4. edycja NVIDIA Charity Stream zakończona. Zebrano ponad 83 tys. zł na Centrum Zdrowia Dziecka

4. edycja NVIDIA Charity Stream zakończona. Zebrano ponad 83 tys. zł na Centrum Zdrowia Dziecka
12.12.2018 13:36
Źródło: Materiały prasowe NVIDIA
Źródło: Materiały prasowe NVIDIA

Zgodnie z praktykowanym zwyczajem, firma NVIDIA po raz czwarty uruchomiła przedświąteczny Charity Stream. Chodzi o wydarzenie, w ramach którego znani streamerzy i influencerzy trasmitują rozgrywkę, zbierając datki na cel dobroczynny. W tym roku miało to miejsce pomiędzy 7 a 9 grudnia. Zebrano 83 654,26 zł na rzecz pacjentów Kliniki Rehabilitacji w Centrum Zdrowia Dziecka

W akcję zaangażowało się łącznie 67 mniej lub bardziej znanych osobistości świata gier. Zapewnili oni 54 godz. bezustannej rozgrywki, przyciągając do ekranów blisko 200 tys. osób.

– Stream charytatywny to najlepsza okazja, żeby wspierać najbardziej potrzebujących, a w tym przypadku tych najmłodszych. Jak co roku udało nam się uzbierać pokaźną sumę. Za to chciałbym serdecznie z całego serca podziękować wszystkim widzom, którzy wsparli taką super akcję – podsumowuje Piotr „Izak” Skowyrski, jeden z uczestników i znana postać na międzynarodowej arenie e-sportowej. – Nieczęsto zdarza się, że tylu streamerów zbiera się w jednym miejscu, żeby pomagać, przy okazji dobrze się bawiąc. To okres świąteczny sprawia, że wszyscy staramy się zrobić coś dla innych. Mam szczerą nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się zebrać jeszcze więcej – dodaje.

– Wcześniej nie mieliśmy pojęcia o istnieniu takiej rewelacyjnej społeczności graczy – mówi Elżbieta Golińska, prezes Fundacji Towarzystwo Przyjaciół Centrum Zdrowia Dziecka. – Jesteśmy maksymalnie skoncentrowani na pomocy dzieciom i przyznaję, że to wielkie odkrycie. Wspaniali ludzie, którzy dzięki tej inicjatywie pokazali jak pięknie i bez zadęcia można wesprzeć małych pacjentów z CZD. Ogromnie dziękuję w ich imieniu wszystkim darczyńcom za to, że w tak krótkim czasie udało się zebrać tak dużą sumę pieniędzy – zaznacza.

Informacji jak dokonywać dalszych wpłat na rzecz Fundacji Towarzystwo Przyjaciół Centrum Zdrowia można szukać na stronie http://fundacjatpczd.waw.pl/jak-pomoc

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)