100 Million Books 100 Million Books 2.0

Strona główna Windows Internet i komunikacja Nakładki i dodatki do przeglądarek
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

100 Million Books to niewielki dodatek do Google Chrome, który w każdej nowo otwartej karcie proponuje ciekawą i mało znaną książkę, której zakupem lub wypożyczeniem może zainteresować się użytkownik. Aplikacja ma charakter wyłącznie informacyjny – z jej poziomu nie da się dokonać zakupu wybranej lektury.

Obsługa nie wymaga natomiast żadnego zaangażowania. Po instalacji, po każdym otwarciu nowej karty w przeglądarce, załadowany zostanie do niej podgląd tytułu, autora, roku wydania oraz krótkiego opisu losowej książki. Znalazło się także miejsce dla grafiki okładki.

Kolejne propozycje są ładowane co pewien czas, przez co szybkie otwarcie kilku kart po sobie może poskutkować załadowaniem w każdej z nich tej samej książki. Autor rozszerzenia sam dba o bazę lektur, z której wyświetlane są propozycje. Własne typy warte dodania do listy można przesyłać poprzez formularz.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Pokazuje książki, o których nie mieliście zielonego pojęcia
Nastawione na anglojęzycznego czytelnika
ocena użytkownika
12.07.2020 12:37 • Recenzja do wersji 2.0

Jeśli odczuwacie rodzaj literackiego ennui, bo przeczytaliście już wszystko, co było w domu, to rozszerzenie może przywrócić element zaskoczenia w poszukiwaniach czytelniczych. Pokazuje szwarc, mydło i powidło w języku angielskim, książki z 2010 i klasyki. Jako rodzaj literackiej ruletki może podrzucić wam nowe nazwisko, którym warto się zająć. W polskich realiach trzeba jednak wziąć poprawkę na to, że konkretne wydanie proponowane przez Books może być trudno dostępne. Być może trzeba będzie poszukać innej wersji, a i anglosaskie kanały dystrybucji niekoniecznie pokryją się z naszymi. Wskazana elastyczność.