3DMark dla Androida już jest w Google Play

3DMark dla Androida już jest w Google Play

02.04.2013 15:50

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, do sklepu Play trafił 3DMark dla urządzeń z Androidem. Nad tworzeniem oprogramowania do benchmarków dla tabletów i smartfonów pracowali z firmą Futuremark producenci sprzętu, między innymi NVIDIA, Qualcomm, Intel, Broadcom i Imagination Technologies.

Benchmark dla urządzeń z Androidem składa się z testów bazujących na OpenGL ES 2.0. Ice Storm przeznaczony jest dla smartfonów i tabletów i składa się z trzech testów — dwóch graficznych i jednego fizycznego, który to ma sprawdzić wydajność CPU. Ice Storm Extreme przeznaczony jest tylko dla najnowszych urządzeń i znacznie podnosi poprzeczkę. Testy z tego zestawu renderują obraz w rozdzielczości 1080p, zawiera wysokiej jakości tekstury i stosuje efekty wizualne. Ten zestaw będzie dostępny również dla Windows i ma pozwolić porównywać bezpośrednio tablety z nim z tymi z Androidem. Benchmark wymaga Androida nowszego niż 3.1, przynajmniej 1GB pamięci i zajmuje 300 MB. Aplikacja jest darmowa.

3DMark - Cross-platform benchmark for Android, iOS, Windows and Windows RT

W planach jest jeszcze wydanie wersji dla iOS i Windows RT, dzięki czemu 3DMark ma być jedynym benchmarkiem, który pozwoli wiarygodnie porównać możliwości sprzętu z różnych światów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)