Zgodnie z praktykowanym zwyczajem, firma NVIDIA po raz czwarty uruchomiła przedświąteczny Charity Stream. Chodzi o wydarzenie, w ramach którego znani streamerzy i influencerzy trasmitują rozgrywkę, zbierając datki na cel dobroczynny. W tym roku miało to miejsce pomiędzy 7 a 9 grudnia. Zebrano 83 654,26 zł na rzecz pacjentów Kliniki Rehabilitacji w Centrum Zdrowia Dziecka

bEUqDGGd

W akcję zaangażowało się łącznie 67 mniej lub bardziej znanych osobistości świata gier. Zapewnili oni 54 godz. bezustannej rozgrywki, przyciągając do ekranów blisko 200 tys. osób.

– Stream charytatywny to najlepsza okazja, żeby wspierać najbardziej potrzebujących, a w tym przypadku tych najmłodszych. Jak co roku udało nam się uzbierać pokaźną sumę. Za to chciałbym serdecznie z całego serca podziękować wszystkim widzom, którzy wsparli taką super akcję – podsumowuje Piotr „Izak” Skowyrski, jeden z uczestników i znana postać na międzynarodowej arenie e-sportowej. – Nieczęsto zdarza się, że tylu streamerów zbiera się w jednym miejscu, żeby pomagać, przy okazji dobrze się bawiąc. To okres świąteczny sprawia, że wszyscy staramy się zrobić coś dla innych. Mam szczerą nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się zebrać jeszcze więcej – dodaje.

– Wcześniej nie mieliśmy pojęcia o istnieniu takiej rewelacyjnej społeczności graczy – mówi Elżbieta Golińska, prezes Fundacji Towarzystwo Przyjaciół Centrum Zdrowia Dziecka. – Jesteśmy maksymalnie skoncentrowani na pomocy dzieciom i przyznaję, że to wielkie odkrycie. Wspaniali ludzie, którzy dzięki tej inicjatywie pokazali jak pięknie i bez zadęcia można wesprzeć małych pacjentów z CZD. Ogromnie dziękuję w ich imieniu wszystkim darczyńcom za to, że w tak krótkim czasie udało się zebrać tak dużą sumę pieniędzy – zaznacza.

bEUqDGGf

Informacji jak dokonywać dalszych wpłat na rzecz Fundacji Towarzystwo Przyjaciół Centrum Zdrowia można szukać na stronie http://fundacjatpczd.waw.pl/jak-pomoc

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (2)
bEUqDGHb