10 000 albumów w Jamendo

Strona główna Aktualności

O autorze

Platforma muzyczna Jamendo poinformowała właśnie o przekroczeniu liczby 10 000 albumów dostępnych do bezpłatnego pobierania.

Jamendo jest pierwszą międzynarodową platformą bezpłatnego i legalnego pobierania muzyki, udostępnianej na, cieszącej się coraz większą popularnością, licencji Creative Commons. Strona jest dostępna w sześciu językach, w tym polskim i oferuje największy darmowy katalog muzyczny w sieci. Obecnie serwis gromadzi ponad dwa miliony unikalnych użytkowników, 500 000 pobranych utworów dziennie, 350 000 zarejestrowanych członków, a w tym ponad 5000 artystów i zespołów, 150 000 utworów i 10 000 albumów z fenomenalnym wzrostem liczącym około 300 uploadowanych albumów co tydzień. Udostępniane utwory można pobrać w postaci plików MP3 bądź OGG Vorbis, o wysokim stopniu kodowania (bitrate), a przez to wysokiej jakości. Co ciekawe, muzyka z Jamendo rozpowszechniana jest również przy pomocy sieci BitTorrent lub eMule, dając tym samym najlepszy przykład tego, że sieci peer-to-peer mogą być wykorzystywane w legalnych celach.

Witryna jest dostępna pod adresem jamendo.com, gdzie znaleźć można specjalnie wyselekcjonowany zbiór w formacie Mp3, ilustrujący najlepszą muzykę rock, hip-hop, electro, reggae i jazz. Serwis niedawno promował również najnowszą wersję widgetu muzycznego, pozwalającego na umieszczenie odsłuchanie Jamendo z możliwością pobrania dowolnego albumu lub listy odtwarzania pochodzącego z katalogu muzycznego.

© dobreprogramy

Komentarze