25 miliardów aplikacji pobranych z Google Play

25 miliardów aplikacji pobranych z Google Play

Marcin Paterek
26.09.2012 16:07

Android ma na swoim koncie kolejny sukces — liczba aplikacji pobranych z Google Play przekroczyła już 25 miliardów. By uczcić osiągnięcie tego kamienia milowego, gigant z Mountain View szykuje trwającą pięć dni promocję. Dzięki niej za ok. 80 groszy (25 centów) będziemy mogli kupić aplikacje m.in. takich firm, jak Gameloft, Electronic Arts, Rovio, Runtastic czy Full Fat.

Obraz

Google Play rozrasta się w bardzo szybkim tempie — zaledwie trzy miesiące temu koncern informował, że dostępnych jest 600 tysięcy aplikacji, które zostały ściągnięte 20 miliardów razy. Obecnie w sklepiku można znaleźć już ponad 675 tys. programów, dzięki czemu Google Play zbliża się do konkurencyjnego AppStore. W połowie września Apple podał, że w jego sklepie oferowanych jest ok. 700 tys. aplikacji, a próg 25 miliardów pobrań został przekroczony w marcu tego roku.

Z badań przeprowadzonych przez Appcelerator i IDC wynika, że deweloperzy są umiarkowanie nastawieni do tworzenia aplikacji dla Androida — 76% ankietowanych jest zainteresowanych telefonami, a 66% tabletami. Jeśli chodzi o iOS, wyniki to 85% dla iPhone'a i 83% dla iPada.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)