są dla nich nieosiągalne.

Deliryk   9 #32 11.01.2016 12:02

A czego ludzie się spodziewali głosując na socjalistów?

vanthall   5 #33 11.01.2016 12:04

@józef47: "Ja pamiętam jak to pewien pan z jedynie słusznej partii podniósł cenę cukru o 50 groszy albo 1.50 jakie było larum,cała Polska stanęła i strajki a dziś?"

Magia kredytów Panie! Co Polaka obchodzi wzrost wieku emerytalnego, akcyzy, cła, VAT-u, czy strat z kasy Państwowej równej powiedzmy 2 mln zł czy 40 mld? Nic! Polaka obchodzą wzrost cen chińskich skarpetek o 20 groszy. Naród wyjdzie tylko na ulice jak chińskie skarpetki podrożeją albo jak odłączą telewizję.

vanthall   5 #34 11.01.2016 12:07

@Piotrek2255: "Już jest opodatkowane ( ?° ?? ?°)"

Jeszcze nie tak samo jak to: http://niebezpiecznik.pl/post/nowelizacja-ustawy-o-policji-i-kontrowersje-w-spra.../

kamil940715   7 #35 11.01.2016 12:08

Stonoga ostrzegał...

K4m3L3on   8 #36 11.01.2016 12:12

Skądś trzeba wziąć to 500 PLN.

  #37 11.01.2016 12:14

Bo Polskę m.in. doi zagraniczny kapitał etc.
Pieniądze z Polski wypływają szerokim strumieniem - takie hipermarkety jak Auchan, Lidl, Kaufland, Carrefour i wiele wiele innych, stosują cuda inżynierii finansowej. Według raportu pozarządowej organizacji Global Financial Integrity (GFI) w latach 2003 - 2012 wytransferowano z Polski ponad 50 milaiardów dolarów.

W ciągu pierwszego półrocza ub.r. wytransferowano 8,1 mld zł, na co wskazuje deficyt salda rachunku bieżącego. Skumulowany deficyt salda rachunku bieżącego za ostatnie nieco ponad 10 lat (I kwartał 2004 - II kwartał 2014) wyniósł 574,1 mld zł i nadal rośnie.

Według wspomnianego raportu GFI Polska, jako jedyny kraj wchodzący w skład Unii Europejskiej, znalazła się na liście 20 państw świata, z których w latach 2002 - 2011 wypompowano najwięcej kapitału - także w sposób nielegalny. Mowa jest o nieoficjalnych transferach w wys. ok. 50 mld dolarów. Kwocie najwyższej ze wszystkich krajów europejskich. Mniej pieniędzy wypłynęło nawet z takiej Bułgarii, która zajęła 32 miejsce w tym niechlubnym antyrankingu GFI. Ale mniejsza z tym.

Bazując na bilansie płatniczym NBP, szacuje, że z Polski od 2008 r. znika rocznie oficjalnie oraz nieoficjalnie (przeliczając z dolarów) 26 - 31 mld złotych. W 2013 r. wypłynęła z Polski równowartość 5 proc. PKB.

ilili   8 #38 11.01.2016 12:15

ech Polska... ale już cypryjski sklep internetowy tego podatku płacić nie będzie musiał ;-)

K4m3L3on   8 #39 11.01.2016 12:15

@PaPuX: Że nic to przesada, ale podatki powinny być zbierane z umiarem, a nie bez niego, co teraz ma miejsce.

Fizyda   8 #40 11.01.2016 12:17

Chciałbym porozmawiać z fanem PiS i tymi którzy na nich głosowali. Ciekaw jestem co sobie teraz myślą z perspektywy tych kilku miesięcy i jak zamierzają posprzątać cały ten burdel po swoich rządzących.

PaPuX   6 #41 11.01.2016 12:20

@K4m3L3on: Do puki ludzie się na to godzą nie widzę problemu. W Polsce to mamy spore grono zagorzałych rozmówców którzy krzyczą w stronę telewizora lub internetu jednak nic z tym nie robią.
Jeszcze nie spotkałem w życiu człowieka który dużo gadał i coś w życiu osiągnął.
Jak się ludziom nie podoba niech o to walczą tak jak walczyli z ACTA.

vanthall   5 #42 11.01.2016 12:21

@K4m3L3on: "Skądś trzeba wziąć to 500 PLN."

Syndrom Robin Hooda, tylko że bogaci podatku nie płacą więc zabierają reszcie.

Efekt tego podatku będzie identyczny jak podniesiona akcyza przez ukochane PO na papierosy i alkohol.

  #43 11.01.2016 12:23

Się przeniesie firmę za granicę. W przypadku sklepu internetowego to mały problem. Chytry dwa razy traci.

  #44 11.01.2016 12:24

I słusznie. Podatek mają płacić wszyscy. Nie może być tak, że polaczek-biedaczek z ostatniego grosza płaci podatki np. za produkty spożywcze a hipermarkety, banki i e-sklepy mają przywilej niepłacenia, wielkie eldorado, wyprowadzają pieniądze do "rajów podatkowych" i jeszcze łaskę robią, że za psi grosz zatrudniają.

Uważam jednak, że wraz ze zrównaniem podatków dla różnych grup powinna iść również likwidacja bezsensownych podatków od podatków np. za paliwa kopalne oraz ulg podatkowych pisanych pod znajomych królika posłów.

fras   7 #45 11.01.2016 12:28

Tego można się było spodziewać. Tusk zostawił deficyt rzędu 50 bilionów (edit: sorry, przejęzycznie: miliardów, 10^9) złotych, a PiS nie ma ŻADNYCH pomysłów na jego ograniczenie. Tylko nowe wydatki. Do becikowego 500zł zatrudnił 7,5 tys nowych urzędników, Ukrainie podarował 4 mld zł (podejrzewam, że większość osób nawet o tym nie wie). PiS obiecywał zlikwidować podatek miedziowy gnębiący KGHM bez względu na cenę miedzi - oczywiscie nie zlikwidował. Firma padnie albo ograniczy działalność, ale będzie kilka miliardów do budżetu...Typowe zachowanie pijaka wynoszącego z domu telewizor bo kasa na wódę się skończyła.

i tak się ludźmi rządzi. Mają dość PO, zagłosują na PIS. Mają dość PIS, zagłosują na PO albo jakąś nowoczesną. Realna polityka będzie ciągla ta sama. To jest układ zbudowany jeszcze w Magdalence gdzie się spotkali WSZYSCY przyszli prezydenci III RP. Taka mała, lokalna odnoga Bildelbergów.

PS. Te 500 na dziecko przy niskiej kwocie wolnej od podatku i wysokim VAT jest nonsensem. Biedakowi rząd zabiera połowę pieniędzy, a potem daje jałmużne. Po drodze 1000 urzędników oczywiście musi się wykarmić. Pewnie i tak te 5 stów zrobili pod uchodźców. Nawiasem mówiąc. PIS miał być przeciw, a teraz przyjmuje, bo jak twierdzi "nie ma podstaw prawnych by odmówić".

Autor edytował komentarz.
  #46 11.01.2016 12:32

Kolejna "dobra zmiana" ?

angh   8 #47 11.01.2016 12:37

ktos musi zaplacic za te wszystkie obietnice...

dzikiwiepsz   11 #48 11.01.2016 12:40

Pierwotnie ten podatek miał pomóc małym sklepom poprzez opodatkowanie tych większych i to było by ok
ale podatek od sklepów internetowych komu ma pomóc rządowi?
A tak po za tym ciekawy jestem o ile urośnie szara strefa.

Autor edytował komentarz.
Waran z komodo i wersalko   4 #49 11.01.2016 12:48

@fras: Oczywiście że tak. Tu podatek bankowy, tu podatek od supermarketów, powiększenie deficytu i 500 zł na dziecko trzeba dać. Wiecie co się stanie jak większość ludzi dostanie 500 zł na dziecko? Przestanie pracować, bo mając 3 dzieci to 1500 zł + zasiłki z MOPS i po co pracować? Czyli jak nie pracują to do ZUSu nie ma składek. A w Zusie już dawno jest dziura i bedzie jeszcze większa dzięki temu. Więc co trzeba zrobić? Kolejne podatki (jak ten tu opisany) i wiem że już jest w planach zmaina płacenia składek na zus dla przedsiębiorców autorstwa PIS i drugi projekt Kukiza (dziś GW to opisuje). A przypominam że w ZUS jest dziura, ale nagle znalazła się nadwyżka ze składek na ubezpieczenie społeczne. Jest dziura i jest nadwyżka - tylko PiS tak może :) więc jak jest za dużo kasy to co PIS zrobił? Przeznaczył ją na Światowy Dzień Młodzieży - przesunęli z tej nadwyżki 80 mln zł. Jest dobrze ...

Holden Caulfield   5 #50 11.01.2016 12:53

"jedyną zaletą jaką widzę w podatku od obrotów, jest to, że sklepy będą musiały podnieść marże. Innymi słowy musi być drożej, przede wszystkim tam gdzie zaangażowana jest ludzka praca, żeby wzrosły pensje".

@kowgli: Podniosą marże tylko na tyle, żeby zapłacić podatek. Jaki mechanizm miałby spowodować, że marże wzrosną bardziej? To nielogiczne.

kowgli   6 #51 11.01.2016 12:54

@Holden Caulfield: Trochę powyżej... bo inaczej nic im nie zostanie :) Zresztą dobre i to.

tomkam57   2 #52 11.01.2016 12:57

Te niby niższe ceny, to nie do końca prawda. Są jeszcze opłaty pocztowe. Razem jest często drożej niż w tradycyjnych sklepach.
Do tego dochodzi ryzyko oszustw. Pewnych rzeczy nie da się także kupić nie przymierzając ich wcześniej. Zgoda, wiele towarów jest taniej, ale najczęściej w większych ilościach się opłaca zamawiać. I nie straszcie PIS-em, bo bagno jakie PO zostawiła, jest chyba bez dna.

PitBoss   8 #53 11.01.2016 12:57

@Dimatheus: "powietrze" w niekonkretnym znaczeniu tego słowa jest już opodatkowane :)

Na ulice nikt nie wyjdzie, bo każdy będzie albo w robocie i będzie się bał w ten dzień manifestować by go nie zwolnili, albo będą już za granicą. No chyba że dziadowie nasi wyjdą. Jak by miała być "revolta" już dawno by była, a tak czekamy... czekamy... wszyscy wiemy do czego to dąży, jakie zmiany zawsze nam wprowadzą, ale nadal cisza.
Więc nie myślcie ze za 10lat będzie lepiej :), uciekajcie puki sie da, bo lada moment zamkną Polskę i będziemy mieli jeszcze większy tutaj obóz pracy.

artdrako   4 #54 11.01.2016 12:58

Jak to w historii rządów rożnych maści już bywało ,wirtualne liczenie wpływów okaże się sromotną klęską,przykład akcyza z papierosów Rostkowski liczył i liczył a co się okazało nagły spadek i z roku na rok coraz mniejsze wpływy z akcyzy .Nie prowadzę sklepu ale widzę dwa trzy sposoby na obejściu tego podatku nie wspominając o zainteresowanych.Widzę to czarno zaczynamy przekraczać masę krytyczną kiedy w Polsce nic już nie będzie się opłacało, oprócz bycia bezrobotnym.

  #55 11.01.2016 13:04

@Dimatheus: Przecież jest. Opłata klimatyczna, opłata uzdrowiskowa - wystarczy wybrać się na dłuższą wycieczkę.

Pablo334   3 #56 11.01.2016 13:04

O sklepach internetowych to nawet nie pomyślałem, że będą chcieli opodatkować. Ciekawe jak to ma chornić małych sklepikarzy, którzy często też zakładają własny sklep internetowy, aby wspomóc swoją sprzedaż - znam pare takich sklepów, które z sukcesem działają na obu polach offline i online i wiem też że z żadnego kanału nie chce zrezygnować. Jak sie spojrzy - jest to mały sklepik i mały sklep online - ale oba prowadzone z głową.
Nikt nie zabrania otwarcia własnego sklepu online.

  #57 11.01.2016 13:08

Na chińskie sklepy nie nałożą. A więc kto wygra?

PaPuX   6 #58 11.01.2016 13:12

@PitBoss: "uciekajcie puki sie da, bo lada moment zamkną Polskę i będziemy mieli jeszcze większy tutaj obóz pracy."

Ja uciekłem 2 lata temu i nic mi to nie dało jak pracowałem w Polsce dla kogoś tak też pracowałem dla kogoś za granicą. Bez sensu. Jak otwarłem biznes w Polsce to już inna bajka, można żyć i to całkiem fajnie pomimo ogromnych podatków.
Nie pracować dla nikogo i być samowystarczalny. Największa barierą dla ludzi jest coś zrobić z własnym życiem. Ludzie to lenie i idioci w 90%. Chcą wszystko za darmo albo jak najmniejszym kosztem. Potrafią narzekać ale nie potrafią zmodernizować nawet własnego makrosystemu rodzinnego. Mnożą się na potęgę a potem narzekają że nie mają za co otrzymać dzieci bo im państwo zabiera, pomimo tego ciągle płacą podatki z których nie są zadowoleni, żyją na skraju nędzy tłumacząc się że nie ma pracy, umierają nie zmieniając świata, nie zmieniając nawet własnego życia. Urodzili się nikim i tacy odchodzą i tak przez lata.

Debile? czy świadome działanie?

Autor edytował komentarz.
Adek92   7 #59 11.01.2016 13:23

Jak dobrze pamiętam początkowo rząd chciał duże zagraniczne sieci obłożyć podatkiem, żeby zwiększyć konkurencyjność polskich małych sklepów. Teraz okazuje się, że cała ta ustawa uderzy właśnie w mniejsze sklepy oraz sklepy internetowe, które nie mają na czym ciąć kosztów. Jak się rząd (nie ważne jaki) za coś weźmie to szkoda gadać po prostu...

  #60 11.01.2016 13:32

@Canaletto: Ludzie nie głosowali na podatek od hipermarketów a jeśli tak to idioci co nie mają pojęcia o zyskach marketów a już na pewno nie czytali co zawiera projekt ustawy, w której jest praktycznie opodatkowane włącznie z hurtowniami, stacjami benzynowymi itp wszystko co ma więcej jak 200m2 i więcej jak 2m obrotu co jest bardzo łatwo przekroczyć jeśli sprzedajesz droższy sprzęt na który niestety jest prawie zawsze najmniejsza marża. Proponują 2-3% od podatku czyli ceny wzrosną 4-6% bo hurtownie podniosą ceny i sklepy. Lub po prostu zbankrutują a już na pewno żadna nowa firma szans nie będzie miała bo nie zarobi na siebie. Tak się niszczy naszą gospodarkę od lat. A zarobki w miejscu, aby sponsorować cudze dzieci 500zł .

  #61 11.01.2016 13:33

Korporacjonizm to nie kapitalizm !
Korporacjonizm tak naprawdę niewiele różni się od socjalizmu i komunizmu. Wszystkie one to "kolektywistyczne" systemy gospodarcze. W korporacjonizmie, bogactwo i władza mogą być jeszcze bardziej skoncentrowane niż w socjalizmie i komunizmie, i tak naprawdę, jest on systemem równie egalitarnym. W ramach wszystkich systemów kolektywistycznych, niemal zawsze większość zysków czerpie wąska elita, podczas gdy reszta populacji cierpi.
Nasi ojcowie założyciele nigdy nie zaakceptowali żadnego systemu kolektywistycznego. Zamiast tego, przeznaczyli dla nas, abyśmy cieszyli się z systemu kapitalistycznego, gdzie prawdziwa konkurencja i wolna przedsiębiorczość pozwoliłaby na rozwój indywidualnych i małych firm. Nasi ojcowie założyciele, zdawali sobie sprawę, że wszelkie wielkie stężenie bogactwa i władzy stanowi poważne zagrożenie dla wolności i swobody zwykłych obywateli.
- Czy nie jesteś teraz przekonany, że żyjemy w systemie korporacyjnym?
Politykom w Ameryce, czy UE nie chodzi o to, aby pociągnąć za sobą serca i umysły ludzi. O wiele istotniejsze jest zgromadzenie jak największej ilości gotówki. Czasami zdarza się, że niewygodne fakty wyciekną w mediach głównego nurtu.
Dzisiaj, większość z naszych polityków jest przez kogoś przekupiona, i większość z nich aktywnie pomaga monolitycznym korporacjom w gromadzeniu jeszcze większego bogactwo i jeszcze większej władzy.
Amerykanie, czy europejczycy (Azja już też) są cały czas faszerowani fałszywymi alternatywami. My wcale nie musimy wybierać między korporacjonizmem, a socjalizmem. Wcale nie musimy wybierać między wielkimi korporacjami, a wielkim rządem. My już dawno jesteśmy w ich "sidłach". Może to już dziś jest, te "słynne" NWO :(

funbooster   8 #62 11.01.2016 13:35

pierdolnik w tym kraju. Pierdylion podatków. Kurde zmniejszyć wydatki, uprościć podatki.
Ale Polak to gównozjad, zobaczy 500 zł to oczy świecą mu się jak znicze :D Pracuję za gównianą stawkę bo ma stałe zatrudnienie i raz w roku dostanie czekoladki dla dzieciaków, cóż za życie na poziomie...

Autor edytował komentarz.
  #63 11.01.2016 13:43

Jestem konsumentem, jednak widać chyba gołym okiem jak trudny jest e-handel w Polsce. Konkurencja cenowa duża, że co chwila mamy taki finał, jak z merlinem. Więc nie jestem pewien, czy podatek od obrotu nie jest gwoździem do trumny. Jak już chcą coś majstrować to raczej do dochodu trzeba podejść, bo "duży" sklep internetowy niekoniecznie musi przynosić kokosy, a mały na pewno tego nie robi. Polacy przerzucić się mogą na coś za granicą, np. amazona, gdzie towar ma gwarancję europejską. Może nie znam tego biznesu za dobrze, ale nie wiem, jak taki ruch pomoże polskim przedsiębiorcom?

Holden Caulfield   5 #64 11.01.2016 13:43

@kowgli: Nadal nie rozumiem, jak ten podatek miałby umożliwić podniesienie marż na tyle, żeby cokolwiek w firmie zostało dodatkowo, po jego opłaceniu. Dlaczego przed podatkiem nie można podnieść marż, a po wprowadzeniu podatku będzie można (więcej niż na pokrycie podatku)?

Autor edytował komentarz.
But_w_trawie   8 #65 11.01.2016 13:44

chcieliście rewolucjonistów z PiS, to macie. trzeba było iść na wybory i głosować na kogo popadnie. lepszy byłby taki właśnie wybór niż to co mamy teraz. jeśli twierdzicie że "nie było na kogo głosowac", też mam ten dylemat. ale czy wy naprawdę macie problem ze stwierdzeniem "najbardziej nie chcę by rządził właśnie ten" ? wątpię. dlatego macie po co iść do urny, nie mylić urny z nocnikiem, chociaż po cyrku który się dzieje o pomyłkę łatwo. zdaje się że rządzący "się pomylili".

jeśli chodzi o sklepy internetowe, lwia ich część to polskie mikrofirmy. i tak jest tu ciężko bo marża niska, i długi czas na decyzję klienta co do zwrotu towaru. i co? rząd tym razem nie POwski ale PiSowski chce niszczyć kolejną rzeszę polaków i wygonić ich za granicę ??????

po raz kolejny. chcieliście PiS-u to go macie. olaliście wybory, to tym bardziej macie to czego chcieliście. ciekawe komu rząd ukr^H^H^H zabierze żeby dać niby "na dzieci" te rządowe (nasze a nie rządowe) 500PLN na dziecko. ja mam ich 3, i wolałbym mieć możliwość zarobienia tych 500zł na każde a nie od rządu który te 500 zabierze komuś innemu.

a tyle było gadanie ile to nakradła poprzednia ekipa. ughhh.... żałosne. a gdzie 8mln zł zebrane na ratowanie stoczni gdańskiej ???

  #66 11.01.2016 14:06

@PaPuX: gg myślenia to że ty się obijasz i nie starasz bo małe obroty masz, a być może masz duże zyski na drobnicy to niech zapłacą więcej ci z dużymi obrotami a małymi zyskami nagroda za zarywanie nocek itp.

  #67 11.01.2016 14:10

@NO ALE... (niezalogowany): Spokojnie za PIS zapłacimy jeszcze więcej + nowe podatki.

Waran z komodo i wersalko   4 #68 11.01.2016 14:14

@But_w_trawie: Jan pisiorów nie głosowałem, na kukiza tym bardziej nie, bo to człowiek niezrównoważony emocjonalnie, a tacy nie mogą rządzić. Ale większość głosowała niestety. Jak mawiał obecny prezes TVP Kurski - "ale jedziemy w to, bo ciemny lud to kupi. " I kupił ....

stan55   8 #69 11.01.2016 14:18

@Apolityczny i rozbawiony tokiem myślenia... (niezalogowany): nawet tu zajrzała klaka od wielkiego konusa, a kysz duszo nieczysta

  #70 11.01.2016 14:24

Przynajmniej łatwo będzie zaglądać do polskich sklepów niekumatym w matematyce. Dziś trzeba przeliczać i wychodzi 1,5x drożej. Jak podniosą ceny?, będą 2x większe jak w USA. Polska praktycznie od 1945 roku żyła i żyje ze złodziejstwa. Co się uda ukraść w postaci podatków, to ich.

marteli   5 #71 11.01.2016 14:35

@ Zweron (niezalogowany):
Nie ma to jak nieumiejętność czytania ze zrozumieniem.
Podatek obrotowy ma objąć sklepy internetowe OPRÓCZ stacjonarnych i te zakładane 2 mld zł wpływu ma pochodzić z jednych jak i drugich, natomiast wspomniane przewidywane 45 mld zł obrotu dotyczyć ma tylko internetu, więc jedno nie wyklucza drugiego.

Dimatheus   19 #72 11.01.2016 14:40

Hej,

@Piotrek2255 @drobok @PitBoss - No tak - opłata klimatyczna jest, ale nie wszędzie. Bardziej chodziło mi o opłatę niezależną od miejsca przebywania. :D

Pozdrawiam,
Dimatheus

  #73 11.01.2016 14:54

@stan55: W dalszym ciągu CUDAK z Ciebie .
.... co mnie PiS, PO, PSL, czy jakiś żyd rumuński z Nowoczesna, siedzący w kieszeni G. Soros'a obchodzi?
Jestem apolityczny. Znasz to słowo? Pzdr.

skypan   3 #74 11.01.2016 15:03

Zacytuję Sienkiewicza:
""Państwo polskie istnieje teoretycznie, praktycznie nie istnieje, dlatego że działa poszczególnymi swoimi fragmentami, nie rozumiejąc, że państwo jest całością".
"Mamy d... pogłębiającą się na poziomie budżetu państwa. OK, Polska wychodzi z kryzysu, dzieje się to na tyle wolno, wszystko działa. Tylko problem polega na tym, że wpływy są opóźnione.

Wiemy, że buchnie pieniędzmi pod koniec 2015 roku. Ale na razie nie bucha. Są sygnały, że idzie ku lepszemu. Brakuje pieniędzy w budżecie, cięcia są niewystarczające. I mamy osiem miesięcy do wyborów. I PiS ma 43 proc. w sondażu. Idziemy w taki wariant, w którym - nie czarujmy się - że tylko i wyłącznie ekonomika decyduje o ocenie stabilności kraju.

Zwycięstwo PiS oznacza ucieczkę inwestorów, pogorszenie się warunków finansowych i parę innych kłopocików wewnątrz Polski. I to jest dokładnie taka sytuacja, w której trzeba podjąć decyzję, co my robimy"

"Podstawowe pytanie Polaka brzmi: co ja z tego, k***, mam?! Gdzie jest ten pieniądz u mnie w portfelu? A nie że ma wypie***onego orlika przed oknami, bo on ma w d*** tego orlika, podobnie ma tę autostradę w d***. (...) Najpierw są takie aspiracje, aby państwo było bardziej umyte i bardziej przypominało to, co na Zachodzie albo co sobie wyobraża. A potem się aspiracje przesuwają do własnego portfela.

Od dawien dawna głosujemy na mniejsze zło. Jeszcze wiele samolotów by musiało spaść by wyczyścić ten kraj z dziadków borowych.

gowain   17 #75 11.01.2016 15:04

Jeżeli mamy nakładać podatek od obrotów, to sprawiedliwym jest, że na wszystkie, łącznie z esklepami. Inna sprawa, że kolejna danina, to głupota. Niedługo jeszcze dojdzie obowiązkowy abonament na "narodową TV" w kwocie ok. 10zł miesięcznie...

skypan   3 #76 11.01.2016 15:08

Podatek musi być sprawiedliwie rozłożony. W świetle konstytucji wszyscy jesteśmy równi. Więc w czym problem ? Może protesty ? Może trzeba utworzyć KOP - Koalicja Ochrony Podatku ?

  #77 11.01.2016 15:19

@skypan: Niemcy wpadli w szał, gdy jedna z ich gazet miała trafić w ręce zagranicznego właściciela. Za to u nas kontrolują aż 75% rynku prasy!
Kiedy w 2005 roku zagraniczny kapitał przejmował dziennik "Berliner Zeitung", w Niemczech wybuchła histeria. Protestowali dosłownie wszyscy - dziennikarze, politycy, elity intelektualne, ludzie kultury i sztuki. Wszyscy twierdzili, że nie jest dopuszczalne, aby ktoś zza granicy wpływał na poglądy niemieckiej opinii publicznej. Zagraniczny inwestor w końcu odpuścił i odsprzedał swoje udziały spółce z Kolonii. Tymczasem w Polsce Niemcy kontrolują już łącznie 133 tytuły prasowe mając 75 proc. udziału w rynku. Tak, że tego... :) :) :)

Niemiecki eurodeputowany Alexander hrabia Lambsdorff zarzucił dziś przewodniczącemu Parlamentu Europejskiego Martinowi Schulzowi, że komentując wydarzenia polityczne w Polsce popadł w "werbalny amok".

Napięcia w UE. Powód? Nowe polskie ustawy ... heeeee heeee... śmiech na sali.
Viktorem Orbanem pomiatali tak samo jak polskim rządem. Brukselscy biurokraci długo grozili węgierskiemu rządowi i straszyli go hucpą w postaci debaty w Parlamencie Europejskim na temat sytuacji w jego kraju. Ostrzeżenia z różnych stron docierały do nas każdego dnia. Wtedy to od czci i wiary odsądzali Go dokładnie ci sami ludzie, którzy dzisiaj żądają od polskich władz działania sprzecznego z werdyktem wyborców.

Europejska lewica, nawet jeśli ktoś opacznie nazwie ją chadecją, drży na samą myśl, że narody "młodej" w swej unijnej przynależności Europy Środkowej mogą wyzwolić się z narzuconego im pod prawoczłowieczym płaszczykiem kagańca. Kagańca bankowej niewoli, zależności kredytowej, uzależnienia od korporacji, ideologicznej infiltracji, politycznej dominacji silniejszych i bogatszych nad mniejszymi i biedniejszymi. Ład, którego zasady to dyktująca warunki Europa A oraz podległa, bierna i zakompleksiona Europa B musi trwać. Każdy kto go podważa, narusza „standardy i wartości europejskie”. Właśnie za to Viktor Orban i podejmowane przez niego reformy były brutalnie atakowane, mimo że premier cieszył się, i nadal cieszy, szerokim poparciem narodu.

autumnlover   9 #78 11.01.2016 15:22

By żyło się lepiej, naszym. TKM 2.0

Tak nieco odchodząc od tematu - rozbawiły mnie komentarze zwolenników rządu pod artykułem GW o zarządzeniu p. Ziobry odnośnie zmiany tytułów prasowych prenumerowanych w sądach.

Wg zwolenników rządu "lewackie praktyki się skończą" bo teraz GW nie będzie finansowana "z moich podatków" i będzie musiała "radzić sobie na wolnym rynku".

Zwolennicy rządu jednak nie precyzują o ile mniej "lewacką praktyką" będzie finansowanie "z moich podatków" ND i jak to się przekładać będzie na "radzenie sobie na wolnym rynku" przez ND i podobne profilowo do ND tytuły.

Nie mogę się już doczekać kolejnego artykułu na Frondzie lub Niezależnej z serii "ND miażdży Czerską - sprzedaż GW spada a sprzedaż ND rośnie".

Autor edytował komentarz.
But_w_trawie   8 #79 11.01.2016 15:24

@Waran z komodo i wersalko: a czy głosowałeś na cokolwiek? jeśli nie to oddałeś swój głos większości. dlatego życzę niegłosującym aby za 4ry lata ruszyli swoje poważania i poszli do urny.

Zibek1   5 #80 11.01.2016 15:27

Widzę że Aliexpres się dorobi :)

Yurek1964   4 #81 11.01.2016 15:33

@Waran z komodo i wersalko: Nie bronię tu PiS-u (nie jest to moja "bajka"), ale zapomniałeś gościu o wszystkich aferach w wykonaniu PO [Komorowski - WSI, hazard, amber, chęć przyjmowania "ubogacaczy" z krajów południowych]?
Być może związany jesteś z poprzednią władzą i dlatego klepiesz wersety z TVN, Onetu i innych gazet wymiotnych...
Jak myślisz, dlaczego Niemcy wyją tak teraz - proste, chodzi o kasę, a co za tym idzie - może skończy się bycie podnóżkiem naszych "demokratycznych" zachodnich sąsiadów.

  #82 11.01.2016 15:36

@@Zibek1 może i się dorobi, o ile rząd nie zauważy możliwości kolejnego zysku i nie wpadnie na pomysł wprowadzenia cła na np. telefony komórkowe.

  #83 11.01.2016 15:42

a nie, głupotę napisałem, stawki celne są ustalane przez Unię. :)

Zepher   3 #84 11.01.2016 15:54

Podniesienie podatku przełoży się na podniesienie cen w sklepach internetowych. Polskie sklepy internetowe będą płacić ten podatek, ale zagraniczne wysyłające towar do Polski już nie (np. niemiecki Amazon). Polacy głównie sugerują się ceną więc kupią tam gdzie taniej czyli spadną obroty polskich sklepów. Póki co mamy wolny rynek w EU więc największe e-sklepy wyniosą się za granicę. W sumie wiele się nie zmieni, tylko to co teraz było sklepem stanie się magazynem na terenie Polski, z którego towar tylko jest wysyłany. Ucierpią tak naprawdę mali przedsiębiorcy, którym coraz ciężej będzie konkurować ze sklepami z zagranicy oraz z "polskimi" sklepami z zagranicy. Wiwat PIS i dobra zmiana!

Autor edytował komentarz.
neverek   6 #85 11.01.2016 15:57

Chcieliście rządów socjalistów, to macie. Chcieliście się pozbyć oszustów i złodziei, ale zamiast zagłosować na alternatywę wybraliście przy okazji jeszcze większych złodziei. Pan Zbigniew Stonoga powiedział prawdę, że PiS zrobi nam coś tak mocno, że nawet Platforma tak mocno tego nie robiła.

Autor edytował komentarz.
  #86 11.01.2016 16:31

Społeczeństwo jest ślicznie uśpione bo czasy kiedy sie w PL gotowało są już odległe - zwłaszcza dla młodych ludzi a mam na myśli czerwiec 1956,grudzień 1970, czerwiec 1976, cały rok 1980 (staliśmy sie bankrutem) i grudzień 1981. Dziś wszystko jest niemal sprywatyzowane - kto odważy się wyjść na ulicę? Nie ma szans, musimy przeczekać do 2019r o ile PiS zechce oddać władzę, bo ma 4 lata aby uzyskać zdolność do sfałszowania wyborów.

  #87 11.01.2016 16:34

@vanthall: Teraz czesto jest przesyłka za darmo, a zaoszczedzić się da duzo wiecej częśto niz 5 zł bo i 100 i wiecej zł.

tylko_prawda   10 #88 11.01.2016 16:34

@Apolityczny i rozbawiony tokiem myślenia... (niezalogowany): Proszę, nie powołuj się na WP, bo jakość i obiektywność tych artykułów to "śmiech na sali"...
@Dimatheus: A podatek klimatyczny?

nitro2012   10 #89 11.01.2016 16:50

38% durnych pisiorów wybrało nierząd socjalistów i faszystów... moje gratulacje, powinniście się wstydzić... równo mają wszyscy płacić podatki, tylko skąd jak się ma 1300 zł wypłaty... 500 zł na drugie dziecko, opodatkowanie sklepów, opodatkowanie e-handlu, zabranie pieniędzy na refundację leków dla pacjentów po przeszczepach, ładowanie swoich pociotków na stanowiska urzędnicze, tworzenie nowych urzędników, deficyt wielki jak Amazonka, 100 mln na spęd religijny, 80 mln na ten sam spęd z ubezpieczenia społecznego, likwidacja szpitala w Sycowie....

poza tym już są zwolnienia w firmach, mój sąsiad który co roku w Nowy Rok przychodzi spisywać liczniki wody, powiedział, że w pobliskim zakładzie papierniczym, firma zlikwidowała kilka etatów na linii produkcyjnej, sąsiad powiedział, że będzie szukał pracy w Czechach...

#dobrazmiana według pis...

Autor edytował komentarz.
Zepher   3 #90 11.01.2016 16:56

@neverek: Haha! Pan Zbigniew Stonoga. Raczej Zbigniew S. znany awanturnik, operujący rynsztokowym językiem antysemita. Myślicie, że to przypadek, że jeden człowiek najpierw nagrywa w kilkunastu restauracjach polskie władze i elity, a kilka miesięcy potem wchodzi w posiadanie wewnętrznej korespondencji mailowej .Nowoczesnej. Zbigniew S. jest tylko pionkiem, którym ktoś się sprytnie posłużył.

Antysystemowcem być bardzo łatwo. Ludzie niezadowoleni i czasem niedostosowani do rzeczywistości pięknie chłoną wszelkie hasła obwiniające innych za ich własne decyzje i niepowodzenia życiowe. No bo przecież to nie ich wina, ale systemu i tych złodziei, intelektualistów z okrągłego stołu. Tylko, że to działa na krótką metę, bo ci niezadowoleni i tak za parę lat będą niezadowoleni.

edmun   12 #91 11.01.2016 17:07

A ja marzyłem, że może za rok czy dwa, albo za 4 lata wrócę do Polski :/

  #92 11.01.2016 17:19

Oczywiście, że cały podatek uderzy w najsłabszych czyli we właścicieli e-sklepów, którzy przecież i tak płacą daniny czyli vat, dochodowy i zus. Oczywiście wszystko aby sfinansować 6 dziecko dzieciorobów podczas gdy większość ludzi zwykle nawet decyzję o posiadaniu choćby jednego dziecka odwleka z powodów finansowych właśnie. Na szczęście niepisuarowska część narodu nie da się bezczelnie gnoić. Granice są otwarte a kapitał ucieknie do Czech lub Słowacji a w Polsce no cóż...zostaną same magazyny z których towar będzie jedynie wysyłany.

artdrako   4 #93 11.01.2016 17:27

@Zepher: tutaj się muszę zgodzić z przedmówcą, dodam jeszcze ze realne straty będą większe niż założone zyski i trwały o wiele lat dłużnej niż sam podatek.

  #94 11.01.2016 17:31

@nitro2012: Jakoś nie płakałeś przez ostatnie 8 lat... Benefity się kończyły?

Piter432   10 #95 11.01.2016 17:53

Jak czytam komentarze większości ludzi tutaj, to jestem za aborcją, serio. Ledwo PiS rządzi, a Wy majdan im chcecie zrobić. Założycie się, że taką samą zagwozdkę z posprzątaniem naszego kraju po (nie)rządach Platfusów miałby Korwin? ;) Założę, że on sam też wprowadziłby przynajmniej jeden nowy podatek.

suore   4 #96 11.01.2016 18:22

Głupie ludzie, głosujecie na socjalistów co podatki podnoszą, potem płaczecie że taki ja podniosę ceny produktów, ostatecznie za podatki zapłacicie WY.

Kiedy głupie ludzie (żeby nie napisać polaczki) zrozumiecie że przedsiębiorca podatków nie płaci.
Wszystkie możliwe koszta przenosi się na kupujących i pracowników.

Ja jako pracodawca mam mentalność typowej blondynki - Ja płace moim pracownikom zawsze 2800zł (koszy pracodawcy = płaca)
A to że państwo zajebie 48% (w tym koszta po mojej stronie) to mnie to głęboko jebie, pewnie tego chcecie.
Ja zawszę płacę tyle!
Teraz będzie ozusowanie innych umów, podniesienie składki Zusowskiej, ale mnie to wali, płace 2800zł, to że mniej dostaniecie, to mi to lotto.

A ceny produktów podniosę z 39.99 -> 43.99 na przykład.
Ja nic nie stracę.

Autor edytował komentarz.
nitro2012   10 #97 11.01.2016 18:22

@Piter432: to się abortuj... ledwo? pis już rządził, krótko ale rządził... ta ledwo... mamy styczeń, a nie październik... ale jak widać lubisz politykę faszystów...

Autor edytował komentarz.
Piter432   10 #98 11.01.2016 18:28

@nitro2012 #92: Zapominasz, że poprzedni ich rząd był MNIEJSZOŚCIOWY, a po drugie, mieli dziadowskiego koalicjanta, którego musieli stworzyć, bo nie mieli wyjścia. Poza tym, rząd został powołany mniej więcej na końcu listopada/początku grudnia (nie pamiętam teraz dokładnej daty) i dokładnie to miałem na myśli pisząc, że „ledwo rządzi”, ale co Ty możesz wiedzieć o faktach, których się boisz :)

  #99 11.01.2016 18:46

@NO ALE... (niezalogowany): Jakieś dziwne brednie. A co, ten rząd zrezygnował z pensji? Zrezygnował z finansowania partii z budżetu? Nie obsadziła prezesów spółek państwowych swoimi ludźmi (dając odprawy poprzednim, nie obniżając pensji teraźniejszym...). Ślepota kurza czy jak.

gowain   17 #100 11.01.2016 18:53

@Zepher: Święte słowa :) ale niech wierzą dalej, że są "antysystemowcami" :)

BajtAnonim   7 #101 11.01.2016 18:56

Wara pisiory od e-sklepów. Sklepy wielkopowierzchniowe jak najbardziej opodatkować ale od reszty wara.

Autor edytował komentarz.
2099   8 #102 11.01.2016 18:58

Moja znajoma podczas chemioterapii aby się czymś zająć wpadła na pomysł szycia chust dla osób po chemii- z racji skali pomysłu postawiła na dystrybucję on-line. Pomogłem jej troszkę na początku- resztę ogarnęła szybko sama i sklepik oparty o pewną znaną platformę działa. Pomimo że leczenie zakończyła nadal prowadzi swój sklepik w sumie trochę by pomagać innym (nawiązała wiele kontaktów i znajomości) i trochę by dorobić do chlebka z masełkiem. Czy taki BIZNES też powinien być dodatkowo opodatkowany? Sama szyje, z polskich materiałów- głównie dla chorych, którzy tego mocno potrzebują. Jest masa interesów która nie mają "stacjonarnej" konkurencji, czasem są mocno hobbystyczne i ledwo wiążą koniec z końcem. Mieli pomagać drobnym przedsiębiorcom a kopią tych najmniejszych w d... Jednym słowem Wqrw.

PS pozwolę sobie na reklamę- w końcu każdy zna kogoś podczas/po chemii anamel.pl

  #103 11.01.2016 19:04

@Seba_G: Bo Polacy to taki dziwny wystraszony naród. Nikt nie pokazał im że można i trzeba wychodzić na ulicę i protestować zamiast siedzieć przed komputerem i wylewać żale na forach.

Sizzar   4 #104 11.01.2016 19:06

@staszekw: Na razie nie dają o sobie zapomnieć. Właśnie starają się zebrać 100k podpisów pod inicjatywą obywatelską która zagwarantowała by im deputat (w formie materialnej lub pieniężnej do wyboru) wypłacany do końca ich życia (również będąc na emeryturze) z budżetu państwa a nie jak teraz z kompani węglowych w których pracują (bo te wieczne nie są).
Znając fakt jak bardzo nasz rząd lubi górników to boję że górnicy jeszcze dadzą po kieszeni.

  #105 11.01.2016 19:14

Dyrektorzy wszystkich sądów apelacyjnych w Polsce otrzymali wiadomość, którą przekazał Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości. Sędziowie zostali poinformowani, jakie gazety mogą teraz kupować. Za zatwierdzonym katalogiem tytułów prasowych stoi minister Zbigniew Ziobro, który usunął kilka pozycji.
Ziobro stworzył katalog gazet, które mogą kupować sądy. Oto one - mowa o - Naszym Dzienniku, Rzeczpospolitej, Dzienniku Gazeta Prawna, Do Rzeczy, W Sieci i dzienniku regionalnym. W zestawieniu nie ma za to takich popularnych gazet politycznych jak: Polityka, Newsweek czy Gazeta Wyborcza :P

To kolejny problem dla michnikowej Gazety Wyborczej, która od przejęcia władzy przez PiS, musi borykać się z problemami finansowymi. PiS nie tylko wycofuje GW z urzędów, ale również zabiera jej publiczne reklamy :P

nitro2012   10 #106 11.01.2016 19:18

@Piter432: fakty są takie że twój większościowy faszystowski rząd zniszczy polskę, moje gratulacje... i co z tego że prawie ledwo... czy to znaczy że na 100 dni nikt nie ma prawa komentować tego co robi ten nierząd? phi.... naiwniak...

Autor edytował komentarz.
Sizzar   4 #107 11.01.2016 19:18

@Apolityczny i rozbawiony tokiem myślenia... (niezalogowany): Ilość urzędników jest dużo za duża w naszym kraju i co prawda nie jest u nas tak źle pod tym względem jak na Węgrzech czy Słowacji to i tak wleczemy się w ogonie Europy.
Niestety ten rząd raczej nie kiwnie na to palcem :( urzędnicy państwowi to jedna z grup która czynnie i otwarcie ich wspierała.
Osobiście uważam że największą szansą na zmniejszenie liczby urzędników w sektorze publicznym jest skuteczna i przemyślana informatyzacja Państwa. Niestety wszyscy wiemy jak w wielu wypadkach takie próby się kończą:/

kszere   3 #108 11.01.2016 19:41

Wolny Internet otwarty dla wszystkich. W Chinach blokują dostęp do Google, a u nas wprowadzają podatki od sprzedaży online....

  #109 11.01.2016 19:55

Bardzo dobre rozwiązanie ten podatek. Oczywiście nie zapłacą go mali. Podatek będzie dopiero jak obroty przekroczą pewien pułap. Wszystkie poprzednie podatki nałożone przez aktualny rząd są bardzo dobre, chociaż podatek od marketów wymagał nowelizacji.

Piter432   10 #110 11.01.2016 20:01

@nitro2012 #98: XDD A jak Platfusy zamykały kopalnie albo usilnie chciały nam wcisnąć Euro, mimo że wiedzieli, iż doprowadzi nas to do jeszcze większej biedy, to gdzieś był? Aaaaa, no tak. Nigdzie, bo to były zajebiste i demokratyczne rządy, a PiS to tylko faszyzm, nazizm i cholera wie, co jeszcze :v

Przestań z siebie robić błazna, koleś.

Piter432   10 #111 11.01.2016 20:05

@gowain #94: Część z nich są faktycznie „antysystemowcami”, ale czasami sprawiają wrażenie, jakby w ogóle się nie różnili od „systemowców”, to takie moje osobiste wrażenie.

splas   7 #112 11.01.2016 20:17

@Zepher: Drugi akapit - święte słowa. Trafiłeś w punkt. Tak właśnie jest. Ludzie niezadowoleni, bo biernie tylko czekają, aż inni zrobią im "Raj na Ziemi", zamiast samym sobie ten mocno pożądany "Raj" przybliżać. Tacy zawsze będą żyli aferami (najczęściej urojonymi), wszędzie będą widzieli oszustów, złodziei i zdrajców. Muszą jakoś to sobie uzasadniać, że jeszcze się w tym swoim "Raju" nie znaleźli. A jeszcze to ciągłe widzenie wszędzie złych ludzi i koncentrowanie się na ich urojonym złu, tylko ich popycha w coraz większy stan rozjuszenia... To błędne koło, tworzące oderwanych od realiów życia, frustratów, widzących wszystko na opak - rozwój będą nazywać ruiną, a ruinę - rozwojem.

Powodzenia bracie!

bart86   9 #113 11.01.2016 20:37

jako obywatele podatki płacimy chyba najwyższe w europie a wciąż je nam zwiększają jak nie vat to teraz podatek od klepów a to się odbije tylko na nas

  #114 11.01.2016 20:53

@hind.pl (niezalogowany): Istnieje i coś takiego nazywa się VAT - jest to podatek obrotowy.

  #115 11.01.2016 21:10

@Dimatheus: juz od dawna jest taki podatek jak klimatyczne :)

BloodyEyes   7 #116 11.01.2016 21:17

Tyle dobrze, że co elektroniczne, to będzie można ukraść bez względu na ewentualny wzrost cen :)

  #117 11.01.2016 21:35

@kowgli: chyba cię głowa boli że wprowadzanie takiego podatku komukolwiek pomoże więcej zarabiać, ja zapłacę więcej za laptopa a jakaś patologia dostanie 500 zł na dziecko.

nitro2012   10 #118 11.01.2016 21:51

@Piter432: no właśnie gdzie byłeś? nigdzie... ja studiowałem.... nie chciały wcisnąć.... przestań siać propagandę.... a kopalnie i tak są do zamknięcia.... teraz masz demokratyczne.... z faszystą kaczyńskim na czele... śmiej, się śmiej, ten się śmieje kto się śmieje ostatni... i tym kimś będę ja, będę się śmiał jak będziesz w nędzy spłacać długi pis... przypomnij sobie afery pis...

sam robisz z siebie błazna popierającego komunistów z pis... poza tym nie jestem twoim kolesiem... pawłowicz nie nauczyła kultury?

Autor edytował komentarz.
graphdesign   6 #119 11.01.2016 21:59

@Holden Caulfield: "Dlaczego przed podatkiem nie można podnieść marż"

Bo wtedy podniesiesz je sam i nie będziesz konkurencyjny. Po wprowadzeniu podatku zrobi tak wielu i Twoja konkurencyjność mniej ucierpi.

PitBoss   8 #120 11.01.2016 22:03

@PaPuX: Powiedz to samotnym matkom, które nie mogą sobie pozwolić na od tak zmienianie pracy przy której też nie będą miały pewności czy ich zatrzymiom. Powiedz to tym rodzinom gdzie jest bieda i nie mogą sobie pozwolić na więcej.
Ładnie to napisałeś ale nie zawsze wykonalne. Na przykładzie kolegi z roboty uzbierał sobie 10koła otworzył sobie na rynku sklep komputerowy, teraz zachwycony problem w tym że jest po między 2 sklepami komputerowymi. Zakładać firmie to jedno, mieć plan i umieć prowadzić to 2. Jeśli mówisz że każdy człowiek musi być takim "miglancem" a nie będąc nim jest "idiotą" to trochę nieludzkie zachowanie. To tak jakby mówić że wszyscy puszyści ludzie są ze swojej niedbałości, lenistwa itd.

  #121 11.01.2016 22:20

Polska zmaga sie z gigantycznymi problemi, ktore PO od lat zamiatalo pod dywan. Najwiekszym z nich jest zapasc demograficzna naszego narodu i na to pieniadze musza sie po prostu znalezc. Jezeli nie uda sie odwrocic negatywnych tendencji, to za 50 lat nie bedzie Polski, nie bedzie Polakow. Sam bym najbardziej chcial, aby pieniadze na przeciwdzialanie kryzysowi demograficznemu zostaly zdobyte dzieki zwolnieniom urzednikow (w tej chwili mamy ich ponad 600 tys., za PRL bylo ich niecale 100 tys i mowilo sie o przeroscie biurokracji), upraszczaniu przepisow, sensownej komputeryzacji, etc., ale nie ma sie co ludzic, ze ktoras z najwiekszych partii zacznie rozwalac ten zabagniony uklad i pozbawi sie wyborcow (tak, wyborcow, bo urzednicy wraz ze swoimi rodzinami stanowia kilkumilionowa sile, ktora jest w stanie decydowac o wynikach wyborow). Pozostaje wiec siegniecie po inne srodki w celu zdobyciu funduszy i jezeli ma sie to odbyc poprzez oblozeniem podatkami bankow, supermarketow, sklepow internetowych, etc., to skorka jest warta wyprawki. Lepiej zaplacic ten 1-2 procenty wiecej za zakupy, niz pozbawic siebie i swoje dzieci emerytur, ochrony panstwa, infrastruktury, etc. (na ktore nie bedzie pieniedzy bez ludzi placacych podatki) i zostawic po sobie zrujnowane panstwo, zmagajace sie z problemami demograficznymi/kulturowymi, jakie maja Francja, Niemcy, UK, Holandia, etc.

  #122 11.01.2016 22:23

@NO ALE... (niezalogowany): Teraz jest Szydło nie Kopacz.

  #123 11.01.2016 22:32

Podatek obrotowy od e-sklepów wyśle na bezrobocie - szacuję ok. 50 000 osób - którym dziś się chce pracować. Marże na w wielu produktach konsumenckich (elektronika użytkowa na przykład) są bardzo niskie. Niewiele wyższe od podatku. Jak rząd zabierze tym podatkiem 25% czyichś dochodów wyśle go na bruk. Pani Premier: czy ma Pani plan awaryjny? Może Caritas?

PaPuX   6 #124 11.01.2016 22:38

@PitBoss: Coś w tym jest.

ktoś tam   7 #125 11.01.2016 22:40

@Dimatheus: Jest już opodatkowane. Nie jestem pewien, jak to dokładnie wygląda. Wiem, że u mnie, jeżeli wynajmuje się pokój, to trzeba zapłacić podatek klimatyczny (dosłownie od powietrza), wynoszący 2 zł za osobę za dzień. Wczasowicze o tym nie wiedzą, bo owe 2 zł są dodawane do ceny wynajęcia pokoju.

Najlepsze jest to, że mieszkam nad morzem. Kiedy wieje wiatr południowy z prędkością ok. 18 km/h, to po godzinie całe to powietrze jest już poza wodami terytorialnymi.

mjt55am   4 #126 11.01.2016 22:46

Hipermarkety dużo należą do niemieckich firm i dostaję kasę z Banku UE .Podatek powinni płacić duże sieci zagraniczne podobno mało płacom u nas podatki bo wykazują małe zyski lub straty.Przez duże sieci zniknęły małe sklepy Polskie kiedyś było ich pełno .A tu chodzi o podatek na E -sklepy szkoda tylko ,że nie bendzie różnicy i e-sklepy stracą klientów .Bo każdy nie bendzie widział różnicy i kupi w sklepie i nie bendzie czekał na przesyłkę i za nią płacił .

Autor edytował komentarz.
lukasz_em   6 #127 11.01.2016 23:08

@mjt55am: dasz radę po polsku? ;)

  #128 11.01.2016 23:09

DAJCIE NOWEJ WLADZY SZANSE JAK SIE NIE SPRAWDZA TO ICH ZA 4 LATA WPIER----PRZYJDA NOWI DO WLADZY PRZRABIALEM TEN TEMAT4 RAZY WSZYSKIM MOLO ZAWSZE BIEDNYCH DOJA JAK TODLUGO TOBEDZIE TRWAC GLOWA DO GORY JESTESMY DUMNYM NARODEM MUSIMY ROZLICZ TYCH CO NAS KKRADAJA

lukasz_em   6 #129 11.01.2016 23:09

@rodak (niezalogowany): skąd wiesz, znasz założenia tej ustawy?

  #130 11.01.2016 23:13

@bart86: JANEK

stan55   8 #131 11.01.2016 23:14

@Apolityczny i rozbawiony tokiem myślenia... (niezalogowany): twierdzę dalej że jesteś ukrytym pisowcem, skończyłem

KAZDAN63   8 #132 11.01.2016 23:16

Naiwni jak dzieci we mgle . Przecież te bandę nowych darmozjadów i ich chore pomysły (np. wojskowy prokurator z emeryturą ~20k ma dostać darmowe leki) musi utrzymać ... podatnik (krasnoludki ?) . Socjaliści o czarnych podniebieniach . Prawica made in Poland . Ha , ha , ha ... W październiku (ustawa budżetowa) się dowiemy , że ... VAT = 25 % ! Najlepszy interes zrobili ci którzy wyjechali z tego katolickiego kraju-raju (smrodu) . "Bóg , Honor i Ojczyzna na ustach Jezus i Maryja , a w sercu żmija ." Co mi to za różnica między "bezbożnym" a "pobożnym" złodziejem ?

"Z Polakami można wywołać tylko bałagan ." (minister spraw zagranicznych Napoleona I Bonaparte - Talleryand)
"Dajcie Polakom władzę , a sami się wykończą ." (kanclerz NIEMIEC O. von Bismarck)
"Najdzielniejsi z dzielnych , rządzeni przez najpodlejszych z podłych ." (premier rządu J.K.M. sir W. Churchill)
"Naród wspaniały , tylko ludzie k.... ." (Dziadek)
"Wam kury szczać prowadzać , a nie politykę robić ." (Dziadek)

Panie Marszałku , a jaki program tej partii ? (Aleksander hrabia Skrzyński - premier rządu II RP)
Odpowiedź :
Najprostszy z możliwych . Bić k.... i złodziei , mości hrabio . (Józef Piłsudski - Marszałek Polski , Naczelnik Państwa , premier rządu II RP etc. , etc. ... )

"Jest , panie kawalerze , zwyczaj w tym kraju , iż gdy kto kona , to mu krewni w ostatniej chwili poduszkę spod głowy wyszarpują , ażeby się zaś dłużej nie męczył ." (zdrajca książę Bogusław Radziwiłł do Andrzeja Kmicica)

Czy coś się zmieniło ?

Autor edytował komentarz.
Josiah   5 #133 11.01.2016 23:18

Na głupoty tych gospodarczych idiotów najlepsze rozwiązanie to dropshipping (https://pl.wikipedia.org/wiki/Dropshipping). Można nawet nie mieć działalności gospodarczej i mieć gdzieś debilne polskie prawo podatkowe. Wszystko odbywa się zdalnie, a my inkasujemy tylko kasę z prowizji.

KAZDAN63   8 #134 11.01.2016 23:33

@Anonim (niezalogowany): Adolf Hitler (NSDAP) w 1933 r. w wolnych wyborach od narodu niemieckiego też dostał "szansę" .

Autor edytował komentarz.
  #135 11.01.2016 23:35

@kopczyk: NO ALE... (niezalogowany): Cały widz polega na tym, że to są dane z zeszłego roku odnoszące się do poprzednich premiera, prezydenta i sejmu.
Marże w sklepach są różne i często, zwłaszcza na drobnicy z chin sięgają 1000 i więcej %.

saturno   9 #136 12.01.2016 00:20

Drzecie się na PIS a już chyba zapomnieliście, co chciała PO zrobić z Polską!
Lis zapewne nie mówił wam o zamiarach swoich mocodawców!
http://pl.blastingnews.com/ekonomia/2015/08/rzad-grecji-upadl-niemcy-dziela-lupy...

Siergiey   1 #137 12.01.2016 00:45

@Kowgli- popieram całkowicie. Więcej takich głów ..

KAZDAN63   8 #138 12.01.2016 00:59

@saturno: Młody jesteś ? Nie expressis verbis . Nieboszczka komuna zatrzymywała opozycjonistów (jak się okazuje po latach nie wszystkich obecnie nam panujących bojowników o "demokrację") na tzw. 48 h .
Dialog : Gdzie byłeś ? Na Cyryla i Metodego ("słynny" komisariat MO) . Jak było ? A ... Cyryl jak Cyryl , ale te metody !
To co nam się zapowiada to socjalizm o obliczu katolickiego neobolszewizmu (patrz tzw. "socjalizm o ludzkiej twarzy") .
"Przeżyli my potop szwedzki i radziecki to przeżyjemy i pisd......ko-czarnej kiecki ." W 1933 r. naród niemiecki też uwierzył (po latach kryzysu) i skończyło się jak się skończyło . Ludzie którzy w celu zdobycia władzy obiecują Ci , że będziesz "piękny , bogaty i szczęśliwy" oraz nie będziesz musiał sam się zatroszczyć o los własny i swojej rodziny to ludzie skrajnie niebezpieczni ! "Partia czuwa , partia radzi , partia nigdy Cię nie zdradzi ." Ja tam wolę swój los mieć w swoich rękach niż powierzyć go bandzie nawiedzonych nieuków , specjalistów od ilości diabłów mieszczących się na ostrzu szpilki , troglodytów i półgłówków (tych z tytułami belwederskich profesorów nie wyłączając !) . Ja osobiście nie mam ochoty do "skoku w mroki umysłowego średniowiecza ."

Autor edytował komentarz.
Dimatheus   19 #139 12.01.2016 01:11

Hej,

@tylko_prawda, @ktoś tam, @Anonim - No tak - opłata klimatyczna jest, ale nie wszędzie. Bardziej chodziło mi o opłatę niezależną od miejsca przebywania. :D

Pozdrawiam,
Dimatheus

Josiah   5 #140 12.01.2016 01:24

@KAZDAN63: Dokładnie. Czymże PiS różni się od PO? Nic nieznaczącymi szczególikami tylko. Jak bratali się z komunistycznymi karierowiczami, tak bratają się nadal. Uprawiają socjalizm tak samo jak platfusy. A "krul" też jest nagi i każdy myślący wie, że prócz schiz umysłowych nie ma niczego ciekawego do powiedzenia. Taka władza, prawie każda jest przeciw obywatelom.

KAZDAN63   8 #141 12.01.2016 02:00

@Josiah: Dziś stary komunista L. Miller popiera działania J. Kaczyńskiego . Istny chichot historii ! (Historia kołem się toczy ?) . Tow. Jasiński (obecnie PKN ORLEN) podpisuje wieloletnią umowę z tow. radzieckimi na dostawy ropy naftowej zapewne za aprobatą Prezesa (w "tle" NORD STREAM 2) Czyżby sprawiła to relikwia zalegająca na lotnisku w Smoleńsku ? Jeżeli tak , to jest to okrutnie drogo ! Jankesi od 70 lat stają się z konsumentów eksporterami surowców energetycznych (ceny ropy naftowej) . A mieliśmy się uniezależniać od "wielkiego brata ze wschodu" . Mamy ministra od przesyłu energii (Piotr UOP Naimski) ciekawe kiedy powołają ministra d/s kręcenia lodów ? Towarzysze z PiS lato idzie nie idźcie drogą drogowców i nie dajcie się mu zaskoczyć . Komisje twórzcie przy każdym wójcie i obradujcie , obradujcie ... . Rząd rządzi kieruje ePiSkopat . Program partii programem narodu ! Polska krajem Rad .
Jeszcze raz : "Wam kury szczać prowadzać , a nie politykę robić ."
Mam wrażenie , że na krajowym podwórku politycznym rozpoczęto wystawianie sztuki : "Ubu Król , czyli Polacy ." Rzecz się dzieje w Polsce czyli ... nigdzie ! (rzecz o megalomaństwie jednostki i niepohamowanym "apetycie na władzę ") .

P. S.
Ciekawe jak ten smarkacz , który napisał to wiekopomne dzieło 120 lat temu przewidział , że tak u nas będzie ?
Ubica ? B. Szydło ? = groteska^2 (kot raczej kocica Prezesa ?) .

Autor edytował komentarz.
MrBeckham666   18 #142 12.01.2016 02:33

@Canaletto: dokładnie żenada jednym słowem :)

  #143 12.01.2016 06:33

@kowgli: Już widzę twoją minę jak Ci ta wyższa pensja odlatuje razem z nowym podatkiem do budżetu państwa. Tablety które wieszają się jeszcze przed uruchomieniem i kurczaki rasy hormon dalej będą obecne ma rynku bo niektórych po prostu nie stać na więcej.

  #144 12.01.2016 06:35

@Zweron (niezalogowany): To są takie które jeszcze tego nie zrobiły?

  #145 12.01.2016 06:40

@suore: Amen

  #146 12.01.2016 06:45

Skoro podatek ma objąć wszystkich to znaczy że wszyscy będą musieli podnieść koszty czyli różnice w cenach zostaną zachowane. Jedyny problem jest taki że dla statystycznego obywatela będzie drożej :/

ichito   11 #147 12.01.2016 07:03

Gdyby "Seksmisję" nakręcono dziś, to jej wydźwięk polityczny byłby dokładnie taki sam, jak ponad 30 lat temu...pewnie inni aktorzy graliby rolę Maksia i Albercika, czy Jego Ekscelencji...pewnie lepsze byłyby efekty specjalne...ale przesłanie byłoby jedno - walka z władzą jednej "nieomylnej partii"...walka z systemem ogłupiania indoktrynacji ludzi.
Kazdan63 ma rację, że wracają czasy komunizmu w swojej czystej postaci - partia rządzi, partia ma rację, partia wie, co najlepsze dla ludzi, partia ich uszczęśliwia nawet wbrew ich woli, o czym świadczą słowa J. Kaczyńskiego
"Będziemy szli do przodu, rozwiązywali konkretne problemy. Będziemy czynić Polaków szczęśliwszymi."
Problem w tym, że ja nie chcę, żeby ktoś czynił mnie szczęśliwszym na swój mniej lub bardziej chory sposób.

Większość z piszących nie ma niestety pojęcia, czym tamte czasy były i jak bardzo to wszystko, co obecna władza nam szykuje, jest analogiczne do polityki pogardy dla zwyczajnego człowieka z ulicy, którą uprawiano wtedy. Liczyło się tylko jedno - zgodność myśli i działań z idami "przewodniej siły narodu". Miller to sankcjonuje i dobrze się w tym odnajduje, bo czasy jego świetności odżywają - 'Liga rządzi, liga radzi, liga nigdy was nie zdradzi".

Autor edytował komentarz.
  #148 12.01.2016 07:12

Czy kiedykolwiek zadałeś sobie pytanie - dlaczego świat nie może się uspokoić? Dlaczego Twoi rodzice, dziadkowie albo pradziadkowie musieli ginąć w wojnach, które nigdy nie powinny się wydarzyć? Wielu wie, że coś jest nie tak na świecie. Przeciętny obywatel świata został odcięty od procesu podejmowania decyzji przez rząd, czy żyje w demokracji, republice, teokracji czy dyktaturze. Przez cały ten czas elity rządzące stają się silniejsze i bogatsze, kiedy prawdziwi producenci walczą o przetrwanie. Za kulisami wydarzeniami kontroluje koteria etnicznych mistrzów lalkarzy, którzy pracują ze swoimi marionetkami na wysokich stanowiskach z dala od widoku publicznego.
Kto mógłby to zatrzymać, i co możemy zrobić dzisiaj? Jaką to stroną wobec Polski są Niemcy? Co Niemcom do polskiego porządku politycznego? ...do polskiej demokracji?
Tylko rząd genetycznych pachołków może pozwolić na taką sytuację, jaka jest w obecnie w Polsce. Ten rząd musi upaść. I to nie z ręki PO, czy żydów od Petru, ale z rąk Polaków!!!
Ale co dalej... czy Polacy mają zorganizować jakąś partię narodową, a te obecne władze wywieść na taczce? Też LIPA, bo raczej wszędzie będziemy mieli wrogów itd.

  #149 12.01.2016 07:53

Za atlantykiem i w zachodnich kręgach analitycznych głównego nurtu ostatnie zmiany w polskim rządzie są opisane jako przesuniecie na prawo i przedstawiane jako ultranacjonalistyczny rewanż konserwatywnych sił antyunijnych, które wyniosły do władzy PiS. Media mainstreamowe w różnych krajach Europy podniosły histeryczny wrzask jak to nowy "ultranacjonalistyczny" rząd w Polsce zamierza storpedować integrację Polski z UE co odzwierciedla ogólny wzrost prawicowego ekstremizmu w Europie. Taka perspektywa jest w dużym stopniu przesadą i dostrzega tylko jedno drzewo a nie las. Wprawdzie prawidłowo umieszcza PiS po prawej stronie liberalno-demokratycznego spectrum politycznego, ale nie rozpoznaje tego, że tzw. miękki eurosceptycyzm i konserwatywne wartości PiS-u nie tylko nie zmieniają jego zasadniczo atlantyckiej natury, ale są w rzeczywistości elementem spisku dla trwałego zaciemnienia elity atlantystów w Polsce. Tak samo jak PO tak i PiS jest podporzadkowany jastrzębiom z Waszyngtonu i nie ma wahań przy wspieraniu antyrosyjskiej polityki na poziomie międzynarodowym oraz entuzjastycznie wspiera siły faszystowskie na Ukrainie. Co więcej, konserwatywna twarz PiS-u, którą zwykle utożsamia się z katolickim fundamentalizmem i która werbalnie współgra z polskimi narodowcami, zmamiły, jak się wydaje tylu analityków ilu polskich wyborców. Polska scena polityczna jest prawdopodobnie jeszcze bardziej oligarchiczna, posępna, zrytualizowana i udawana niż amerykański system dwupartyjny. PiS jest w swej istocie zasadniczo tak samo atlantycki jak poprzednio rządząca PO. Od każdego z rządów PiS-u tak samo jak poprzednio od PO można oczekiwać antyrosyjskiej retoryki wojennej, samobójczych w swej istocie posunięć gospodarczych i dyplomatycznych, oraz wiernopoddańczego, neoliberalnego naśladowania kolonizatorów Polski. Przez ostatnie kilka lat inicjatywy prawdziwych nacjonalistów nabrały bowiem w Polsce więcej impetu niżby to pasowało na wpół kolonialnemu reżymowi w Polsce. Jednakże, w odróżnieniu od innych nowych prawicowych sił w Europie, które mają bardziej wyraziste programy polityczne, a nawet akcenty anty-atlantyckie, ta nowa fala polskiego nacjonalizmu przedstawia sobą bezkształtną masę, której uprzedzenia i sprzeczności obnażają ponurą rzeczywistość polityczną "atlantycznej" Polski i pomieszania samej kwestii polskiej jako takiej. Ludzie, grupy i zachowania mas, które można skojarzyć z tym nurtem nie mogą się połapać, czy problem leży po stronie obecnego Imperium Zła (USA), czy po stronie starego Imperium Zła (Rosji), czy może po stronie "mniejszego dyktatora" z Brukseli, czy też może raczej - o ile obecny polski system jest ogólnie zadowalający - problemem są tylko takie niepożądane grupy jak muzułmanie, czy żydzi. A póki co zadowalają się przeżuwaniem wyświechtanych schematów, które de facto są już dawno zmonopolizowane przez ideologię rządzącego reżimu i deklarują katolicki fundamentalizm jako część "polskiej kultury".

Waran z komodo i wersalko   4 #150 12.01.2016 08:35

@Yurek1964: nie mam nic wspólnego z PO i ch rządy jakie były każdy widział. Możliwa była jeszcze "lepsza zmiana", a jednak wybrano PiS. Szkoda. Co do niemiec, to pamietaj gosciu że eksportujemy do nich 25% swoich towarów z Polski. Mało? Najwięcej. I trzeba się boczyć na sąsiada? Nie trzeba, trzeba dialogu i współpracy. A jak nie chcesz być podnóżkiem demokratycznych sąsiadów to trzeba Wolske wypisać z UE - skończy się wtedy "podnóżkowanie", dopłaty dla rolników i inne dopłaty unijne a co za tym idzie inwestycje. Racja! Poradzimy sobie sami, bez łaski! Pod rządami Kaczyńskiego! Stać nas! A przedsiębiorcy? Staną się bezrobotnymi, w końcu będzie tak rozbujany socjal, ze bycie bezrobotnym się najbardziej opłaci bo Państwo i Król Kaczyński dadzą każdemu.

Autor edytował komentarz.
  #151 12.01.2016 08:37

Gdzie byli wszyscy plujący tu na rząd gdy po-psl kupili od Niemców z demobilu czołgi Leopard, które teraz będą modernizowane za 2,4 mld zł czy gdy umożliwiono niemieckim firmom aby zgarnęły około 20 mld € przy obsłudze projektów infrastrukturalnych w Polsce. W tym czasie Polskie firmy w Niemczech zaledwie 0,2 mld € itp itd. Trzeba odzyskać kontrolę nad państwem tak aby miliony nie wypływały, wtedy ludzie i na zakupy będą mieli pieniądze.

Waran z komodo i wersalko   4 #152 12.01.2016 08:39

@But_w_trawie: Zawsze głosuję. Ale nigdy na SOCJALISTÓW, a w szczególności nigdy na PiS.

  #153 12.01.2016 08:52

Jak ktoś ma pomysły na kupno, sprzedaż, produkcję czy cokolwiek innego to niech się szykuje
http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/nowy-jedwabny-szlak-to-ogromna-szansa-dla-polski,5...
https://www.youtube.com/watch?v=8sUG8IFcm2o
Polska z największym europejskim centrum spedycyjnym, które będzie w Łodzi to duże możliwości, trzeba tylko zadbać o nasze interesy.

But_w_trawie   8 #154 12.01.2016 09:06

@Waran z komodo i wersalko: no co ty. przecież od lat tępemu tłumowi jest wtłaczane że PiS nie jest socjalistyczne bo to działka LSD :) PiS jest przecież "prawicowy" do bólu, co widać, słychać i ...... już niedługo będzie też czuć. (parafraza fragmentu z piosenki Elektrycznych Gitar).
dzięki za głos :) i namawiaj ludzi do głosowania. jeśli nie wiedzą na kogo, to niech głosują na tych których najmniej nie lubią.

nitro2012   10 #155 12.01.2016 09:10

@twój pan (niezalogowany): naucz się pisać, lepiej być żydem niż durnym pisorem i narodowcem, a dzięki żydom masz internet i procesory.... nie będziesz mi drogi dzieciaczku z małym przyrodzeniem mówić gdzie mam jechać... jak tobie coś nie pasuje to możesz sam wyjechać...

Autor edytował komentarz.
nitro2012   10 #156 12.01.2016 09:13

@Anonim (niezalogowany): to nie jest nowa władza, to jest kontynuacja władzy pisu z 2006 r....

nitro2012   10 #157 12.01.2016 09:15

@Anonim (niezalogowany): wprowadzenie dodatkowych opłat nie zwiększy ilości dzieci, może zmniejszyć.... skoro chcesz płacić to płać... ja nie zamierzam

  #158 12.01.2016 09:17

zupełnie nie rozumiem o czym mowa? Prowadzę stacjonarny sklep. Od jakiegoś czasu prowadzę też esklep. I wcale w esklepie nie mam tańszych towarów! Bo niby jak? Zresztą esklep założyłem "z musu" bo taki rynek i trendy się zrobiły..... Do towaru w eskelpie dokładam (opłaty pocztowe, czas i kolejki na nadanie....). Po drugi skoro sprzedaję towar stacjonarnie i w esklepie w tych samych kosztach i odprowadzam za to te same wysokości podatku to o jakim dodatkowym od esklepu podatku tu jest mowa? Jak sprzedam lokalnie to mniejsze będę miał koszty niż za pośrednictwem internetu ("podwójne opodatkowanie") nie rozumiem wogóle o czym tu mowa!

  #159 12.01.2016 09:18

Apropo... "Oświadczenie rządu Niemiec ws. sankcji gospodarczych dla Polski".
Polski PACHOŁEK raportuje niemieckiemu panu: "Mogliby się przekonać, że stan demokracji w Polsce nie jest tak zły, jak się wydaje" - powiedział szef MSZ Witold Waszczykowski po spotkaniu z ambasadorem Niemiec Rolfem Nikelem. .... Jaką to stroną wobec Polski są Niemcy? Co Niemcom do polskiego porządku politycznego? ....do polskiej demokracji? Szef MSZ zaprasza ambasadora obcego kraju, aby mu się tłumaczyć?! ....Według.... jakiego.... protokołu?! Polacy! Czy Wy ludzie jeszcze jesteście żywi?!!!! ....Tylko RZĄD genetycznych PACHOŁKÓW może pozwolić na taką sytuację, jaka jest w obecnie w Polsce. Ten rząd "chyba" musi upaść. I to nie z ręki PO, czy żydów od Swetru, ale z rąk Polaków. (?)

  #160 12.01.2016 09:18

I po ch DP wchodzi w politykę z tymi tekstami? A... tak, fajnie jak ludziska się wściekają w komentarzach! Tylko, że tak naprawdę obnażacie światu jak bardzo jesteście zmanipulowani przez media. Normalnie Apokalipsa nastała i ból dupy bo wygrała ta partia a nie inna! Wszystkie portale to wieszczą, więc to musi być prawda!!!

  #161 12.01.2016 09:34

UE to jakiś cyrk. Islamiści bez walki pod osłoną "uchodźców" już prawie zdobyli Europę. Chwała za to pani Angeli Merkel :(
Niemcy wpadli w szał...
A tak na marginesie, kiedy ją wymacają? Czy ma na to szansę?

  #162 12.01.2016 10:02

@nitro2012: "dzięki żydom masz internet i procesory": nie połapałeś się jeszcze, że właśnie o to chodzi? Człowiek w pełni kontrolowany i zależny od systemu. Bez wolności, własnych przekonań, własnych upodobań czy własnego sposobu życia. Zastępy cierpiących dusz, którym życie zastępują automaty i "wygody".

  #163 12.01.2016 10:18

Obce agentury w Polsce spowodowały fałszywe poczucie resztek aktywnych działaczy ustępującej władzy, że wcale jej oddać, na rzecz nowo wybranej w legalnych i prawidłowo przeprowadzonych powszechnych wyborach, nie musi. Wtłoczono w ich umysły nadzieję, że stanie się tak, jeśli działacze ci wyjdą na ulice i spowodują rebelię, sugerując jednocześnie że są to działania w obronie demokracji i wynosząc tę sugestię poza granice kraju. Agentury przerzuciły odpowiedzialność za zdradę kraju na tych samych działaczy, jako oskarżenie nowych władz. Obcy agenci w krajach zachodnich usilnie zmierzają do rozbicia Unii Europejskiej doprowadzając nawet do sugestii jakoby władze niemieckie mogły nałożyć na Polskę karne sankcje za brak demokracji jednocześnie znosząc je wobec Rosji. Jak słabą odpornością na działania wrogich wywiadów cechują się posłowie w Unii Europejskiej można wnioskować, że mogliby oni na serio rozpatrywać zarzuty stworzone przez te wywiady wobec Polski. W czym ten brak demokracji ma się ujawniać nie potrafią jednoznacznie wskazać doprowadzając jednocześnie do tego, że pracodawca w Polsce obawia się zwolnić niedbałego pracownika w obawie, żeby nie posądzono go o brak demokracji. Pracodawca woli nie przyjmować odpowiedniej ilości pracowników nie wykorzystując całej mocy produkcyjnej właśnie z obawy aby w okresie słabszej koniunktury nie borykać się z problemem "niedemokratycznego" zwolnienia. W ten sposób skala tysięcy takich przypadków będzie rzutowała na obniżanie wyników produkcyjnych Polski oraz płac. Tak zwana "V kolumna opozycji" sama sobie gotuje ten los.

  #164 12.01.2016 10:21

@cul8er: jestes naiwny, jesli myslisz, ze dla 500 zl glosowalem przeciw skorumpowanej PO i jej pomagierom z PSL - nikt kogo znam nie zaglosowal na PiS dla kilku groszy - dosc mieli propagandy sukcesu i lewackiego belkotu prosto z Brukseli; a co do podatku - powinien byc dla e-sklepow, lecz niski

lukasz_em   6 #165 12.01.2016 10:28

@Nie narzekać tyle (niezalogowany): Co za bzdury!

lukasz_em   6 #166 12.01.2016 10:30

@Waran z komodo i wersalko: 25 proc. polskiego eksportu trafia do Niemiec, Niemcy bardzo dużo w Polsce inwestują. Obrażanie się na tak ważnego partnera i wypominanie mu II Wojny Światowej (w 2016 r.!) jest idiotyzmem i działaniem na szkodę państwa polskiego.

piotem55   1 #167 12.01.2016 10:53

Ale podatki powinni płacić wszyscy, może z wyjątkiem rencistów i biednych emerytów, nie przesadzajmy......

  #168 12.01.2016 10:55

Głos Winnetou: Los Indian - przestrogą. Odwróćmy się od tzw. Zachodu - ratunek na "Wschodzie". Czy Polacy patrząc w wiarołomny i obłudny Zachód, jak w święty obraz, chcą podzielić los Indian amerykańskich? Czy skatoliczałym Polakom zostało jeszcze trochę własnego rozumu, żeby zacząć myśleć samodzielnie, a nie wierzyć w różne fałszywe proroctwa, wymyślane dla stadnych owieczek, aby je ogłupić i aby chadzali za fałszywymi pasterzami? Zdegenerowana i obłudna cywilizacja Zachodu oparta na lichwie rozpada się! Multikulturowy podbój Europy przez imigrantów islamskich zniszczy społeczeństwo białej rasy na Starym Kontynencie. Europa zmieni się nie do poznania w ciągu jednego pokolenia. Zobaczysz! Aby nie podzielić losu Indian z przeszłości i aktualnej sytuacji Europejczyków, Polacy muszą WYMUSIĆ zmianę optyki polityki zagranicznej z prozachodniej na prowschodnią i odnowić współpracę z bratnimi Narodami Słowiańskimi. To jest BYĆ ALBO NIE BYĆ.

Yurek1964   4 #169 12.01.2016 10:58

@lukasz_em: to liż im stopy...
Naiwniak jesteś...

  #170 12.01.2016 11:02

@Apolityczny i rozbawiony tokiem myślenia... (niezalogowany): Co ma piernik do wiatraka? Poza podatkiem twoja nowa władza jeszcze zwiększy ta biurokrację opłacony trollu. Zwiększają podatki a ten ich broni.

  #171 12.01.2016 11:02

@Nie narzekać tyle (niezalogowany): CO MA PIERNIK DO WIATRAKA? Nie mówię, że jestem za PO, mówię, że jestem przeciwko podatkom. Okłamał Kaczor i nie wypowiadaj się opłacony trollu.

lukasz_em   6 #172 12.01.2016 11:04

@Yurek1964: Wiesz co, z racji doświadczenia zawodowego wiem nieco więcej o tego typu sprawach niż anonimowy komentator, który wszędzie wietrzy spisek i łyka wszystko, co mu w PiS powiedzą.

JanBlotnik   6 #173 12.01.2016 11:09

@Yurek1964: Wy narodowcy to macie pewien deficyt umysłowy. Najlepiej zerwać wszelkie stosunki z Niemcami, Rosją i Ukrainą (BO WOŁYŃ KUHWA).

Wbij sobie do głowy, że Niemcy sobie bez takiej polski poradzą ale odwrotnie już raczej nie.

Yurek1964   4 #174 12.01.2016 11:27

@Waran z komodo i wersalko: Widać, że jesteś inteligentny, a właściwie nowoczesny "inaczej"...
W dalszym ciągu klepiesz te same wersety spijane z usteczek swoich idoli z onetów, polszmatów i innych gazet wybiórczych.
Zero zastanowienia się, analizy, chłodnego spojrzenia, co się dzieje wkoło.
Tacy jak ty "liberałowie" (czytaj: lewacy, którzy oczywiście zaprzeczają, że są nimi), zawsze rozglądają się i nasłuchują z wielkim NIEPOKOJEM, co powiedzą inni (Niemcy, Ruscy, USA).
Żeby tylko nikogo nie urazić, bo ktoś nie da (dopłaty, inwestycje - naprawdę śmieszny jesteś...), czy nie daj boże, pogrozi paluchem.
Czyli przekładając to "z polskiego na nasze" - TYPOWE włażenie w d.psko.
U myślących podobnie jak ty, również pojęcie PATRIOTYZMU znaczy niewiele lub nic, więc mamy Polskę taką, jaką mamy.
Zainteresuj się i pomyśl (jeśli umiesz) - co stało się z zachodnioeuropejskimi społeczeństwami (Niemcy, Francja itd).
Bez odbioru.

Yurek1964   4 #175 12.01.2016 11:31

@lukasz_em:Dla mnie ty jesteś anonimowym komentatorem i na pewno nie jesteś autorytetem.
Wystarczy, że ktoś ma inne zdanie niż głoszą media głównego ścieku - przypina się mu łatkę "pisowca".
Prymitywny jesteś.

lukasz_em   6 #176 12.01.2016 11:37

@Yurek1964: biorąc pod uwagę określenie "media głównego ścieku", to sam wskazujesz, gdzie należy Ciebie szukać i jak Ciebie definiować. Jeśli nie w PiS, to albo korwinista, albo narodowiec, albo fan Stonogi. I sam nie wiem, co gorsze. I, po drugie - nie wiem, gdzie wyczytałeś, jakobym nazywał siebie samego autorytetem. Za to strasznie mnie bawią komentatorzy, którzy nurkują w prawicowym internecie, z jakichś zlepków informacji tworzą sobie wielkie teorie spiskowe, które nie mają żadnego oparcia w faktach.

Yurek1964   4 #177 12.01.2016 11:42

@lukasz_em: Wiesz co, daj se siana...
Grunt to być "postępowym", "nowoczesnym" i wierzyć w jedynie słuszne poglądy głoszone przez poprzednią władzuchnę, no nie ?
A może ktoś z rodzinki stracił korytko ?
Co mi tu wmawiasz, nie znasz mnie.
Naucz się pisać, bo do komentowania czegokolwiek to brak ci BARDZO dużo wiedzy.
Bez odbioru.

JanBlotnik   6 #178 12.01.2016 11:44

@Yurek1964: Tylko potwierdzasz swoje wąskie horyzonty myślowe. A teraz zmykaj do Kolonki albo na niezależną bo przecież myślisz oczywiście samodzielnie.

Autor edytował komentarz.
lukasz_em   6 #179 12.01.2016 11:49

@Yurek1964: pozdro 600.

Yurek1964   4 #180 12.01.2016 12:10

@lukasz_em: Niestety, jeszcze raz odpowiem...
Ty chyba rzeczywiście masz obsesję na punkcie "pisowców".
Jak to mówią - zmień zioło lub lekarza.
Jestem za stary na 500+ (rocznik 1964), tak, że nie do mnie to pozdrowienie.
Wydawało mi się kiedyś, że portal IT powinien takim być o technologiach IT, ale widzę, że redaktor zajmuje się polityką i głoszeniem swoich przekonań.
Cóż, propaganda liberno-lewicowa musi być propagowana wszędzie, tak jak poprawność polityczna na zachodzie Europy, czyż nie ?
Tak więc pozdrawiam redaktora i z "bulem" się żegnam...

  #181 12.01.2016 12:31

Takie są konsekwencje rządów socjalistów. Podatek obrotowy jest najlepszym rozwiązaniem, ale pod dwoma warunkami. Po pierwsze, jeśli zastępuje podatek dochodowy, a po drugie - jeśli jest równy dla wszystkich. Te wszystkie progi, zwolnienia, itd. są zwyczajnie niesprawiedliwe.

lukasz_em   6 #182 12.01.2016 12:31

@Yurek1964: Gdzie Ty widzisz u mnie propagandę? Póki co, to Ty ją głosisz w swoich komentarzach, ja pytałem Pana o znajomość faktów, bo z tego, co czytam, to masz tylko wizję i pogląd. Dobrze by było to zweryfikować z faktami, a zdania typu "media głównego ścieku" z faktami nie mają literalnie nic wspólnego. Także to pozdrowienie, z "bulem" - kolejna afiliacja, bardzo czytelna. A rzeczywistość po prostu jest, czasem rację ma liberalna lewica, czasem liberałowie, czasem prawica. Nigdy nie jest tak, że tylko jedna strona ma rację, więc tym bardziej nie rozumiem, skąd Twój zarzut o propagandę, skoro pytałem Pana podstawy toku myślenia.

Yurek1964   4 #183 12.01.2016 12:44

@lukasz_em: : "25 proc. polskiego eksportu trafia do Niemiec, Niemcy bardzo dużo w Polsce inwestują. Obrażanie się na tak ważnego partnera i wypominanie mu II Wojny Światowej (w 2016 r.!) jest idiotyzmem i działaniem na szkodę państwa polskiego". - typowe "włazidup.two" i propaganda pro... niemiecka, liberalna (niepotrzebne skreślić).
Twoje "pozdro 600", również było czytelne.
Poza tym, jakoś Ty i tobie podobni "komentatorzy" nie "pochylali" się nad obiecankami i ogólnie tym co robiło PO.
A tak w ogóle ciekawe, że nie masz innego zajęcia tylko mi odpisywać...

lukasz_em   6 #184 12.01.2016 12:46

@Yurek1964: jesteśmy na portalu, dyskutujemy na portalu, redaktorzy mogą, a ja robię to bardzo chętnie :)

I nie propaganda, tylko fakty i liczby. Polityka to też liczby, ekonomia i gospodarka, aczkolwiek zauważam, że są w Polsce ludzie, którzy wolą jeść godność i zarabiać w honorze, a nie w twardej walucie, bo przecież duma narodowa itp.

Yurek1964   4 #185 12.01.2016 12:55

@lukasz_em: Ty należysz widzę do tych, którzy wolą twardą walutę.
Pisałem to wyżej, żeby ktoś spróbował rozejrzeć się wkoło - co stało się ze społeczeństwami w zachodniej Europie.
Nie zauważasz, jak bez wyśmiewanej dumy narodowej, honoru i patriotyzmu, a z przesuniętą to granic możliwości poprawnością polityczną wyglądają dziś Niemcy, Francuzi, Szwedzi...?
O.K. nie mam zamiaru przekonywać Cię, tak jak i Ty mnie nie przekonasz.
Pożyjemy, zobaczymy jak będzie wyglądała Polska i Europa.
Myślę, że już niedługo się okaże.

lukasz_em   6 #186 12.01.2016 13:00

@Yurek1964: W życiu nie odważyłbym się odmówić Niemcom, Szwedom lub Francuzom narodowej dumy. To, że nie chodzą codziennie ze sztandarami w wielkich marszach nie oznacza, że nie są to narody dumne. Fakt, że w Europie trochę się rozleniwiliśmy, ale to jest problem cywilizacyjny wynikający z dekad dobrobytu, ale ten czas skończył się mniej więcej w 2007-2008 roku. Teraz świat rodzi się nieco na nowo, szuka swoich ścieżek, mamy interregnum. Dokąd nas to zaprowadzi, tego nie wiem - mądrzejsi ode mnie od lat szukają odpowiedzi na te wątpliwości. Na pewno przyda się w Europie więcej wiary, więcej humanizmu, więcej szacunku do zasad, w oparciu o które rodziła się UE po drugiej wojnie światowej. Nacjonalizmami i dumą narodową rozdętą do granic możliwości nic nie wskóramy. Polacy są dumni, bo mają powody. Tak samo, jak Niemcy, Czesi, Szwedzi... Licytując się na dumę, co najwyżej zrobimy gombrowiczowski pojedynek na miny, który ze sfery żartów może się zmienić w realną polityczną burdę (vide dziś relacje polsko-niemieckie). Dumnym się po prostu jest, a duma daje siłę. Nie trzeba się tym puszyć, przynajmniej moim zdaniem. Pozdrawiam.

Yurek1964   4 #187 12.01.2016 13:25

@lukasz_em: Nigdy nie twierdziłem, że nie ma Niemców, czy Szwedów, którzy są patriotami, ale niestety jest ich już mniejszość.
Uważam, że przejaskrawiasz mówiąc o marszach ze sztandarami.
Cele powstania UE były bez wątpienia szczytne, ale "coś" poszło nie tak...
Mieszkałem ponad 20 lat w Belgii, widziałam jak tam wszystko wyglądało kiedyś i jak jest teraz.
Rozmawiałem wiele z rodowitymi Belgami i wiem co myślą o swoim kraju.
Kiedyś ktoś mi mówił coś o historii Belgii i utkwiło mi takie stwierdzenie, że patriotyzm to tam coś znaczył w czasie I i II wojny światowej, teraz ludzie o tym nie myślą.
Starsi wystawiają jeszcze za okno belgijskie flagi w czasie ich święta narodowego 21.07, ale to są naprawdę wyjątki.
Mam nadzieję, że śledzisz trochę na przykład ostatnie wydarzenia w Niemczech (media, "uchodźcy").
Osobiście uważam, że jeżeli nie zmieni się w zachodnich społeczeństwach ogólne podejście do tych wszystkich zjawisk, które zachodzą tam teraz, to będzie nie dobrze.
Moim zdanie, właśnie więcej nacjonalizmu (zdecydowanie nie mylić tego z faszyzmem, bo to zupełnie coś innego), mogłoby popchnąć sprawy w dobrym kierunku.
Pozdrawiam.

lukasz_em   6 #188 12.01.2016 13:28

@Yurek1964: albo więcej wiary we własne, europejskie dziedzictwo, moc, więcej wiary w nasze korzenie. Ktoś chce nieść sztandary chrześcijańskie? Proszę bardzo. Ktoś wierzy w humanistyczne wartości, nawet bez Boga? Śmiało. Byle w coś wierzyć, byle dodawać nieco więcej do swojej tożsamości jako członka narodu, społeczeństwa i Europy - z naciskiem na to, że każdy naród tego kontynentu jest dumny, a z tej dumy wcześniej wynikały np. krwawe wojny. Trzeba się szanować i rozumieć, ale też być asertywnym. To tak, jak w piłce nożnej - można mądrze stać albo głupio biegać, tracić siły i być bezproduktywnym. Polska teraz przeżywa wzmożenie, będące zresztą dziełem nawet nie ćwierci społeczeństwa. I to jest takie głupie bieganie, rozstawianie Niemców po kątach itp. Wymachiwanie pięścią źle się kończy, lepiej robić swoje twardo, ale sprytnie i ciszej.

Yurek1964   4 #189 12.01.2016 13:37

@lukasz_em: Uważam, że jest pewna racja w tym co piszesz, natomiast zdecydowanie żaden kraj nie powinien narzucać innemu co i jak ma robić.
Powtórzę się - pożyjemy, zobaczymy jak będzie wyglądać Polska, Niemcy i cała Europa za rok, pięć lat.
Pozdrawiam.

Waran z komodo i wersalko   4 #190 12.01.2016 13:39

@Yurek1964: Szlachcic znaczy z Ciebie. Wymachiwać szabelką z nosem zadartym do góry. Jaki kiedyś. "Zero zastanowienia się, analizy, chłodnego spojrzenia, co się dzieje wkoło." Wokół mamy prezydenta, prezesa i premiera w jednej osobie czyli Kaczyńskiego. Komuno wróć? Mamy też Piotrowicza, Kukiza, Pawłowicz, Ziobre, Kurskiego, Terleckiego, Jaki'ego i innych oszołomów - wiernych katolików i patriotów dla których przykazanie "Kochaj bliźniego jak siebie samego" nie istnieje. Tylko zawiść i zemsta, nic więcej. Szczególnie Pawłowicz i kocopały jakie opowiada to naprawdę szczyt głupoty. Masz rację, bez odbioru.

Yurek1964   4 #191 12.01.2016 13:55

@Waran z komodo i wersalko: ynteligęt z bożej łaski się odezwał... ha ha ha
Obsesja na punkcie "pisowców" aż się przelewa.
I ciągle te same wersety, jakbym słuchał liso-hienę.
Nie jestem z tych, do których mnie przypisujesz, więc trzy parasole w bok ode mnie.
Naucz się również pisać panie "waran z komodo i wersalko" (jaki wyszukany nick...!).
Uważaj też bo ci żyłka pęknie.
I tak, z takimi typami jak ty nie dyskutuję.

Jaziko   6 #192 12.01.2016 13:58

@Yurek1964: Jak tu nie wykazywać objawów niezadowolenia z PIS. Nałożenie podatków na e-sklepy i te wielko powierzchniowe, jak by nie patrzeć, dotknie każdego z nas też specjalistów z branży IT. Sklepy sobie to na nas kupujących odbiją. Taka jest kolej rzeczy.

Color Mint   9 #193 12.01.2016 14:02

@lukasz_em: "Wiesz co, z racji doświadczenia zawodowego": Chodzi o postawienie się w roli równego partnera. Dotychczasowo rządzący polską zgadzali się na zbyt wiele w zamian za gwarantowane stanowiska.

Zobacz, Niemcy spalają blisko połowę węgla, jaki zużywa cała UE. Ale dzięki propagandzie to Polskę uważa się za największego truciciela w Europie! Niemcy dbają o swój interes chroniąc swoje kopalnie i jednocześnie dbając o to żeby osłabić kraje sąsiednie i uzależnić je od swojej produkcji. Znane? Tak działa biznes, każdy dobry manager to wie. Nvidia współpracuje z producentami gier tak aby te najlepiej działały na ich kartach itp itd.

Jeżeli Polska nie będzie negocjowała swoich interesów to zostanie wchłonięta przez główne gospodarki (może wielu by pasowało żeby były tu Niemcy). Negocjacje oznaczają rzucanie haseł, twardych warunków i czasami ostrej gry, to jest norma. Do strzelania się czy wypinania na sąsiada jest bardzo daleko.

Autor edytował komentarz.
Yurek1964   4 #194 12.01.2016 14:03

@Jaziko: Masz rację, ale proszę spróbuj być obiektywny.
Przypomnij sobie jak było za poprzedniej władzy.
Afera za aferą i jakoś aktywiści nie wychodzili w obronie demokracji, w sprawie podniesienia wieku emerytalnego, czy też OFE.
Chodzi mi tylko, żeby być (lub przynajmniej starać się być) obiektywnym i tyle, a może aż tyle.

Yurek1964   4 #195 12.01.2016 14:04

@Color Mint: Cóż, racja w 100 %.

Jaziko   6 #196 12.01.2016 14:15

@Yurek1964: Pożyjemy, zobaczymy. Jak stwierdził brytyjski historyk, polityk i pisarz Lord Acton " Każda władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie"
http://www.charaktery.eu/charaktery/2012/02%20/4220/Jak-w%C5%82adza-psuje%E2%80%82/

Yurek1964   4 #197 12.01.2016 14:17

@Jaziko: Zgadza się.
Pozdrawiam.

lukasz_em   6 #198 12.01.2016 14:29

@Color Mint: Wszystko ok, tylko przez ostatnie lata tylko dwóch Polaków otrzymało wysokie stanowiska w UE, a nasza gospodarka statystycznie prezentowała się naprawdę dobrze. Nie jest to bajkowa zielona wyspa (PRowy chwyt), ale na poziomie danych nie jest z nami źle. Inna kwestia, jaka jest jakość miejsc pracy, jaka jest ochrona pracowników itp., ale to jest specyfika globalnej gospodarki, a nie owoc jakiegoś antypolskiego spisku. Trzeba grać twardo i bronić własnego interesu, ale zawsze będą silniejsi od nas, dlatego jeśli już kopać, to w kostki i pod stołem, a nie wymachiwać szabelką, bo nie dość, że będziemy słabi, to na dodatek nie będziemy szanowani.

JanBlotnik   6 #199 12.01.2016 14:30

@Color Mint: Warto mieć jakieś argumenty w czasie negocjacji a nie tylko machać szabelką bo NAM POLAKOM się należy. A z jakiej racji się należy? Z żadnej. Twarde warunki można rzucać gdy się cokolwiek liczy a nie gdy jest się montownią Europy z mentalnością Homo sovieticus zacofaną w każdym możliwym aspekcie (głównie ci dali władzę obecnym oszołomom).

Wielu się śmiało z "zielonej wyspy" ale podejrzewam że po wprowadzeniu "dobrej zmiany" raczej będzie płacz.

Autor edytował komentarz.
Color Mint   9 #200 12.01.2016 14:35

@lukasz_em: Zdania są podzielone, ja opierając się na raporcie GUS należę do tych osób, które uważają że gospodarka jest w kiepskim stanie. Specjaliści jeszcze jakoś zarabiają ale to mała grupa ludzi. GUS ujawnił publikowany raz na 2 lata szczegółowy raport na temat wypłacanych w Polsce wynagrodzeń. Jego wnioski nie są optymistyczne. Najczęściej wypłacanym wynagrodzeniem jest kwota 1786 zł netto. Aby lepiej zobrazować skalę dramatu warto zauważyć, że wspomniane powyżej kwoty to obecnie równowartość jedynie 415 euro! W niemieckim Lidlu szeregowy pracownik może zarobić równowartość 7,9 tys. zł.

http://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/rynek-pracy/pracujacy-zatrudnieni-wynagrod...

Autor edytował komentarz.
lukasz_em   6 #201 12.01.2016 14:39

@Color Mint: a to prawda, zgadzam się z Tobą. Tak też odczytuję zwycięstwo wyborcze PiS. W statystykach bywa nieźle, polska gospodarka jest chwalona, tylko dane makro nie przekładają się na poprawę warunków życia wielu Polaków w skali mikro, niestety. Dane danymi, życie życiem. Pozostaje jednak kwestia metody, jakiej chcemy użyć do zmiany na lepsze. Ja akurat uważam, że demolowanie zasad państwa prawa i medialne bitki z jednym z najważniejszych partnerów gospodarczych Polski nam nie pomogą, za to mogą zaskodzić.

Color Mint   9 #202 12.01.2016 14:46

@JanBlotnik: Rząd musi stać po stronie państwa, wspierać je jak tylko się da biznes/ośrodki naukowe itp. Takim rządem nie były odsunięte elity i nie wiem czy będzie to nowy PIS. Polska przeszła trudną drogę, wojny, rozbiory, potem rządy pod kontrolą Rosji, teraz Niemiec. Nie było czasu na własne rządy. Chodzi o to, że musimy dorobić się nowych elit politycznych, które będą promować polską gospodarkę i wspierać ją jak najlepiej. Wtedy znajdą się argumenty, ja ich już teraz widzę wiele.

Autor edytował komentarz.
lukasz_em   6 #203 12.01.2016 14:57

@Color Mint: Wiesz co, pracowałem kiedyś w polskim ośrodku R&D, który był oczkiem w głowie rządu i samorządu i w który wpompowano prawie miliard złotych. Także wbrew pozorom wizja była, tylko poprzedni rząd miał coraz większe problemy, aby pokazać, co zrobił i że ma to wartość dodaną. Pracowałem też blisko Sejmu i wiem, że sporo wyszło dobrych rzeczy, ale w wyborach minusy okazały się ważyć więcej niż plusy. Teraz trzeba reformować polską gospodarkę, ale nie kijem i nie stojąc tyłem do Europy, tylko zupełnie na odwrót.

Color Mint   9 #204 12.01.2016 14:59

@lukasz_em: Też nie lubię takich przepychanek, ale liczę na to, że wykształcą się w końcu elity polityczne które dobrze pokierują krajem. Słyszeliście o jedwabnym szlaku ? Wielkie możliwości dla naszej gospodarki, trzeba to dobrze rozegrać.
http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/nowy-jedwabny-szlak-to-ogromna-szansa-dla-polski,5...
https://www.youtube.com/watch?v=8sUG8IFcm2o

Autor edytował komentarz.
PaPuX   6 #205 12.01.2016 15:08

@lukasz_em: Mam odmienne zdanie do twojego.

lukasz_em   6 #206 12.01.2016 15:10

@PaPuX: No bywa :)

Color Mint   9 #207 12.01.2016 15:12

@lukasz_em: A to jestem przekonany, że za byłych rządów było wiele dobrych projektów, które zostały ubite. Mądre inicjatywy dalej w Polsce będą, ponieważ tworzą je wyjątkowi ludzie. Polacy są cenieni na całym świecie, nikogo nie trzeba przekonywać.

Rządowi trzeba patrzeć na ręce i domagać się odpowiednich warunków do rozwoju. Obecne ostre działania nowego rządu traktuję jako odreagowanie lat uległości byłych rządów, po którym to okresie nastąpi stabilizacja i stabilny wzrost, wykształcą się nowe elity polityczne działające wg nowej jakości. Kiedy wcześniej mieliśmy to zrobić? Wojny, rozbiory, rządy Rosji, dominacja Niemiec, teraz czas na nas z PiSem czy bez niego.

Autor edytował komentarz.
lukasz_em   6 #208 12.01.2016 15:18

@Color Mint: Szczerze, to w skokowy wzrost nowych elit za rządów PiS nie wierzę - tu chodzi jedynie o frakcyjną wymianę elit, a nie o zmianę jakościową per se. Dowodzą tego jakieś przypadkowe kadrowe nominacje młodych ludzi z doświadczeniem pracy w aptece... Ale co do idei, którą zawarłeś w komentarzu, to się zgadzam. Nowe elity liberalne wykuwają się w Nowoczesnej, lewicowe w Razem, centrolewicowe lub centroprawicowe w ruchach miejskich. Tylko działacze starego pokolenia i weterani styropianu ciągle odgrzewają dawne wojny...

  #209 12.01.2016 15:26

Skądś trzeba wziąć pieniądze na uzupełnienie braków finansowych jak się uprawia rozdawnictwo (500zł) tworząc patologie. Masa dzieci ludzi którzy zgarną po 500 i więcej złotych po prostu wyjedzie z tego kraju bo mam to już wpisane w swój życiowy scenariusz. I ta kasa odpłynie. Nienawidzę takich decyzji bo są irracjonalne i nielogiczne. A ich skutek będzie negatywny.

JanBlotnik   6 #210 12.01.2016 15:58

@Color Mint: Potrzebna jest systematyczna praca u podstaw a nie rozpieprzanie wszystkiego co zrobiła poprzednia kadencja i robienie tych samych złych rzeczy BO ONI TEŻ TO ROBILI. Minie pewnie jeszcze ze sto lat zanim elektorat a w konsekwencji rządzący będą w stanie to zrozumieć.

Jeśli wierzysz w jakąkolwiek zmianę na lepsze to szczerze współczuję naiwności.

  #211 12.01.2016 17:53

Dlaczego news typowo polityczny znalazł się na takim portalu jak ten?
"Jesteśmy największym i najbardziej uznanym polskim serwisem internetowym poświęconym szeroko pojętej tematyce nowych technologii." - dobreprogramy o sobie http://www.dobreprogramy.pl/OPortalu.html

Color Mint   9 #212 12.01.2016 18:26

@lukasz_em Oczekuję prostych rzeczy, choćby takich żebym za udzieloną przez państwo uprzejmą zgodę na prowadzenie działalności gospodarczej nie musiał płacić haraczu w postaci 50% zysków (czy nawet więcej) w różnych podatkach. Rząd brytyjski zdecydował, że od 2016 kwota wolna od podatku dochodowego będzie wynosić L10.800 co stanowi ok. 62.000 zł. W biednej Albanii kwota wolna od podatku jest 3,5-krotnie wyższa niż w Polsce. U nas jest to 3.091 zł, czyli 20 razy mniej niż w Wielkiej Brytanii. Ewidentny przejaw złej woli rządzących.

Wierzę w kreację elit wywodzących się z młodych środowisk wszelakich poglądów. To tylko przykład https://www.youtube.com/watch?v=GZZjbQmozXI nie znam tych ludzi, nie interesuje mnie z jakiej partii są, po prostu widzę zaangażowanie w sprawy kraju i widzę, że nie boją się mówić. Może to tylko moje odczucie, ale mam wrażenie że w Polsce odradza się wymordowana za czasów wojen inteligencja.

@JanBlotnik
Mogę powiedzieć, że współczuję czarnowidztwa (do którego oczywiście znając historię kraju, masz prawo) ale nie o to chodzi. Powiedzmy, jestem pozytywnie nastawiony, bo jako informatyk specjalista sobie dobrze radzę a ofert pracy na moim rynku przybywa. Martwię się o natomiast niektórych rodaków zwłaszcza tych biednych i bezdomnych. Słyszałem, że co 20 bezdomny to dziecko. Nowo wybranym się przyglądam bo jeszcze ich nie rozpracowałem, po czyjej stronie stoją, z kim grają.

Autor edytował komentarz.
  #213 12.01.2016 19:06

Viktorem Orbanem pomiatali tak samo jak teraz polskim rządem... http://nwonews.pl/galeria/_assets/3b5b2f36.jpg

  #214 12.01.2016 20:03

@nitro2012: Sam podatek nie zwiekszy liczby dzieci i oczywiscie jest to cios w konsumpcje, i zaspokojenie potrzeb. Ale program wspomagania dzietnosci i rodzin powinien zwiekszyc ilosc dzieci i zapobiedz katastrofie demograficznej/sluzby zdrowia/emerytalnej/etc. Wiec chyba warto zaplacic ten 1-2 procenty wiecej a nie chowac glowe w piasek i udawac, ze problemu nie ma - niech bal na Tytaniku trwa.

  #215 12.01.2016 21:06

Hmm, jestem ciekaw, kto za te wypociny Wam płaci...

  #216 12.01.2016 21:17

Czy kapitalizm nie działa? Charakterystyczny jest brak jakiejkolwiek wzmianki, że wszystkie bańki finansowe są ekscesami spowodowanymi przereklamowaniem, spekulacjami, długiem, chciwością, lichwą, oszustwem, błędem w ocenie inwestycji brutto, błędem w ocenie analityków i inwestorów, ogromnymi profitami papierowymi, przekonaniem, że nadeszła nowa era ekonomii, a ponad wszystko - oczekiwaniem "manny z nieba". Kiedy bańka jest pompowana, nie ma żadnych skarg. Kiedy eksploduje, rozpoczyna się szukanie winnych. Jest to szczególnie istotne w czasach represji i odbywa się na wielką skalę. Szybko staje się to problemem filozoficznym, partyzanckim, klasowym, pokoleniowym, a nawet rasowym. Zamykając oczy na prawdziwe przyczyny utrudnia się rozwiązanie kryzysu i dalej podważa zasady, na których opiera się wolność i dobrobyt.

  #217 12.01.2016 21:29

@hind.pl (niezalogowany): Warto zrewidować swoje poglądy gospodarcze. Polecam poczytać Miltona Friedmana, Friedricha Hayeka czy von Mises'a. Po lekturze wykasujesz swój post :).
Pozdrawiam i najlepszego w nowym roku - oby bez podatków obrotowych

  #218 12.01.2016 21:47

@NO ALE... (niezalogowany): Tylko na PO pójdą te pieniądze? Piszesz jakby tylko oni brali a pisiory nie? Zmniejszają biurokrację? Nie? Nie ma u nich kolesiostwa? Nie uniewinniaja kryminalistów ("uniewinnia się przecież tylko winnych")?
Nie obsadzaja stanowisk swoimi ( prezesi spółek państwowych, agencja mienia wojskowego, prezydent bodajże radomia, mefia publiczne, itp itd)? Nie podnosza podatków? Przecież mieli nie podnosić. Polacy to tępy naród i nikt mnie nie przekona że jest inaczej.

  #219 12.01.2016 22:08

A kij im w d.... !!! Skoro Szefowa Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności mogła zostać dyrektorem organizacji reprezentującej Monsanto, a przez tuSSka będziemy pracować aż do śmierci, to co to za różnica?

Holden Caulfield   5 #220 12.01.2016 23:07

"Bo wtedy podniesiesz je sam i nie będziesz konkurencyjny. Po wprowadzeniu podatku zrobi tak wielu i Twoja konkurencyjność mniej ucierpi."

@graphdesign: Nadal wygrają ci, którzy podniosą marżę tylko o wartość podatku. Więc nic się nie zmieni.

nitro2012   10 #221 12.01.2016 23:29

@Anonim (niezalogowany): służba zdrowia i tak jest na dnie... za 10 lat ubędzie parę tysięcy pielęgniarek....w tej kolejce jest też moja mama.... a problemem jest źle zarządzane szpitale... owszem jestem za wspomaganiem, ale rozsądnym i gdy budżet ma z czego... obecnie nie ma z czego bo nie ma stałego dochodu... dadzą rodzinom tobie zabiorą... a co z matkami samotnie wychowującymi dzieci? nie nie warto... 2% tu, 2% tam, i się okaże że będziesz jadł chińskie zupki aby przeżyć... socjalizm to zło...

nitro2012   10 #222 12.01.2016 23:31

@Coś wiecej (niezalogowany): to może zamieszkaj w szopie w lesie... postęp techniczny idzie i jego nie zatrzymasz.... jeden krzykacz nic nie zmieni.... co tydzień w poniedziałek w Second Life są wykłady z UJ na ten temat....

Autor edytował komentarz.
nitro2012   10 #223 12.01.2016 23:34

Anonim (niezalogowany): poprzednie rządy też były legalne i demokratycznie wybrane.... gdyby zamiast pis wygrała partia X to pis mówiły że sfaszowane, że serwer amerykańskie zadziałały itd.... a reszta to stek bzdur....

Autor edytował komentarz.
nitro2012   10 #224 12.01.2016 23:46

@Anonim (niezalogowany): Wiktorek tak zrobił że Węgry są biedne... studenci po zakończeniu studiów spierd... z Węgier... i co z tego że obniżył podatek budowlany jak nikogo nie stać na budowę... raczej niegodny do naśladowania...

Autor edytował komentarz.
floyd   14 #225 13.01.2016 00:37

@ehhh (niezalogowany): "Polecam poczytać Miltona Friedmana, Friedricha Hayeka czy von Mises'a."
Zapomniałeś o naszym rodzimym guru Korwinie, kandydacie na miliardera.

bzdziu   6 #226 13.01.2016 01:46

nie wiem dlaczego to kogos jeszcze dziwi. obiecali dawac kase? pomnozyc socjal? obiecali. to teraz zabieraja sie do kradzenia. musza opedzlowac nam kieszenie aby utrzymac dodatkowa bande urzedasow majacych decydowac o tym czy pan i pani cos dostaniecie. zrobia wam druk 52345324555345 z zalacznikiem 456f4f356ff4443 do zalacznika z ksiazki kombatanta piss... a dopiero wtedy bedziecie mogli sie starac o cos. ludzie, obudzcie sie. jeszcze zaden z politykierow nie chcial niskich podatkow, zmiejszenia mafii urzedniczej i swojej odpowiedzialnosci. nigdy to sie nie stanie, bo wy jestescie ich platnikami ktory sfinansuje doslownie kazdy debilizm jaki stworza. tylko pieniadz w waszej prywatnej kieszeni, nie wyciagniety, niezapierdolony wam z rak mowi prosto co macie i kogo za to mozecie w d kopnac, bo was na to bedzie stac bez proszenia sie. wiec jesli ktos wam mowi, ze cos wam da... mozecie traktowac go jak pierdolonego zlodzieja ktorego trzeba zawiesic na najblizszej latarni. tak bylo jest i bedzie.

Piter432   10 #227 13.01.2016 02:26

@nitro2012: „no właśnie gdzie byłeś? nigdzie... ja studiowałem.... nie chciały wcisnąć.... przestań siać propagandę....”
Czyli też siedziałeś cicho, a mnie pouczasz XD I tak, CHCIELI wcisnąć Euro, co mówili nie raz, ale Tobie zaserwowali w telewizji albo przeinaczoną wersję tego, co mówią, albo jesteś na tyle głupi, że się odzywasz, ale nie wiesz, o co chodzi... jak większość durnych KOD-owiczów zresztą.

„teraz masz demokratyczne.... z faszystą kaczyńskim na czele... śmiej, się śmiej, ten się śmieje kto się śmieje ostatni...”
Faszystą to jest np. Schulz, Tusk czy Kopacz. Jakoś dziwnym trafem, gdy KOD-owicze protestują na ulicach, PiS nie wyciąga na nich policji i/lub wojska co od wielu lat robiły Platfusy (protest górników mniej więcej na początku bodajże 2015. lub 2014 [teraz nie pamiętam dokładnie] pamiętasz?). Aha, i to mój ojciec się śmiał przez 8 lat z durniów, którzy dali się omamić Platfusom, choćby w kwestii obniżenia podatków, które miały nastąpić (a jak dobrze wiemy, to je podwyższyli, ale co Ciebie prawda obchodzi...).

„będę się śmiał jak będziesz w nędzy spłacać długi pis...”
Czyżbyśmy zapomnieli o rekordowych zadłużeniu się Polski przez Platfusów przez 8 lat? Chyba tak :)

„przypomnij sobie afery pis...”
CO?! :D To żeś teraz dojebał to pieca :D :D Wymień mi te afery PiS-u, no śmiało. Pośmieję się, a przy okazji obalę głupoty, które wypiszesz :)

„sam robisz z siebie błazna popierającego komunistów z pis...”
Napisz jeszcze, że jestem nazistą, socjalistą, ksenofobem i wszystkim innym, o czym mówił chociażby Niesiół, a nie wymieniłem tutaj, bo nie przypominam sobie w tej chwili jego określeń, które zresztą i tak są haniebne (ooo, właśnie, a Ty mi tu jeszcze wypominasz zachowanie Pani Krystyny...)

„poza tym nie jestem twoim kolesiem... pawłowicz nie nauczyła kultury?”
LOL, Ty ROZUMIESZ SENS słów, które czytasz czy akceptujesz do swojego mózgu tylko to, co Platfusy przy pomocy telewizji (całe szczęście już zmienianej w dobrą stronę przez PiS) i innych mediów (choćby GW-no w formie gazety i/lub elektronicznie) Ci wpajają? Tak, TO WŁAŚNIE BYŁO I DZISIAJ PO CZĘŚCI JEST MÓWIENIE INNYM, CO MAJĄ ROBIĆ I MYŚLEĆ, ale przecież Ty MUSISZ to zwalić na PiS, bo Ci tak kazali. Smutne życie musiałeś mieć, ale to nie mój problem :)

PS Pawłowicz może nie zawsze jest aż tak kulturalna, jakby mogła być (na pewno jest bardziej kulturalna od Niesióła), ale z całą pewnością jest inteligentniejsza i ma więcej oleju w głowie oraz większe jaja niż nie jeden facet, a że przy okazji ma głos taki, a wygląd owaki... cóż, każdy różnie wygląda, inni są ładniejsi, a niektórzy brzydcy, ale to pozostawiam w ocenie innych według ich własnego gustu (choć o gustach ponoć się nie dyskutuje :P)

Autor edytował komentarz.
Piter432   10 #228 13.01.2016 02:29

@nitro2012 #226: GW-no prawda wySSane z propagandy PO-jebów. Nagrodę Józefa Goebbelsa masz jak w banku za takie komentarze :)

Autor edytował komentarz.
Piter432   10 #229 13.01.2016 02:33

@Anonim (niezalogowany) #213: To prawda, że jest on typowo polityczny, ale ma on związek z technologią, informatyką i dlatego się pojawił, jak mniemam.

  #230 13.01.2016 02:55

@Piter432: Wciąż - temat newsa ma dość nikły związek z "nowymi technologiami" (ba! same sklepy internetowe nie są technologią w mojej ocenie - są usługą :) ). Dla mnie to artykuł nastawiony na wejścia. Im mniej polityki (nawet tej między korporacjami - choć te są czasem wręcz nieuniknione) tym lepiej dla tego portalu IMO. W przeciwnym wypadku portal coraz to bardziej traci na rzetelności - zwłaszcza, że autor tego newsa stał się stroną w tej dyskusji.
W sumie całą dyskusje mogę podsumować fragmentem z Dnia Świra: https://www.youtube.com/watch?v=6weSa9m_Y3U

modrih   4 #231 13.01.2016 06:30

@Dimatheus: Powietrze jest już opodatkowane. Płaci się opłatę klimatyczną. Gmina to odprowadza do skarbu państwa.

Dimatheus   19 #232 13.01.2016 07:06

Hej,

@modrih: Przeczytaj tylko moje poprzednie komentarze - opłata klimatyczna jest w wybranych miejscowościach, a mnie chodziło o opłatę globalną. Swoją stroną opłata klimatyczna jest podatkiem lokalnym i zostaje w budżecie gminy / powiatu.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Waran z komodo i wersalko   4 #233 13.01.2016 08:42

@Piter432: "Jakoś dziwnym trafem, gdy KOD-owicze protestują na ulicach, PiS nie wyciąga na nich policji i/lub wojska co od wielu lat robiły Platfusy (protest górników mniej więcej na początku bodajże 2015. lub 2014 [teraz nie pamiętam dokładnie] pamiętasz?)." Porównaj jak protestują górnicy a jak protestuje KOD. Górnicy w porównaniu do manifestacji KODu to hołota rzucająca w policję czym popadnie i paląca opony. Ktoś z KODu był taki agresywny? No raczej nie. Czyli argument z dupy. A pprpos górników - zlikiwidował bym od razu te kopalnie które są nierentowne, a święte krowy (szczególnie darmozjadów związkowców) odsadził od deputatów, wcześniejszych emerytur, 13, 14 kredkowych i innych przywilejów. Mam taki sam żołądek jak górnik, a takich przywilejów nie mam.
"Czyżbyśmy zapomnieli o rekordowych zadłużeniu się Polski przez Platfusów przez 8 lat? Chyba tak :)"
dobrze ze PIS nie zwiększył teraz deficytu budżetowego, całe szczęście nas nie zadłuża jeszcze bardziej, również 500 zł na dziecko jest dla budżetu jak dla byka obierka, nie będzie miało wpływu na finanse.

Juche   5 #234 13.01.2016 09:11

No cóż, "Jeśli nie możesz sprawić, by komuś żyło się lepiej, spraw, by przesrane mieli wszyscy" :P
Jak polskie sklepy podniosą ceny, to będziemy zaopatrywać się u Niemca/Szweda/Anglika - oni pewnie naszymi pieniędzmi też nie pogardzą, a dopóki jesteśmy w UE, nikt nam chyba nie może takich zakupów zabronić.

ichito   11 #235 13.01.2016 10:11

@Piter432:
"Napisz jeszcze, że jestem nazistą, socjalistą, ksenofobem i wszystkim innym, o czym mówił chociażby Niesiół, a nie wymieniłem tutaj, bo nie przypominam sobie w tej chwili jego określeń, które zresztą i tak są haniebne (ooo, właśnie, a Ty mi tu jeszcze wypominasz zachowanie Pani Krystyny...)"
Jesteś...bo to nie ulega wątpliwości. Masz podobnie jak swoi mentorzy łeb pełen frazesów i pogardy dla ludzi. Takim ludziom w realu daje się kopa w d... i nie chce się mieć z nimi nic wspólnego.

bzdziu   6 #236 13.01.2016 12:04

@Piter432: gdyby nie to, ze nie zwyklem sie babrac w gownie to bym ci rzeczowo na ten twoj belkot zakrapiany schizofrenia odpowiedzial. nawet nie ma sensu dotykac tego lajna jakie wylales. po prostu trzeba cie ominac i pozwolic zdechnac.

Yurek1964   4 #237 13.01.2016 13:08

@bzdziu: Ładnie i poprawnie piszesz... Poza tym po chamsku...
Do szkoły chłopino !

Autor edytował komentarz.
Yurek1964   4 #238 13.01.2016 13:09

@Piter432: 100 % racji !

Waran z komodo i wersalko   4 #239 13.01.2016 14:14

Dobrze że najlepsze ns świecie polskie związki zawodowe wiedzą jak sfinansować obietnice wyborcze PiSu dotyczące obniżenia wieku emerytalnego. Otóż proponują jeszcze bardziej podwyższyć składki na ZUS i ozusować wszystkie umowy cywilnoprawne. Wspaniały pomysł. Ja bym w tym ich projekcie dopisał jeszcze żeby już sześciolatki przechodziły na emeryturę. Przecież ZUS zawsze ma furę pieniędzy, nigdy nie ma deficytu i państwo nie musi nigdy dopłacać do emerytur.

bzdziu   6 #240 13.01.2016 14:22

@Yurek1964: badz laskaw, skieruj swoja kloaczna persone w innym kierunku. nie kazdy ma ochote wasze wyziewy chocby tolerowac.

Yurek1964   4 #241 13.01.2016 14:31

@bzdziu: W regionie z którego pochodzę twój nick znaczy, że ktoś puścił (mówiąc delikatnie) bąka...
Tak ja ciebie traktuję.
Takie bezmózgowe indywiduum, zaślepione jedną "przewodnią" myślą "króla europy", "nowoczesnego" i tym podobnych typów.
Zero własnych obserwacji i pomyślunku...

bzdziu   6 #242 13.01.2016 14:51

Yurek1964- widac nie jestes w stanie odroznic wulgarnego okreslenia jakim jest bździna od bździu a tym bardziej fiu-bździu. to jest twoj realny poziom "rozumnosci". ale coz, takimi pokracznymi umyslami swiat sie zapelnil. wyginiecie kiedys w mysl darwinizmu albo ludzkosc wymrze w brudzie, smrodzie i debilizmie. od teraz trafiasz do blokowanych. zegnam.

Autor edytował komentarz.
ichito   11 #243 14.01.2016 16:04

Bez personalnych docinków już...informacje z dziś w temacie omawianego podatku
"Jak przehandlowano internet
8 stycznia doszło do spotkania ministra finansów Pawła Szałamachy i Henryka Kowalczyka z biznesem handlowym. Przedsiębiorcy po raz kolejny przekonywali, że markety zgodzą się na podatek o ile będzie on niski i jednocześnie obejmie wszystkie sklepy. W sprawie wysokości kwoty wolnej nie było zgody między organizacjami przedsiębiorców, proponowano by było to minimum 12 mln zł rocznego obrotu.

– W konsultacjach społecznych nad ustawą pierwsze skrzypce grały organizacje zrzeszające markety. One negocjowały i przekonały polityków, że należy zmniejszyć stawkę podatku. Jednocześnie, aby budżet nie stracił wpływów trzeba objąć podatkiem wszystkie sklepy także te małe oraz internetowe. Nas nawet nie zaproszono na spotkanie do KPRM – mówi Łukasz Kiczma z izby gospodarki elektronicznej e-Commerce Polska.
(...)
Opodatkowanie wszystkich brzmi lepiej i jest łatwiejsze do przeprowadzenia niż gimnastyka jaką pokazał Wiktor Orbán, który na Węgrzech próbował grillować podatkiem Tesco. I to jeszcze nieskutecznie, bo jego ustawy – wzór dla PiS – okazały się sprzeczne z prawem, zakwestionowała je Komisja Europejska. Orbán wycofał się z opłat nie pobierając nawet jednego forinta. Dlatego w Polsce zamiast ponad 100 mld przychodów z największych firm PiS postanowił objąć haraczem cały biznes handlowy czyli ponad 640 mld zł obrotów i 354 tys. sklepów. (dane GUS, cytat z przygotowanego uzasadnienia ustawy).

– Grabarze internetu – dosadnie skwitował ten ruch Krzysztof Bajołek, współzałożyciel i prezes Answear.com. Dwie trzecie z 20 tys. sklepów internetowych to firmy dopiero rozwijające się, które potrzebują kapitału by konkurować. Zdaniem Białka polskie sklepy mogą stać się całkiem dużymi eksporterami i promotorami polskich produktów za granicą albo odwrotnie. Jeśli polski e-commerce będzie słaby Polacy będą kupować w zagranicznych sklepach i wzbogacać budżety obcych państw."

Całość poniżej
http://natemat.pl/168217,dlaczego-sklepy-internetowe-zaplaca-podatek-obrotowy-ni...

Yurek1964   4 #244 14.01.2016 22:46

@ichito: Nie ośmieszałbyś się chociaż...
"natemat.pl" - super źródło wiedzy sobie znalazłeś, nie ma co.
Ciekawe, czy ty wierzysz w te brednie powtarzane przez dziennikarskie szmaty typu Lis & Co, czy tak specjalnie, czy może po prostu kasę masz z tego ?
Mogę się jeszcze raz powtórzyć, nie zauważasz gościu co się dzieje w Europie, kto kim rządzi i czy to tak przyjemnie być podnóżkiem, kolonią Niemiec ?
Kto nie za PO, "nowoczesną", to wróg, no nie ?
Jak wyborów nie wygrywają wyżej wymienione partie, to jest zamach na demokrację, prawda ?
Ogarnij się i zastanów.

Autor edytował komentarz.
Yurek1964   4 #245 15.01.2016 12:42

@Piter432: Nie warto dyskutować z takimi lewacko-liberalnymi osobnikami.
Do nich nic nie dociera.
Klepią teksty zasłyszane z "opiniotwórczych" mediów typu tvn, polsat, gazetka wymiotna.
Rzeczywistości nie dostrzegają (to bardziej optymistyczna wersja) lub co bardziej prawdopodobne, robią za "kabli", ewentualnie potracili korytka.
Cisza z ich strony na temat podsłuchiwania dziennikarzy, ważniejsze dla nich jest, kto podsłuchiwał ich idoli (Sienkiewicz, Radek-Zdradek, Rostowski) - taka to mentalność lewactwa.
Ktoś tu wcześniej napisał, że na portalu IT, nie powinny pojawiać się artykuły nawiązujące do polityki, bo chodzi tu o wejścia na stronę DP. Zgadzam się z tym.
Popieram w 100 % Twoje wypowiedzi.
Pozdrawiam.

Piter432   10 #246 15.01.2016 19:35

@Anonim (niezalogowany) #231: Usługi to dość ogólne pojęcie. Mam wrażenie, że chodziło Ci o to, że sklepy internetowe są usługami internetowymi lub sieciowymi (chyba nie ma różnicy pomiędzy tymi wyrazami, poza nazwą?), a internet od razu kojarzy mi się z informatyką (przede wszystkim) i trochę technologią (bo, jakby nie patrzeć, dziś potrafi rozwiązać dużo problemów, ale niemal taka sama ich ilość może się również pojawić, często znikąd [ech, te rzeczy martwe...]), sieć zresztą też, choć to też trochę ogólnikowe pojęcie, bo zależy o jaką sieć chodzi (a są chyba sieci, które prawie w ogóle nie kojarzą się z informatyką, za to bardziej z technologią).

Mam nadzieję, że niczego nie pokiełbasiłem :P

Piter432   10 #247 15.01.2016 20:12

@Waran z komodo i wersalko #234: „Porównaj jak protestują górnicy a jak protestuje KOD. Górnicy w porównaniu do manifestacji KODu to hołota rzucająca w policję czym popadnie i paląca opony. Ktoś z KODu był taki agresywny? No raczej nie. Czyli argument z dupy”
Ej, ja rozumiem, że ktoś może mieć inne poglądy i ja to szanuję(!), ale kłamstw nie znoszę, a jeszcze gorzej, gdy ktoś, kto roznosi kłamstwo, nawet nie tyle nie chce się przyznać do winy, co celowo udaje zaznajomionego w sytuacji. Naprawdę nie pamiętasz, jak policja podczas jednego z protestu STRZELAŁA do GÓRNIKÓW i bodajże oblewała ich wodą z jakiegoś wozu (podobne sytuacje były za PRL-u, bo widziałem sporo zdjęć z tamtego okresu)? Pytam jakiegoś, ponieważ nie znam wielu sytuacji w PRL-u, gdyż wtedy mnie nie było na świecie, ale ze zdjęć, które widziałem, sytuacja jest niemal identyczna, z tym że słownictwa mi (jak zwykle, ech) zabrakło :P A co do protestujących z KOD-u, to coś Ci pokażę: http://www.fakt.pl/politycy/dziennikarz-zaatakowany-na-manifestacji-kod-atak-na-... i https://www.youtube.com/watch?v=xDgQWF9jB4Y (to jest dokładnie ten sam film co z artykułu, który podałem chwilę wcześniej). Także radziłbym się wstrzymać, z tym że np. protestujący górnicy byli źli, a Ci w KOD-zie (a w szczególności ten jeden wulgarny facet) są dobrzy.

„dobrze ze PIS nie zwiększył teraz deficytu budżetowego, całe szczęście nas nie zadłuża jeszcze bardziej, również 500 zł na dziecko jest dla budżetu jak dla byka obierka, nie będzie miało wpływu na finanse.”
Deficyt jest (niestety) większy, ale to przy każdych rządach, które dopiero zaczynają rządzić, się on powiększa. Zwróć uwagę, że deficyt ten nie powiększył się aż tak bardzo, a przecież rządzą około 2. miesięcy (liczę mniej więcej od momentu, gdy rząd został zaprzysiężony przez prezydenta), a Platfusom się wydaje, że PiS wpadnie w ich pułapkę, którą im zostawili, jaką są pieniądze w budżecie, bo niby jak to jest możliwe, że rzekomo pieniędzy w budżecie brakuje, a sami wydawali kupę pieniędzy na pierdoły albo przepierdzielili je na coś innego? Np. miały być elektrownie jądrowe (dwa razy były zapowiadane przez T(f)uska: raz w 2008. roku, a potem bodajże 4 lub 3 lata później) za około 300 bodajże mld. złotych i gdzie są? Elektrowni nie ma, pieniądze poszły, a w budżecie coraz mniej przez tego typu działania Platfusów. I nie jest to jedyny taki przypadek, a przykładów tego typu jest jeszcze więcej (to cud, że mój tata jeszcze większość potrafi z nich zapamiętać, bo ja bym chyba nie wyrobił albo mózg by mi wybuchnął). Jeszcze na dodatek przez 8 lat mieli całkowitą pełnię władzy i kupę kasy z UE dostali, a mimo to zadłużyli nas niemal podwójnie, bo o około 500 mld złotych, a dług obecnie wynosi ponad 1 bilion złotych (a ukryty aż około 3 biliony[!]).

Piter432   10 #248 15.01.2016 20:18

@ichito #236: Widać, że jesteś ślepy. Zresztą, ja na czyjąś agresję odpowiadam agresją, ale tylko po to, by ten ktoś zdał sobie sprawę, że sam zaczął, nie ja. Jeśli masz problem, by to zrozumieć, to może w ogóle do mnie nie pisz, bo co mi da to, że podam Ci rzetelne argumenty i obalę kłamstwa, skoro Ty dalej będziesz w stosunku do mnie agresywny (nie twierdzę, że teraz jesteś), a cechę tą usilnie będziesz próbował przypisać mnie (tak właśnie robiły i jeszcze robią Platfusy – przez wiele lat przypisywali PiS-owi swoje własne cechy, aż dziwne, że ludzie się na to nabierali, ale to nie mój problem).

Piter432   10 #249 15.01.2016 20:28

@bzdziu #237: No to dawaj swoją „rzeczową” (bo wątpię, żebyś takową napisał, ale cholera wie) odpowiedź na moje argumenty, śmiało :) Łajno jak na razie Ty na mnie wylewasz, życząc mi śmierci(!), zwłaszcza że nie jestem osobą publiczną bądź wykonującą coś publicznie na skalę taką, że jestem znany pewnej liczbie ludzi (w domyśle sporej, a przynajmniej wirtualnie), i twierdząc, że moje argumenty, których nie wziąłem z dupy, to bełkot (ciekawe, jakie Ty masz :D) zakrapiany schizofrenią.

A więc śmiało :) Dawaj, czekam. Od czego zaczniesz? Może od rzekomej afery SKOK-ów, której nigdy nie było i którą obalił ten sam tygodnik, który wywołał rzekomą „aferę ze SKOK-ami”, co? :D

Piter432   10 #250 15.01.2016 20:29

@Yurek1964 #239: Dziękuję :)

Piter432   10 #251 15.01.2016 20:39

@Yurek1964 #247: Właśnie przez takich lewacko-liberalnych baranów coraz częściej odchodzę od liberalizmu, czy jak kto woli, wolności, a schodzę coraz bardziej do konserwatyzmu, bo po prostu z takimi durniami prawie niemożliwa jest dobra dyskusja, zwłaszcza mimo różnicy poglądów czy „politycznej strony” (prawica kontra lewica), jeśli mogę to tak nazwać.

Co najśmieszniejsze, nawet taki wróg praktycznie wszystkich obecnych partii (może poza ruchem Kukiza), czyli Korwin sam zadeklarował(!), że będzie bronił PiS-u, oczywiście poza granicami Polski. Wewnątrz Polski (czy tam w Polsce :P) będzie po prostu „walczył” z PiS-em (w sensie, że przede wszystkim będzie pokazywał im błędy albo do czego jest sceptycznie nastawiony). Więc jak widać, mimo że jest się wrogiem pewnych kierunków czy idei lub czegoś innego związanego z polityką, to jednak da się normalnie porozmawiać, tylko trzeba chcieć.

Piter432   10 #252 15.01.2016 20:41

@nitro2012: O, widzę, że aż Cię zatkało na moje argumenty. Prawda boli, co? :)

Yurek1964   4 #253 16.01.2016 11:48

@lukasz_em: Panie redaktorze-cenzorze, dlaczego po raz drugi wykasowałeś moje posty do lewackiego CHAMA o nicku "bzdziu" ?
Przeczytaj post numer 227, widać nie razi Cię jego słownictwo...
Nieładnie.

Autor edytował komentarz.
Yurek1964   4 #254 16.01.2016 12:39

@Piter432: #252: Zgadzam się z Tobą.
W liberalnej gospodarce nie ma nic złego, chociaż jak pokazują przykłady wielu państw, nie ma czegoś takiego, jak to, że "niewidzialna ręka rynku" załatwi wszelkie problemy.
Uważam też, że pewne, strategiczne działy gospodarki (energetyka, zbrojeniówka, oczywiście policja i wojsko) powinny być ZAWSZE w gestii państwa. Osobiście jestem za całkowitym zakazem cenzury.
Natomiast z drugiej strony najbardziej liczy się dla mnie patriotyzm, honor i tradycja, niezależność polityczna, historia Polski.
Patetyczne...
Może, ale uważam, że jest to warunek przetrwania państwa i narodu.
Moim zdanie musi być trochę nacjonalizmu (nie mylić z faszyzmem, zaznaczam to, bo "złotousta" lewacko-liberalna brać, często stawia pomiędzy tymi dwoma określeniami znak równości), bo twory typu "eurokołchoz" zupełnie nie mają racji bytu.
Zwłaszcza teraz, kiedy "uchodźcy" zalewają Europę.
To jest właśnie przez lewaków, masonów (Junker) i liberałów.
Korwin powiedział, że pomimo istnienia w parlamencie europejskim frakcji chadeckiej i socjalistycznej, praktycznie niczym się one nie różnią, a na pewno nie w kwestii "uchodźców".
Nie mogę się nadziwić, chociaż już mam trochę lat, że można popierać i bronić takie polityczne szumowiny jak PO czy "nowoczesna".
Te polityczne szuje działają na szkodę Polski.
Ewidentnie są sługusami Niemiec i innych lewackich organizacji.
Określenie tego Targowicą, w moim mniemaniu - NIE jest na wyrost.
Taki "nowoczesny" bankster, "król europy", liso-hiena i wielu im podobnych, to chwasty.
Można byłoby wiele pisać i mówić, ale to nie jest raczej miejsce na polityczny dyskurs.
Mam nadzieję, że będziemy mieć Wolną Polskę, a "eurokołchoz" padnie.
Pozdrawiam Ciebie, jesteś jednym z nielicznych na tym portalu, który ma takie poglądy.

Autor edytował komentarz.
lukasz_em   6 #255 16.01.2016 14:46

@Yurek1964: Nie kasowałem jakiegokolwiek komentarza. Pozdrawiam.

Yurek1964   4 #256 16.01.2016 15:04

@lukasz_em: Był tu taki o indywiduum "bzdziu" i zniknął...
Zgłosiłem sam do moderacji kilka jego wpisów i dalej są...
Dziwne ?

bzdziu   6 #257 16.01.2016 17:38

strasznie kogos boli zad, ze jest ignorowany lol nic tak malych zakompleksionych niekochanych ludzi nie rozwsciecza jak nie podwyzszanie glupoty i belkotu do rangi czegos z czym chocby warto polemizowac. wina tuska... nie, wina redakcji lol

Autor edytował komentarz.
bzdziu   6 #258 16.01.2016 22:19

zal mi takich jednostek klinicznych, smieszni sa ale po ludzku zal. tupia nozkami, pohukuja. a rozumku jak nie bylo, tak nie przybywa.

do redakcji- przydaloby sie aby ignorowanie tez dotyczylo powiadomien o wpisach ignorowanych. niestety tak to nie dziala.

Autor edytował komentarz.
bzdziu   6 #259 16.01.2016 23:32

"I bez odbioru, jeśli rozumiesz po polsku." - tak to jest jak sie nie ma nawet swiadomosci istnienia. smieszny cudak, czysty darwinizm :)

bzdziu   6 #260 17.01.2016 00:50

a juz myslalem, ze "bez odbioru" mowi osoba konczaca nadawanie i wylaczajaca sprzet. nawet o tym nie ma to to bladego pojecia. czym dalej tym smieszniej hehe tupnie to to jeszcze nozka, tylko niech sie nie zaplumpta lol

  #261 17.01.2016 13:41

Idźcie się obrzucać fekaliami na inny portal nie zasmradzajcie go :)

PeaceGuard   3 #262 18.01.2016 03:33

@Yurek1964: Kilka postów wyżej piszesz jak to nikt nie reaguje na słownictwo i zachowanie twojego rozmówcy, a niestety w twoim wykonaniu bynajmniej nie wygląda to lepiej, a wprost przeciwnie.

Yurek1964   4 #263 18.01.2016 09:30

@PeaceGuard: Odpowiedź musi być adekwatna do ataku, wszystko na temat.

Waran z komodo i wersalko   4 #264 18.01.2016 10:09

@Piter432: Co do strzelania do górników, to mi nie chodziło o PRL, bo to inna bajka. Mi chodziło o górników, którym ciągle mało i przy ich manifestacjach KOD to grzeczne dzieci z przedszkola. Co do tego ataku na dziennikarza - na miesięcznicy smoleńskiej i z tej okazji zorganizowanej manifestacji w stylu "GDZIE JEST KRZYŻ" zaatakowali reportera TVP info. Niby dewoty, a jakie butne :) http://www.fakt.pl/polska/reporter-tvp-info-radomir-wit-zaatakowany-podczas-mies... . Więc to są przypadki, które pojawiają się na większości manifestacji, to też kwestia prowokacji żeby rozbuchać temat. Co do deficytu i ze każda władza zadłuża - no cóż .... Rating obniżony, KE będzie nas kontrolować z powodu zagrożenia demokracji. Rating może nas nie dotyczy? Może Ciebie nie, ale ja juz mam dzięki temu wyższą ratę za mieszkanie (frank poszedł w góre). A wszystko to dzieki obecnej władzy. Ja nie wiem czy Kaczyński do końca wie dokąd zmierza. Moim zdaniem jak go morawiecki albo duda lub szydło pytają "dokąd idziemy wodzu?" on im mówi "w dobrym kierunku" ale sam nie wie. Bardziej to idzie w kierunki "jakoś to będzie, zobaczymy", bez planu długoterminowego.Polska niby była w ruinie, a wczoraj Morawiecki mówi że polska gospodarka ma sie świetnie. Sami kablowali do KE na to co robiła PO, a teraz się oburzają że UE chca się wtrącać w nasze sprawy i że opozycja kabluje i donosi. No litości, to jest dopiero obłuda i zakłamanie. To nie są katolicy, to hipokryci. Mogą nas puścić z torbami i tego się obawiam.

  #265 18.01.2016 17:11

@Waran z komodo i wersalko: Dam Ci małą analogię z frankami. Przypuścmy że spotykasz Cygana. Cygan ma przy sobie sygnety. Twierdzi że są ze złota. Jest nawet wybita "próba" na sygnecie. Kupujesz?
Podobnie jest z frankami. Tym razem będzie to cygan z małej litery. Ma przy sobie franki. Twierdzi że zyskasz na kredycie wziętym w tej walucie. Jest to waluta niezależna od złotówki. Kupujesz?
Oraz ważniejsze pytanie - kapujesz?

bzdziu   6 #266 18.01.2016 17:57

do jednostki klinicznej- jak kazdy pacan jestes za cienki w uszach abys wyszedl poza smiech i politowanie. zwyczajnie mi ciebie zal.

Waran z komodo i wersalko - nie zdziw sie, gdy pewnego slonecznego dnia okaze sie, ze putinowska swolocz inwestowala w pissuary jak to czynila w kilka innych europejskich partyjek i organizacji, o czym przebakuja usa. wtedy juz nikogo nie bedzie dziwilo skad tyle komuchow w tej partii i na stanowiskach i czemu nagle gdy wszyscy w europie i na swiecie wycofuja sie z kontraktow z rosja w sprawie ropy i gazu - z chinami wlacznie- my sie pakujemy i znow placimy jak za zboze. bo jakims cudem taki nowy prezes orlenu, z nadania piss, nijaki jasinski [W latach 1976-82 był członkiem PZPR] nagle wyskakuje przed szereg i kontraktuje rope za 26mld zl. cud? czy moze splata za kase na wyborcza propagande ktorej nie powstydzilby sie Goebels.

Autor edytował komentarz.
ichito   11 #267 18.01.2016 19:36

Yurek i Piter...
jest taki sposób na ludzi, który już dawno temu nazwano "zaj....bać kogoś śmiechem"...i można by to wobec Was zastosować przy odrobinie chęci, ale nie ma takiej potrzeby...Wy to robicie za nas.

Autor edytował komentarz.
bzdziu   6 #268 18.01.2016 23:19

zenujacy poziom dna

Yurek1964   4 #269 19.01.2016 00:29

@lukasz_em: Widzę, że cenzura w redakcji DP działa pełną parą...
A tyle było różnych artykułów krytykujących cenzurę.
W czasie akcji "orkiestry" osobnika J.O, było może 2-3 lekko krytyczne posty. Idylla, człowiek i akcja - kryształ !
Dno macie panowie redaktorzy DP !
Coś na kształt gazetki wymiotnej.

lukasz_em   6 #270 19.01.2016 08:58

@Yurek1964: Ja osobiście komentarzy nie kasuję, ale zakładam, że te skasowane musiały na to zasłużyć, bo bez wyraźnego powodu nikt by ich nie usuwał :)

Yurek1964   4 #271 19.01.2016 09:06

@lukasz_em: Pewnie, bo należy pisać po "linii ideologicznej" redakcji.
Podobnie jak było w sprawie wspomnianej przeze mnie "orkiestry", no nie ?

  #272 19.01.2016 12:01

Czytam te komentarze i... ;)))
Tu nie chodzi o to, że Pis czy PO jest złe, chodzi o to, że my Polacy nie potrafimy się dogadać.
Gdyby w sejmie - a po to on jest - ludzie o różnych poglądach potrafili się dogadać, potrafili wypracować wspólne stanowisko, to my Polacy byśmy na tym wygrali. Ale niestety politycy nie chcą porozumienia, chcą sobie nawzajem dać sobie pstryczka w nos i pokazać kto w danej chwili rządzi KORYTEM i kto ma "rację" ... To jest największy błąd Polaków po transformacji... Chorzy mentalnie ludzie u władzy nie potrafią tego zrozumieć. Różnorodność powinna być największym atutem do wypracowania najkorzystniejszych wariantów dla całego społeczeństwa, a nie dla jednej lub drugiej opcji politycznej.
Przecież nasza KASA państwowa jest wspólna - twoja, moja, jego - podatników w PL itd... Tak?

Yurek1964   4 #273 19.01.2016 16:57

@lukasz_em: Kolejny raz...
I co, chyba przytkało ?
Poprawność polityczna jest wszechobecna u lewaków.

Autor edytował komentarz.
Waran z komodo i wersalko   4 #274 20.01.2016 08:21

@Yurek1964: Jak się nie podoba to zmień forum.

  #275 20.01.2016 10:13

Obejrzałem całą "debatę" PE w "sprawie polskiej" by nie opierać się na relacjach komentatorów. Warto było. Po pierwsze mogłem naocznie przekonać się jak "pracują" europosłowie. Kierowani przez opasłego niemieckiego lewaka bez matury, różnojęzyczni parlamentarzyści pokazali, że ich "obrady" to skrzyżowanie cyrku, targowiska i oddziału zamkniętego. >> Polska - konfidenci 1:0 <<

Zapewne podobne odczucia miała pani premier Szydło, przyglądająca się ciekawie farsie parlamentarnej. Pomijam już fakt, że sesje PE odbywają się symultanicznie raz w Brukseli a drugi raz w Strasburgu i cały cygański tabor posłów, asystentów, sekretarek itd przenosi się z miejsca na miejsce przynajmniej raz w miesiącu. A co - nie stać ich, wszak Europa płaci...
Fakt przemawiania każdego z posłów w ojczystym języku, mimo szybkiego tłumaczenia, przypomina parlament cesarskich Austro-Węgier sprzed I wojny. Wystarczy bowiem by poseł zdjął słuchawki i już od razu znajduje się w domu bez klamek, gdzie każdy w swym języku opowiada własną historię.
Po drugie cała "debata" okazała się dętą hucpą, zorganizowaną przez lewackich eurokratów, po solidarnych donosach PO-szustów, "nowośmiesznych", PSL-u i KOD-zistów na Polskę (nie piszę - na własny kraj - bo ci ludzie nie są tego warci).
Jak przystało na potomków konfidentów, z zemsty, że przypadkowe społeczeństwo oderwało ich kartką wyborczą od darmowego publicznego koryta, popędzili pierwszego dnia po wyborach po ratunek do kolesi w Brukseli.
- A słyszeliście dwuminutowe wystąpienie oszołoma Korwina...? Szok!!!

  #276 20.01.2016 11:39

Pokażcie mi jednego działacza PO i Nowoczesna lub jednego żyda, który lubi innych i jest uczciwy, a zmienię o nich zdanie i też ich zacznę lubić, tak samo jak oni mnie :D :D :D

  #277 20.01.2016 13:32

Ile jeszcze osób musi zginąć, by poprawni politycznie zwolennicy multikulturalizmu przejrzeli na oczy?
Zwolennicy multi-kulti macie krew na rękach!

  #278 21.01.2016 09:25

Jestem człowiekiem, nie instytucją. Mam prawo do złego humoru.

  #279 21.01.2016 09:42

Prezes Jarosław pytany o seks, odwraca kota ogonem.

Yurek1964   4 #280 21.01.2016 09:48

@Waran z komodo i wersalko: I tu masz rację, właśnie tak zrobię.
Po co tracić nerwy, trzeba trzymać się jak najdalej od "postępowego", liberalnego lewactwa i jego politycznej poprawności doprowadzonej do granic absurdu.
Ta zgnilizna zniszczy Europę, ale mam nadzieję, że nie Polskę.

Yurek1964   4 #281 21.01.2016 21:11

Jak pięknie, teraz widzimy działanie "niewidzialnej ręki" redakcji...
Pojawiło się parę wpisów pisanych właśnie przez jedną rączkę...
Dokładnie jak kiedyś w Trybunie ludu...
Gratulacje towarzysze redaktorzy ! :)

  #282 22.01.2016 10:06

Jest prosty sposób na ominięcie tego podatku, to co robie już od wielu lat i nie narzekam. Wystarczy przenisć firmę za granicę np. do Niemiec. Nie dość ze podatek VAT wynosi 19%, a z podatku dochodowego można bardzo w prosty sposób zejść dzięki liberalnemu prawu do księgowania kosztów (paliwo, samochód itp). Polecam w tym wszytkim kancelarię jbgermany.pl , zajmą się tematem od A do Z (rejestracja spółki / firmy, księgowść, optymalizacja podatkowa, opieka prawna).

  #283 22.01.2016 19:13

Jezus Królem Polski - w Episkopacie powstał już akt intronizacji.
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/jezus-krolem-polski-w-episkopacie-powst...

  #284 22.01.2016 21:41

Viktor Orban to taki przywódca, którego pomysły popieram w ciemno!

Yurek1964   4 #285 23.01.2016 11:29

@lukasz_em: Widzę, że towarzysz redaktor spłodził kilka żartów, a jeden o prezesie pisowców...
To może tak dla równowagi: : "król jewropy" Donald Thussk poleruje, robi kosmetykę kakaowego oka dla "cesarzowej jewropy", Anieli Makreli.
Może być ?

Autor edytował komentarz.
Piter432   10 #286 23.01.2016 18:00

@ichito #268: Chyba Ty robisz to za mnie i tych, którzy myślą podobnie jak ja. Ja Ci podałem argumenty, a Twoja odpowiedź to odwrócenie kota ogonem, byleby nie przyznać się do porażki. Co za lewacko-liberalny ciemnogród...

Piter432   10 #287 23.01.2016 18:02

@Waran z komodo i wersalko #265: Pożyjem, zobaczem. Na razie nie dajmy się sprowokować jakimś szKOD-nikom, którym w większości koryto i hajs we łbie, że nie wspomnę o kolesiostwie i innych takich rzeczach...

Waran z komodo i wersalko   4 #288 24.01.2016 13:47

@Brawo Pani Beato... (niezalogowany): Dobrze żę Pis nigdy nie donosił na Wolske w PE.

Waran z komodo i wersalko   4 #289 24.01.2016 13:52

@Piter432: W ciągu najbliższego roku okaże się jakie kolesiostwo uprawia PiS. Tak ma kazda jedna władza, tak było za SLD, za PO i PSL to wiadomo, szczególnie PSL był bezczelny w tym procederze. PiS nie będzie inny. Pytanie tylko czy dadzą się podsłuchać? Pewnie nie ...

lukasz_em   6 #290 24.01.2016 14:06

@Yurek1964: Da Pan już spokój ;) Nic wspólnego z kasowaniem komentarzy nie mam i nie zajmuję się tym. Pozdrawiam :)

Yurek1964   4 #291 24.01.2016 17:18

@lukasz_em: Wiem kiedy pojawiły się "żartobliwe" wpisy.
Nie interesuj mnie kto to kasuje, robi to ktoś z redakcji.
Podobnie jak robiliście to z nieprzychylnymi wpisami na temat tego typa Owsiaka i jego "orkiestry".
"Żarty" pisane są przez kogoś z redakcji, żeby nie było, że tu nie ma "wolności słowa".
Cóż, właściciel portalu płaci, więc wymaga, no nie ? hahaha
Musi być po "linii" liberalno-lewackiej.
Cokolwiek powie ktoś z tego zgniłego Zachodu, trzeba wykonywać bez miauknięcia, prawda ?
Dla was to wyrocznie i największe "autorytety", a w rzeczywistości to banda darmozjadów i ogólnie bardzo szemrane towarzycho.
"Wirtualna Polska" i "Tlen" to nie jest wzór obiektywizmu... hahaha
Nie jestem "pan"...

  #292 24.01.2016 21:32

Od kilku tygodni pewna inicjatywa zwana Komitetem Obrony Demokracji organizuje na ulicach polskich miast demonstracje w obronie tejże demokracji. Brzmi to dość zabawnie, gdyż gdyby demokracji w Polsce nie było lub byłaby jakoś zagrożona, to Ci państwo nie mogliby swobodnie tworzyć inicjatyw obywatelskich, ani tym bardziej organizować czegoś w rodzaju antyrządowych demonstracji.
- Jak ludzie Sorosa stworzyli pierwszy KOD >> http://wolna-polska.pl/wiadomosci/jak-ludzie-sorosa-stworzyli-pierwszy-kod-2016-01

Waran z komodo i wersalko   4 #293 25.01.2016 08:37

@Yurek1964: a ty posługujesz się językiem nienawiści tak jak PIS. Wolska to akurat tekst Kaczyńskiego. Wiem że trudno uwierzyć, ale masz http://www.dailymotion.com/video/xsfd3g_jaroslaw-kaczynski-spiewa-hymn-polski-z-... posłuchaj sobie stary głupcze.

Waran z komodo i wersalko   4 #294 25.01.2016 08:38

@lukasz_em: Nie odpuści Ci tak jak każdy z PiSu, Zajadły jak Kaczyński i jego świta :)

Autor edytował komentarz.
lukasz_em   6 #295 25.01.2016 09:08

@Yurek1964: My się zajmujemy IT, technologiami, sprzętem i aplikacjami, a nie linią partyjną.

Yurek1964   4 #296 25.01.2016 14:19

@lukasz_em: Ciekawe, zastanów się co gadasz.
Po co w artykule jest nawiązanie do konkretnej partii ?

lukasz_em   6 #297 25.01.2016 14:24

@Yurek1964: Bo ta partia aktualnie rządzi i planuje obłożyć e-sklepy nowym podatkiem!? To chyba oczywiste.

Yurek1964   4 #298 25.01.2016 14:34

@lukasz_em: a powiedz coś może na temat tego indywiduum Owsiaka i jego "orkiestry ?

lukasz_em   6 #299 25.01.2016 14:41

@Yurek1964: nie miałem na to szans, bo nie pracowałem wtedy w tej redakcji. I nie widzę powodu rozmawiać o Owsiaku, bo to nie on zamierza nakładać podatek na e-sklepy. Zalecam czytanie ze zrozumieniem, to zawsze pomaga. I z mojej strony koniec tej dyskusji z Panem, bo już szkoda mi czasu na te bezsensowne zaczepki.

Waran z komodo i wersalko   4 #300 25.01.2016 14:42

@Yurek1964: UUUUUU! Uważaj bo Ci żyłka pierdząca pęknie :) Frustrat jak Kukiz :) Rządzą tobą tylko emocje, tacy są najgorsi ...

Yurek1964   4 #301 25.01.2016 15:03

@lukasz_em:Czy ten typ Owsiak to twój idol?
Pewnie tak ?
To ty czytaj ze zrozumieniem, pisałem wcześniej o cenzurze na waszym portalu, nie odniosłeś się do tego wcale.
To, że nie miałeś "szansy" pisać o tym, to nie znaczy, że ktoś z twoich redakcyjnych kolegów tego nie robił.
"Bezsensowne zaczepki"...
Rzeczywiście, nie ma co dyskutować z lewacką 'bracią". hahaha
Ty, jak i reszta wyznawców podobnych idei, te szuje są niereformowalni.
Takie szemrane towarzycho jak ty, i tobie podobni, a pracujący dla szwabskiego "pana", NIE powinno mieć racji bytu w Wolnej Polsce.
Aha, podobno w ostatnim waszym konkursie wylosowałem kubek.
Możecie się nim "podzielić...
Wielu twoich kolegów "pragnie" mieć kubek z logo DP. hahaha

lukasz_em   6 #302 25.01.2016 15:11

@Yurek1964: Pozostaję mi tylko się uśmiechnąć bardzo serdecznie. :)

lukasz_em   6 #303 25.01.2016 15:17

@Waran z komodo i wersalko: do not feed the troll ;)

bzdziu   6 #304 25.01.2016 21:21

najlepsze co mozna zrobic to nie nobilitowac takiego guana do czegos z czym chocby mozna polemizowac. guano jest i pozostanie guanem, mimo braku swiadomosci tegoz faktu. milego wieczoru ;)

Autor edytował komentarz.
Waran z komodo i wersalko   4 #305 25.01.2016 22:40

@Yurek1964: Nie trzymasz ciśnienia, tak łatwo Ci sprowokować :) i to byle czym :) zaczyna się z tego robić fajna zabawa.

  #306 26.01.2016 00:40

@Waran z komodo i wersalko: Popełniłeś głupotę wybierając walutę obcą do spłacania mieszkania. Podałem Ci analogię z sygnetami. To był Twój wybór. Dałeś się skusić. Opcja polityczna stworzyła Ci ku temu warunki. Ale wybrałeś sam. Nie dziw się że podnosisz ludziom ciśnienie, bo temat "rząd chce nałożyć podatek" sam w sobie jest zapalny (prowokacje to typowy clickbait dla portali). A to czy puścisz kiedyś sam siebie z torbami nie zależy od polityków. Dużo zależy od Ciebie. Masz rodzinę. Masz przyjaciół. Masz opcję wyjechania za granicę by się odkuć (sam zresztą byłem za granicą by finansować remont domu - wiem co piszę). Są jeszcze inne liczne opcje by wyjść z opresji bez większego szwanku. Jeśli mama (analogia: politycy) nie zrobi obiadu (analogia: gwarancje finansowe) to nie ma co płakać tylko wziąć się za życie. Za rogi. A te wojny i prowokacje polityczne są bez sensu gdy ma się rodzinę/ przyjaciół/ trochę logicznego myślenia.

lukasz_em   6 #307 26.01.2016 11:14

@Yurek1964: Muszą Panu naprawdę płacić jakieś grosze od komentarza, skoro klepie Pan, klepie i klepie, nikt na to nie zwraca uwagi, a i tak ciągle Pan nadaje te swoje bezładne komunikaty. Słyszałem, że PiS opłaca internetowych komentatorów, ale nie sądziłem, że limit do wyrobienia jest aż tak duży.

Yurek1964   4 #308 26.01.2016 11:42

@lukasz_em: Masz obsesje na punkcie PiS ?
Macie już chyba nowego bossa - Grzesio Schetyna, gostek z twarzą nieskażoną myślą...
Biegnij, poskarż się...

lukasz_em   6 #309 26.01.2016 11:45

@Yurek1964: Zaczynam się mocno martwić o Pana kondycję emocjonalną.

Yurek1964   4 #310 26.01.2016 11:53

@lukasz_em: Mówiłem, nie jestem "Pan"...
Nie musisz się o to martwić, puki co, wszystko jest OK.
Gdybyś prześledził tok tej "dyskusji" (oczywiście nie jest to warte Twojego cennego czasu i rozumiem to), to na początku nikogo nie obrzucałem żadnymi inwektywami.
Jeśli jakiś prymityw, nie mając innych argumentów, od razu nazywa mnie "pisowcem" (bardzo daleko mi do tej opcji politycznej), musiała być z mojej strony odpowiedź na tym samym poziomie (brak rzeczowych argumentów, czyli poziom kloaki)... hahaha
Tak to było.

Autor edytował komentarz.
  #311 27.01.2016 17:23

Marże w internecie są niskie, klienci korzystają z porównywarek cenowej i to się nie zmieni Wypadną z rynku mniejsze e-sklepy, które kupują od hurtownii. Zostaną duże hurtownie które mają w swoich strukturach własne e-shopy, a podatek pokryją im umowy bonusowe z producentami. TenZpodatek to prezent dla silnych, cios dla mniejszych zatrudniam 5 osób i martwi mnie ten pomysł.

  #312 27.01.2016 18:03

Fałszerzy historii należy karać tak samo jak fałszerzy pieniądza.
Żaden kraj nie może upaść bez pomocy wewnętrznych trolli.
"Historię piszą zwycięzcy" - dlatego od 200 lat nie znamy polskiej historii.

  #313 28.01.2016 11:42

Jak się coś nie podoba NIEMCOM (korporacjom), to znaczy jest w porządku dla Nas. Dla Polski !!!

  #314 29.01.2016 08:52

Auto-masakra Nowoczesnej od... Swetru, który ma 28 posłów / osłów w Sejmie na 460-ciu i to bez Programu dla Polski.
https://www.youtube.com/watch?v=8YjWehw2gLA
https://www.youtube.com/watch?v=bpe4eGsGbOA
https://www.youtube.com/watch?v=gy165YXpEWc

Waran z komodo i wersalko   4 #315 29.01.2016 11:46

Napisałem wyżej "W ciągu najbliższego roku okaże się jakie kolesiostwo uprawia PiS." Nie trzeba było długo czekać. 20 mln zł na szkołę ojca Rydzyka z budżetu idzie. Można? Oczywiście, oni wszystko mogą, bo są demokratycznie wybrani, suweren narodu, dobra zmiana itd.

bzdziu   6 #316 29.01.2016 20:01

@Waran z komodo i wersalko: rok czekac? przecie juz obsadzono kolesiami wszystkie mozliwe spolki skarbu panstwa. w kilka chwil po tym idzie kontrakt z rosja na kilka lat mocno przeplacony... gdy europa odwraca sie od ruskiego gazu i ropy. kilka dni po idzie konkretna informacja z usa o tym, ze putinek finansuje rozne partyjki i organizacji nacjonalistow w europie z orbanem wlacznie. zdroworozsadkowo- przypadek czy moze splata? cofajac sie dobrych x lat wstecz takze zwiazali nas wieloletnim kontraktem z ruskimi po duzo wyzszej niz rynkowa cena surowca. wiec co to jest 20 baniek dla rydzyka ktore nie mialo isc oficjalnie a idzie mniej oficjalnie... przypadkiem tez ilosc komuchow w pissie jest tak duza z prlowskim prokuratorkiem na czele, ktory zwalczal opozycje... same przypadki. rok czekac mowisz... czerwonej swoloczy nie potrzeba roku aby rozpieprzyc wszystko co inni budowali.
i kolejny koles partyjny http://wyborcza.biz/Gieldy/1,114507,19553489,kadrowe-trzesienie-ziemi-w-radzie-n...

Autor edytował komentarz.
  #317 01.02.2016 01:29

Jakoś wszędzie w Europie płacą podatki a jak u nas wprowadzają tak jak w EU to już raban wielki. Albo się chce mieć EU albo nie - tak samo można powiedzieć. A do Cyprowiczów - zawsze możecie tam wyjechać skoro tam wolicie płacić podatki itd. w UK i innych krajach jakoś nie macie obiekcji - ot taka mentalność

Waran z komodo i wersalko   4 #318 01.02.2016 09:03

@bzdziu: Aha. Mój ojciec mówi że Ziobro i Macierewicz to ruscy agenci. Coś w tym musi być...

  #319 03.02.2016 15:04

Nie ma w tym kraju jakiegoś PiS, PO, PSL lub SLD. Nie istnieje też jakaś Nowoczesna.pl, partia Razem lub Kukiz'15. Przy magdalenkowym stoliku rozdano karty dla Polski na dziesiątki lat i przydzielono graczy do ich wykorzystania (oficerów prowadzących kolonię). Po drodze wszystko się popieprzyło i teraz nikt już prawie nie pamięta, kto, z kim kombinował i pił wódkę. Dla przykładu weźmy takiego Tuska - https://www.youtube.com/watch?v=kBwg66eA6-8

  #320 03.02.2016 20:42

Paweł Kukiz ujawnia zarobki w gabinetach politycznych. "PiS dwukrotnie postulował likwidację gabinetów politycznych. Składał ustawy w tej sprawie w 2009 i 2012 r. W 2015 r. PiS diametralnie zmienił swoje zdanie zatrudniając w gabinetach politycznych niemal 90 osób!" - czytamy na stronie gabinetypolityczne.pl
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/pawel-kukiz-ujawnia-zarobki-w-gabinetach-politycz...

  #321 03.02.2016 21:44

@Josiah: a jeśli ktoś szuka dostawców, to podsyłam artykuł :-)
http://edropshipping.info/top-21-najlepsze-hurtownie-dropshipping/

  #322 03.02.2016 21:45

@Josiah: Josiah: a jeśli ktoś szuka dostawców, to podsyłam artykuł :-)
http://edropshipping.info/top-21-najlepsze-hurtownie-dropshipping/

  #323 06.02.2016 03:48

@adam01: nie wyjda bo rząd sprowadził imigrantów których obecność finasuje własnie z tych podatków - więc gdyby ludzie pracujacy chcieli wyjść na ulice - imigranci z miejsca ich spacyfikują i każą wracać do roboty i płacenia podatków

  #324 06.02.2016 17:12

Europą rządzi coś co nazwałabym mutantem kominternu komunistycznego. To znaczy, lewactwo sprzymierzone z kapitałem...

Płacimy 240 mln złotych na emerytury dla Żydów. "Do miesięcznych świadczeń kwalifikuje się każdy mieszkający w Izraelu, kto urodził się jako obywatel polski, ucierpiał podczas wojny pod okupacją niemiecką bądź też ukrywał się. To samo dotyczy małżonka. To samo dotyczy kolejnej okupacji - sowieckiej - do roku 1956. Do otrzymania świadczeń kwalifikuje się ten, kto ucierpiał podczas wojny w okupowanej Polsce lub w innym miejscu, był zmuszony opuścić Polskę lub też urodził się po wojnie w rodzinie, która została zmuszona do opuszczenia Polski, a więc jako dziecko miał udział w ich losach i prześladowaniach".
Z tego wynika, że świadczenia w wysokości 100 euro, dostaną nie tylko bezpośrednie ofiary niemieckiego nazizmu czy radzieckiego komunizmu, ale również ich dzieci. Nie bardzo rozumiem, dlaczego mamy płacić za nazizm i komunizm?

Komunizm to dzieło żydowskie. Lenin jak i Trocki byli Żydami. Naziści, to również dzieło żydowskie, ponieważ Hitler był Żydem. Jego ojciec, Alois, był nieślubnym dzieckiem służącej Marii Schickelgruber i 19-letniego Żyda zwanego Frankenberger. Groteska jest niesamowita. Mało tego. Autorem obu systemów byli Żydzi. A więc, systemy Żydów mordowały/wypędzały Żydów, a my im płacimy emerytury. Pięknie...

Ustawa o kombatantach została przegłosowana w 2014 roku. Głosowało za nią PO, PiS, jak i prezydent Duda. I jak tu nie krytykować ciemnogród partyjny PiS i Andrzeja Dudę? Ciekawe, jakimi argumentami podpierają się prezydent, premier i prezes największej partii w Polsce? To jest fenomen na skalę światową! Politycy żyją w jakimś odosobnionym świecie. Myślą, że społeczeństwo nie zrozumie zdrady, czy jak?!!

  #325 06.02.2016 17:49

System bankowy to zamknięta figura.

Zamknij oczy. Wyobraź sobie koło. Duże koło, a w nim całe mnóstwo kwadracików, punkcików, prostokącików. Małych, dużych. Teraz przypisz nazwy do tych elementów.

Koło to system bankowy, nazywam go systemem finansowo-kredytowym. Jest to jedyny, istniejący system światowy. Znajdują się w nim banki centralne i prywatne. Mają monopol na produkcje nowych pieniędzy, które co roku każdy kraj potrzebuje w dużych sumach, aby nie było recesji i bezrobocia.

Każda firma, Kowalski, Smith, czyli osoby/podmioty, które wzięły kredyt, automatycznie trafiają do tego koła. Są punkcikami, kwadratami, prostokątami. Oprócz banków, w systemie znajdują się wszystkie państwa, instytucje, osoby, które mają kredyty. Zapewne będzie to 80-90% populacji światowej.

Wszelkie recesje gospodarcze są sztucznie wywołane po to, aby społeczeństwo traciło pracę, firmy zyski, państwa wpływy z podatków. Konsekwencją tego stanu są bankructwa i przejmowanie nieruchomości przez system bankowy oraz olbrzymie zadłużanie państwa. Krach gospodarczy jest bardzo łatwo wywołać, ponieważ to banki przejęły kierowanie gospodarkami świata. Wystarczy, że przez 2-3 lata będą udzielać na lewo i prawo kredyty, aby następnie radykalnie je ograniczyć. Wtedy wywołują recesje i liczne bankructwa.

Po co to wszystko piszę? Aby uzmysłowić ci kto jest największym okupantem Polski. Jest nim system bankowy, którym zarządza międzynarodowa finansjera. Przejęli w Polsce kontrolę nad NBP, złotówką, kredytami, podażą pieniądza w gospodarce. Innymi słowy decydują o losie wszystkich Polaków, ponieważ pieniądz rządzi gospodarką.

  #326 06.02.2016 21:46

@hind.pl (niezalogowany): Najlepiej, to byłoby, gdyby rząd nie zabierał nam pieniędzy w podatkach tylko po to, żeby część zabranych pieniędzy zwrócić wybranym, a część najnormalniej zmarnować. Podatki powinny iść tylko na wojsko, policję, sądownictwo i budowę dróg i mostów. Przecież rząd nie zarabia pieniędzy, żeby je rozdać musi najpierw zabrać pieniądze nam wszystkim.

  #327 08.02.2016 19:17

Jeśli ma to sfinansować program 500+ oraz zwiększenie kwoty wolnej od podatku to jestem ZA.
U nas doi się głównie biedniejszą część społeczeństwa (ok 70%) głównie przez najniższą w europie wolną kwotę od podatku.
Mi przez opodatkowanie sklepów wiele nie ubędzie a sporej części społeczeństwa może pomóc.

  #328 11.02.2016 16:23

Według oficjalnych statystyk wydajność pracy przeciętnego polskiego pracownika (rozumiana jako wartość wytworzonego PKB w ciągu godziny) oscyluje w granicach 60 proc. unijnej średniej. Tymczasem godzinowy koszt pracy (w skład którego wchodzi przede wszystkim pensja pracownika), to zaledwie ok. 33 proc. unijnej średniej! Stąd wynika tak wielka różnica? - To proste. Większość owoców wzrostu gospodarczego naszego kraju wciąż drenowana jest szerokim strumieniem poza granice. Generalnie zasada jest prosta: im wyższy udział kosztów związanych z zatrudnieniem w relacji do PKB danego kraju, tym większy panuje dobrobyt. Okazuje się, że wskaźnik „płace do PKB” w naszym kraju jest na dramatycznie niskim poziomie. W Wlk. Brytanii do pracowniczych kieszeni i fiskusa trafia prawie 60 proc. PKB. W Niemczech – 57 proc. PKB. Średnia dla całej UE to 56 proc. PKB. W Polsce w 2014 r. wskaźnik ten wynosił zaledwie 46 proc. PKB, co dało nam zaszczytne miejsce w ogonie państw należących do Unii Europejskiej (wyprzedzamy Litwę i Rumunię). Tak niski poziom wskaźnika oznacza, że ogromna część owoców wzrostu gospodarczego z ostatnich lat w ogóle nie trafia do portfeli Polaków. Jest najzwyczajniej w świecie drenowana poza granice, przez firmy, których siedziby znajdują się w Berlinie, Paryżu czy Londynie. To też tłumaczy dlaczego godzinowy koszt pracy w naszym kraju (w skład którego wchodzi przede wszystkim wynagrodzenie pracownika), to zaledwie ok. 33 proc. unijnej średniej...

Waran z komodo i wersalko   4 #329 12.02.2016 14:52

@Yurek1964: Normalnie bym odpowiedział na Twój komentarz, ale przemilczę sprawę, nie zniże się do Twojego poziomu :)

  #330 13.02.2016 16:29

Obnażanie Matrixa - kto TY jesteś...... https://youtu.be/YpS554zdGyI

  #331 13.02.2016 17:12

Na litr paliwa pracujemy dziesięć razy dłużej niż Amerykanie! Amerykanie w niektórych stanach płacą poniżej 1.5 zł za litr benzyny.
http://biznes.interia.pl/finanse-osobiste/news/na-litr-paliwa-pracujemy-dziesiec...

  #332 16.02.2016 08:06

Próby naukowego podejścia do historii życia Kaczyńskich (PiS) podjęte zostały przez wiernych Polsce ekspertów dopiero w okresie ok. 1989 roku. Ale wzmianki o o rodzinie bliźniaków znajdują się już w dziełach wielu PL historyków powojennych.

  #333 16.02.2016 10:24

Czy "pech" Donalda Tuska doprowadzi do tego, że Unia Europejska zostanie zniszczona?
Donald Tusk ma szczęście, ale chyba tylko w kwestii przetrwania na arenie politycznej. Poza tym wokół niego widać tylko zniszczenie.
Gdy Napoleon dobierał sobie generałów zawsze zadawał podstawowe pytanie - czy ma pan szczęście? Jak któryś kręcił z odpowiedzią, to go nie angażował w walkę. Wydaje się, że takie pytanie powinno się zadać byłemu polskiemu premierowi Donaldowi Tuskowi, ale bez względu na odpowiedź miałoby ono retoryczny charakter.
Gdy przeanalizuje się postulaty wyborcze ekipy Tuska, można odnieść wrażenie, że podczas swoich rządów realizował politykę dokładnie odwrotną od tej komunikowanej. Mówił, że będzie obniżał podatki, zatem je podwyższył. Mówił, że pozostawi bez zmian wiek emerytalny, więc go podwyższył, a potem jeszcze zarządził zabór 153 miliardów złotych z kont emerytalnych OFE stwierdzając publicznie, że dokonano nowej wykładni prawa i środki te nie nalezą do składających je obywateli, tylko do państwa, które zadłużyło nas tak bardzo, że aby nie zbankrutować, władza potraktowała te pieniądze jak rezerwa na specjalną okazję. A potrzeba powstała, bo wódź Tusk nie miał szczęścia i na czasy jego rządów przypadł kryzys gospodarczy, którego istnienia zresztą przez kilka lat ekipa ta w ogóle nie uznawała.

  #334 16.02.2016 11:54

Prawo i Sprawiedliwość? Kasta rządząca wraz ze swoją agenturą, by utrzymać władzę nad krajem przez kolejne dekady, musi uciekać się do różnych zakulisowych zagrywek. Sytuacja gospodarcza w państwie rządzącym przez oligarchów często ulega pogorszeniu, a wtedy nastroje społeczne radykalizują się. By nie zostać zmiecionym przez falę niezadowolenia, trzeba na niej surfować, czyli głosić populistyczne hasła, stosując różne sztuczki socjotechniczne. Przy okazji zmieniając agentów wystawianych przed kamery telewizyjne, a samemu pozostać w cieniu. Problemów ekonomicznych i gospodarczych nie da się uniknąć, a winę za nie należy zrzucić na konkretne osoby bądź partie polityczne, sprawujące rządy w czasie wystąpienia konkretnych objawów złego dla narodu systemu. Stosuje się zatem alternatywy polityczne zgodne z nastrojem niezadowolonych i rozczarowanych wyborców. Najlepszym na to przykładem jest ostatnie 26 lat funkcjonowania III Rzeczpospolitej, w którym to czasie socjalizm z oligarchami trzymającymi pieczę nad kluczowymi segmentami gospodarczymi, nie uległ praktycznie żadnym zmianom. Polska oczywiście nie funkcjonuje w próżni. Oddziałują na nią państwa ościenne i mocarstwa, wykorzystujące grupę sprawującą władzę do załatwiania swoich interesów w regionie, lub przynajmniej jako rynek zbytu dla dóbr produkowanych przez własne korporacje. Szare eminencje w polskim życiu społecznym nie są dostatecznie silne, by móc przeciwstawić się dyktatowi pochodzącemu z Izraela, USA, Rosji czy Niemiec, ale wysługują się im w zamian za utrzymanie status quo. PiS - jako główna partia opozycyjna, która obecnie sprawuje władzę w państwie, mając większość w sejmie i senacie oraz własnego prezydenta - zdecydowanie spełnia wszystkie kryteria alternatywy politycznej wykorzystywanej na potrzeby chwili. Niezadowolenie obywateli wynikające z trudnej sytuacji finansowej, spowodowało wzrost zainteresowania prawą stroną sceny politycznej. Jakkolwiek, PiS ze swym socjalistycznym programem ciężko jest zakwalifikować do tej grupy, to media przedstawiając ją jako partię prawicową, wbiły ludziom ten pogląd do głowy. Na nic jawna rozbieżność pomiędzy poglądami politycznymi, a wiarą katolicką i wynikającym z niej prawem naturalnym. Czy PiS jest faktycznie partią opozycyjną i alternatywą polityczną? Tego oczywiście nie wiemy. Wiemy natomiast, że jej działania na przestrzeni lat nie napawają optymizmem.

  #335 16.02.2016 12:45

@cinkciarz pl (niezalogowany): żeby było jeszcze śmieszniej pewnego razu czytałem dane na temat cen benzyny w Stanach z 2011 r. Kiedy benzyna sięgnęła na nasze około 3,5 zł za litr pewien jegomość postanowił podpalić stację benzynową na znak protestu. Kiedy w Polsce benzyna sięgała niemal 6 zł - cisza. Obecnie jest dużo lepiej, ale nie aż tak tanio biorąc pod uwagę ceny baryłki ropy. Jednak jak powiedział mi kiedyś pewien były pracownik pewnego polskiego koncernu naftowego: "tam pracują ludzie, którzy siedzieli, siedzą albo będą siedzieć."

Wracając do tematu. Widzę, że dużo komentujących bierze za punkt wyjścia pewien błąd myślowy jakoby sklep stacjonarny z własną stroną internetową z urzędu rósł przez ten fakt do miana największych serwisów internetowych w Polsce i nie ponosił z tego tytułu kosztów. Mały sklep stacjonarny, który również prowadzi jakąś tam sprzedaż wysyłkową ma ten sam problem co sklep stacjonarny, ale wy zaraz wykluczacie jego istnienie, może wam również niedaleko do Populistów i Socjalistów? Wiecie kto tak naprawdę straci na owym podatku od obrotu - małe sklepy czy to stacjonarne czy nieistniejące według was sklepy stacjonarne prowadzące również sprzedaż przez internet. Grube ryby i tak sobie poradzą. Pamiętacie może głośną sprawę pewnej firmy do której należy najpopularniejsza przeglądarka internetowa?. Z ponad 1 mld zł zysku firma ta zapłaciła ledwie 1 mln zł podatku, reszta została wyprana za granicami naszego państwa. Tłumaczenie, że mniejszy obrót mniejszy podatek jest znowu założeniem, że świat jest tylko czarny i tylko biały. Ktoś kto zapłaci mały podatek i tak zapłaci więcej niż ten kto nie zapłaci go w ogóle.

  #336 17.02.2016 10:40

Polityk? Rząd? HA HA HA HA...
Największe oszustwo w dziejach ludzkości - https://www.youtube.com/watch?v=Cs5dS6K4Tzg

lukasz_em   6 #337 19.02.2016 11:08

@Yurek1964: Możemy tak do skutku, a przy okazji pozbieram sobie screeny i podeślę, gdzie trzeba. Gramy dalej?

lukasz_em   6 #338 19.02.2016 11:12

@Yurek1964: Uprzedzam. Po raz ostatni. Można rozmawiać, można się nie zgadzać, ale Ty mnie już obrażasz i zachowujesz się jak psychopata. Mogę na luzie pójść z tym dalej, dla mnie żaden problem.

Yurek1964   4 #339 19.02.2016 11:14

@lukasz_em: dlaczego nie wywalisz mi konta ?

lukasz_em   6 #340 19.02.2016 11:16

@Yurek1964: Są inne sposoby na takie chamstwo, jak Twoje.

Waran z komodo i wersalko   4 #341 19.02.2016 11:20

@Yurek1964: Widać gościu że Ci się bardzo mocno nudzi. Pewnie siedzisz w domu na jakimś zasiłku od państwa i cwaniakujesz. twoja sprawa, nie oceniam, ale daj sobie na luz albo po prostu zmień forum. Takie teksty jakie ty piszesz spokojnie będą przechodzić bez moderacji na wp, o2 czy na gazecie.pl . Może nawet u Karnowskich przejdą. Życzę powodzenia.

Autor edytował komentarz.
Yurek1964   4 #342 19.02.2016 11:21

@lukasz_em: jakoś dziwnie nie widzisz innych równie i bardziej chamskich wpisów, nawet pod tym tematem.
Oczywiście, bo są to posty twoich koleżków, ewentualnie są "po linii" redakcji...
A na ustach macie wolność słowa, internetu...

lukasz_em   6 #343 19.02.2016 11:24

@Yurek1964: Przestałem czytać tę dyskusję już dawno temu i nie ingeruję w inne komentarze niż w te, w których oznaczasz mnie po nicku i obrażasz. Jeśli chcesz tym coś udowodnić, to gratuluję - powodzenia w szukaniu partnerów w dyskusji, których obrażasz i wyzywasz od najgorszych.

Yurek1964   4 #344 19.02.2016 11:29

@Waran z komodo i wersalko: właśnie, u ciebie nie przechodzą.
To nie ja zacząłem.
Jestem (byłem) na DP od 2005.
Niestety, ubiegłoroczna "akcja" z wykasowywaniem nieprzychylnych wpisów o Owsiaku - powiedziała mi wiele o ludziach pracujących w DP.

Yurek1964   4 #345 19.02.2016 11:33

@lukasz_em: A szkoda i chyba nie prawda.
Osobnik o nicku "bzdziu" pisał chamskie teksty, kiedy ty prowadziłeś dyskusje z kimś inny, więc musiałeś to widzieć.

lukasz_em   6 #346 19.02.2016 11:46

@Yurek1964: Co nie znaczy, że jakiekolwiek komentarze kasowałem, poza tymi, w których mnie wyzywasz. Zresztą, nie tylko mnie, ale to inni użytkownicy decydują, co zgłosić do moderacji.

Yurek1964   4 #347 19.02.2016 11:54

@lukasz_em: Ciekawe, sam zgłaszałem parę razy komentarze wspomnianego "bzdziu" i nic się nie działo...
Widać, że tutaj również są równi i równiejsi.
A swoją drogą jaki ty delikatny jesteś...
Twoi idole nie przebierają w słowach, jeśli chodzi o szeroko rozumianą prawicę (nie mam na myśli PiS-u, bo to nie prawica) i jakoś Ty i inni lewaccy liberałowie, nie widzicie tego...

lukasz_em   6 #348 19.02.2016 11:56

@Yurek1964: Obrażałeś mojego ojca, g... o nim wiedząc, o mnie i o mojej rodzinie. Gdybym tylko Cię spotkał osobiście, to idę o zakład, że byś szybko się skurczył w swoim kozactwie, ale w internecie każdy jest twardy. I na tym kończę mój udział w konwersacji z Tobą, bo szkoda mi na to czasu. Uprzedzam tylko, że każde kolejne wyzwisko pod moim adresem zostanie odpowiednio wykorzystane.

Yurek1964   4 #349 19.02.2016 11:59

@lukasz_em: OK, czy jest możliwość wyrejestrować moje konto z DP ?
Przepraszam za ojca, ale innych nie cofam.

Autor edytował komentarz.
  #350 20.02.2016 08:31

Jak uleczyć Polskę i Polaków? https://www.youtube.com/watch?v=i3BXdLIibZQ

  #351 21.02.2016 18:51

Niemiecka Telewizja demaskuje zbrodniczą działalność Georga Sorosa. W Polsce jego wizje są wcielane przez powstałą w 1988 r. Fundację Batorego. - https://www.youtube.com/watch?v=_vUL0t1CW8Y

  #352 22.02.2016 15:12

Jeden wielki szwindel,czas stąd uciekać bo psychicznie człowieka wykończą. Polska jest stolicą złośliwych pijawek, rząd wsysa z nas wszystko i tych darmozjadów jest tam pełno bo grube tysiące ich na nas żeruje. Cały czas ich przybywa, a nam ubywa, wymyślają tylko za co tu nowy podatek. Bardzo dziwna ta demokracja!!!

  #353 25.02.2016 18:29
  #354 29.02.2016 17:51

@cul8er: Kupujesz w internecie,a pooglądać idziesz do normalnego sklepu bo tu możesz dotknąć,polizać.A normalny sklep ponosi koszty Twojego oglądania.Sprawdziłem

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.