Kompilacja 10064 wizualnie wprowadza Windowsa 10 w XXI wiek

Kompilacja 10064 wizualnie wprowadza Windowsa 10 w XXI wiek

20.04.2015 16:44, aktual.: 20.04.2015 17:00

Zrzuty ekranu z kolejnych kompilacji Windowsa 10 wywoływały sporo kontrowersji dotyczących wyglądu systemu. Status anegdoty zyskały już mało atrakcyjne ikony czy jaskrawa, jeżeli nie powiedzieć pstrokata, kolorystyka. Chiński serwis IThome.com opublikował właśnie zrzuty z kompilacji 10064, które pokazują nową twarz Windowsa 10.

Przez całe tygodnie dziwiono się, że Microsoft upodabnia swój system do standardów znanych z lat 90. Wreszcie zdaje się to zmieniać. Odświeżono wspomniany toporny zestaw ikon, które doczekały się bardziej współczesnego wyglądu. Widać to na przykładzie systemowego kosza. Nadal jednak daleko im do najzwyczajniejszego w świecie bycia ładnymi.

  • Źródło: IThome.com
  • Źródło: IThome.com
[1/2] Źródło: IThome.com

Najważniejszym wnioskiem, jaki można wyciągnąć z nowych zrzutów, jest automatyczne dopasowywanie kolorystyki różnych elementów interfejsu do motywu głównego. Chodzi między innymi o pasek stanu czy wyszukiwarkę zintegrowaną z asystentem Cortana. Na kolejnych obrazkach widać kolorystyczną zgodność elementów UI z tapetą. Być może chodzi po prostu o zmianę przygotowanych wcześniej przez Microsoft kompozycji. Pojawiają się jednak opinie, że kolorystyka pasków jest determinowana tapetą, co ucieszy estetów.

  • Źródło: IThome.com
  • Źródło: IThome.com
[1/2] Źródło: IThome.com

Zrzuty z kompilacji 10064 nie wnoszą zbyt wiele, jeżeli chodzi o funkcje systemu. Prezentują znane z wcześniejszych kompilacji elementy: centrum powiadomień, panel sterowania czy przeglądarkę Spartan. Ich wygląd jest jednak teraz bardziej spójny, właśnie ze względu na zgodność kolorystyczną.

Źródło: IThome.com
Źródło: IThome.com

Na pierwszy rzut oka nowe informacje na temat wyglądu mogłyby się wydać mało istotne. W rzeczywistości wyjaśniają one, że dotychczasowy interfejs (chaotyczny, niespójny, zbyt kolorowy) to najprawdopodobniej domena wersji testowych. Na obrazkach widać, że docelowo Microsoft dąży do większego ujednolicenia elementów i kolorystyki interfejsu. Wszystkie zrzuty z kompilacji 10064 można obejrzeć na IThome.com.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (177)