reklama

5 milionów Xboksów One wysłanych do sklepów kontra 7 milionów sprzedanych PS4

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Sony przyzwyczaiło nas, że regularnie podaje dane sprzedaży konsoli PlayStation 4, podczas gdy firma Microsoft w przypadku Xboksa One jest zdecydowanie bardziej powściągliwa w informowaniu fanów marki o tym, jak sobie ona na rynku radzi. Kiedy konkurencja po raz kolejny pochwaliła się przekroczeniem nowego pułapu, bo już 7 milionów urządzeń wydanych użytkownikom, Redmond wreszcie aktualizuje swoje wyniki. Przeszło 5 milionów nowych Xboksów sprzedano oto do... sklepów.

Różnica spora, jeszcze zważywszy na okoliczności, ale nikt nie załamuje rąk. Xbox One i tak sprzedaje się ponad dwa razy lepiej niż Xbox 360 w podobnym czasie. W marcu w samych Stanach sprzedano 311 tysięcy egzemplarzy. Nabywcy konsoli lubią spędzać z nią dużo czasu, przeciętnie około 5 godzin dziennie. Od premiery, z nowym padem w dłoni, łącznie poświęcili ponad miliard godzin na zabawę i korzystanie z dostępnych aplikacji. Na jedno urządzenie przypadają prawie trzy gry, a najlepsze wyniki ostatnio miały Plants vs. Zombies: Garden Warfare, Call of Duty: Ghosts, Metal Gear Solid V: Ground Zeroes oraz naturalnie Titanfall. Tutaj również chodzi o sprzedaż w USA.

Tymczasem to PS4 jest w Ameryce trzeci miesiąc z rzędu najlepiej rozchodzącą się konsolą. Kupiono już 20,5 miliona gier dla systemu, tak w pudełkach, jak też cyfrowej formie, a ochoty na sprzęt gracze nabrali szczególnie po premierze dającego naprawdę sporo radości InFamous: Second Son. Wyczyny niepokornego superbohatera szybko zyskały fanów na poziomie 1 miliona osób, które to zdecydowały się na zakup tytułu.

Przypomnę, że fani marki Xbox z Polski będą mogli pomóc Microsoftowi poprawić wyniki sprzedaży we wrześniu, kiedy to amerykańska konsola najnowszej generacji dopiero zadebiutuje w naszym kraju. Wbrew wcześniejszym obawom o odstawienie Xboksa na boczny tor, Redmond zdecydowało się w ostatnim czasie mocno pójść w elektroniczną rozrywkę, czego świadectwem jest między innymi posadzenie za sterem tej części biznesu świetnie znającego się na rzeczy Phila Spencera. Na E3 ma być ciekawie.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało