Darmowy Windows 10 wciąż dostępny, masz jeszcze 10 dni

Darmowy Windows 10 wciąż dostępny, masz jeszcze 10 dni
Oskar Ziomek

06.01.2018 15:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Możliwość darmowej aktualizacji Windowsa 7 lub 8.1 do najnowszej dziesiątki dla osób korzystających z ułatwień dostępu została przedłużona o kolejnych kilka dni. Początkowo funkcja ta miała zostać wyłączona równo z końcem 2017 roku, ale niespodziewanie Microsoft zdecydował się przedłużyć ją do 16 stycznia 2018 roku. Pozostało więc jeszcze dokładnie 10 dni na darmową aktualizację.

Co ciekawe, sam Microsoft sprawia wrażenie, jakby sprawę nie do końca przemyślał i była ona wynikiem spontanicznej niemal decyzji. Na stronie, gdzie rozpocząć można aktualizację, zmieniono co prawda datę, ale nie zmodyfikowano nazwy wersji Windowsa 10, która już wcześniej była nieaktualna. Nadal aktualizacja jest tam promowana w kontekście możliwości wersji Anniversary Update z 2016 roku.

Obraz

Możliwość darmowej aktualizacji dla użytkowników stosujących ułatwienia dostępu pojawiła się jeszcze w maju 2016 roku, kiedy upływał termin dostępności darmowej aktualizacji dla każdego. Od tamtego czasu możliwość ta ciągle trwa i jak widać będzie trwać jeszcze przez kolejnych 10 dni.

Windowsa 10 można uzyskać na wiele sposobów. Poza wspomnianą już witryną, skorzystać można także na przykład z oficjalnego narzędzia Windows 10 Media Creation Tool lub nieoficjalnego Windows ISO Downloader.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (350)